doman57

Pług do Valtry T170

Polecane posty

zetor    4

jeśli masz równe i niezbyt ciężkie ziemie to 5x50 pociągnie, możesz wziąsc z płynną regulacją to jak bedzie miała ciągnik za cięzko to zmniejszysz szerokość pracy. mógłby być nawet półzawieszany,nie bedziesz sie martwił o podnośnik i podrywanie przodu przy obrocie. a jak ziemie ciężkie i góry to 4x50


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doman57    10

Pytam w imieniu swojego wujka ktory wlasnie zakupil taki ciagnik Ziemie ma srednie 3-4 klasa Sa to tereny rowninne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

5 odkladnic bedzie ok.

wiekszosc producentow wyposaza dzis plugi w regulacje szerokosci, wiec nie bedzie problemu dopasowac go do traktora i do warunkow polowych.

teraz pozostaje tylko kwestia wyposazania i producenta :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

to teraz pytaj wuja co chce mieć do tego pługa :lol:


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

ja proponuje overum dx 5*50cm ja jestem zadowolony z wykonanej nim pracy nie zostawia śmieci na wierzku równo sie nim orze i nie robi garbów jak jest dobrze ustawiony to nie można odróżnić przejazdu od przejazdu, agregatując po zaoranym w poprzek nie trzęsie ciągnika czyli jest równiutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

no na taka moc to 5x50 nawet jesli masz gorki ;] i cieższe ziemie mocy ci nie braknie


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

xxxxxxxxx

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doman57    10

Ja tam nie wiem dlaczego 4 jeszcze o tym z wujkiem nie gadalem a powtarzam jeszcze raz ze sa tylko rowninyJezdzisz jak po stole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

xxxxxxxxx

Edytowano przez klocek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolo32    0

Do 170 konnej valtry napewno 5 skib było by za dużo.4skibowy jest w sam raz.Szcególnie jak jescze 5 skib i na rozstawie 51 cm

nie dawał by rady.Chyba że orałby same pisaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

nie no troche przesadzasz, w normalnych warunkach nawet na ciezkiej ziemi moze ciagnac 5x50, fakt ze nie osiagnie predkosci 10 km/h, ale z dokladaniem skiby nie powinien miec problemu.

gorzej gdy warunki nie sa sprzyjajace, wtedy czasem mozna tylko pogrzebac kolami, a gdy nie ma wyjscia odkopac gdzies stary maly plug i nim sie meczyc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrDragon    1

To nie najlepiej 4+1, zawsze można odkręcić ostatnią skibę, a 5 KUHN'a to i 150KM na równej glebie by uciągną! No chyba że jeszcze wał ;)


www.up.poznan.pl/knir/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Znajomy ma JD 6920 i ciaga UG IBIS XXLS 4+1 bez problemow a piachow u nas nie ma, wiec taka Valtra nie powinna miec kopotow. Niech sobie wujek dokupi jeszcze jedna skibe to spalanie bedzie mial mniejsze bo 4 skiby to do 120 konnego jest dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer40    0

Zamierzam kupić pług i nie wiem jaki wybrać głównie chodzi mi o markę miałem na próbę u siebie lemkena i jest ok trochę się przypycha jak obornik się przeorywuje ale ogólnie jest dobry. Piszcie jak znacie coś lepszego i mam zamiar jeszcze rozejrzeć się za pługiem Gregoire Besson. :rolleyes:

Edytowano przez farmer40
łączenie tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer40    0

Hej, jaki pług był by lepszy do Valtry T190, 5 korpusowy zawieszany, czy może 6 korpusowy pół zawieszany, mowa oczywiście o pługu obrotowym, ornego mam 140 ha. Jak możecie coś podpowiedzieć to będę wdzięczny :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Ja do swoich T182 Versu mam Kvernelandy LB 5-cio skibowe wyposażone w Packomatem S, wcześniej pługi chodziły z ZTS16245 i U1614 na klasie 1, 2 jednak na niektórych kawałkach musiałem demontować wał lub nawet jedną skibę :lol: , na szczęście mam ciągle płodozmian i obornik, gnojowicę/gnojówkę oraz wapno, górek nie mam na większości kawałków także dawały radę, mam nadzieję, że Valtry będą dawać radę na wszystkich kawałkach, polecam Kvernelanda LB-5 z Packomatem S, to dobry pług, lekko idzie, ładnie kryje a wał dodatkowo zagęszcza i nie traci się wilgoci, ziemia nie klei się do skib, chyba że na mokrym po QQ lub sorgo.

Edit literówki

Edytowano przez Lukasz1987

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Proponuje zdecydowanie 5cio zawieszany. Półzawieszanym zaorzesz tyle samo bo nawroty będą zdecydowanie szybsze, a do tego uwrocia jeszcze szybsze.... Ja mam zawieszanego kvernelanda EM85 i ciągnik 200koni. Jakbym zmieniał na 6tke to też zawieszaną. Kvernelandy są dość lekkie ja mam ze skróconą ramą po 85cm od korpusu do korpusu. Z taką ramą pomyśl o 6cio zawieszanym. Ważył będzie około 2tony to mało i wyjdzie ci wydajność jak z 7ką półzawieszaną.... Chyba że masz jakieś nieużytki czy kukurydze to będzie się zapychał.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez robert1226
      Witam wszystkich użytkowników tego modelu , piszcie swoje uwagi  spostrzeżenia o opinie .
    • Przez Sławomir111
      Dzień dobry Mam problem z Valtrą 6850 hi wyświetla mi błąd h 118 i nie podnosi tylni podnośnik . Kable są całe i mają prąd. Nie moge znaleźć przyczyny,  proszę o pomoc 
       
       
    • Przez Adam35
      Witam, przychodzę z problem podczas postoju kontrolka temperatury oleju w skrzyni świeci się a podczas jazdy miga, oraz kontrolka stopu miga cały czas niezależnie czy na zaciągniętym ręczny czy nie przed tem migala tylko na pozycji P a po wrzucenie rewersem kierunku gasła. Obstawiam że oznacza to jakiś bład lecz nie mam dostępu do instrukcji. Pacjent valtra c110

    • Przez dominik96
      Witam, 
      podpowie ktoś, gdzie szukać przyczyny Valtra t174E, wywala dwa błędy 6010 02 03 i 6010 10 03. Nie można załączyć WOM.
    • Przez cslukasz
      Mam problem z ciągnikiem znajomego. Otóż w tamtym roku dwa razy przetarły się kable od przedniego TUR'a i wyleciał cały olej. Ostatnim razem przetarły się z prawej strony i zdążył zjechać z pola na podwórko (ok 100m), poprzednim razem wyleciało tyle oleju że skrzynia nie działała. Teraz problem taki że w garażu zanim zaczeliśmy wymieniac przewody, tylni podnośnik podnosił baaaardzo powoli (około 2 minut by podnósł do samej góry, gaz mało daje) pomyślałem że mało oleju więc bierzemy się do roboty, po wymianie przewodów podnośnik nadal bardzo powoli idzie do góry. Cała reszta hydrauliki działa wzorowo razem z wywrotem. Ale zauważyłem że jak ustawi się podnośnik w pozycji by podnosił i użyje się dzwigni od tura w którym kolwiek kierunku to ponosnik idzie jak szalony do góry, ale pod obciążeniem i tak słabo, na pusto w góre idzie. Przewody są na odpowienim miejscu więc to odpada. Średnica przewodów też odpowiednia. Przy podnoszeniu podnośnika przyciskiem na konsoli (recznie) zapala się dioda pod książką, a czasami miga. Pomóżcie, i czy obędzie się bez komputera ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj