Gość

xxxxxxxxxxxxxxx

Polecane posty

Gość   
Gość

xxxxxxxxxxxxxxx

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

xxxxxxxxx

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1223    0
http://pl.youtube.com/watch?v=bXbeE4pg9qY nadaje sie na reklame ursusa szacunek dla autorow a swoja droga to ma ktos moze zdjecie tej tabliczki z danymi technicznymi 1674 bo tak to ciekawie wygladai jakby dostal jeszcze skrynie lepsza chociaz 16/16 lub 32/32 to by schodzily jak cieple buleczki bo wracajac do wygladu wedlug mnie ciezkie ursusy sa najladniejsze na swieciei wolalbym go jak jd czy nh tylko ciekawe jak bedzie z cena bo napewno bedzie wyzsza od 1654

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1223    0

Dzieki ale te dane poza silnikiem to chyba skopiowane z 7524 i jeszcze ta wklejka uklad agregowania no ale nic najwazniejsze zeby ciagnik byl dobry bo gdyby dostal dobra skrzynie biegow to pronar i inni mieli by dosc powazna konkurencje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Dla pronara z ruskimi silnkami może i będzie to jakaś konkurencja ale napewno nie dla pronara czy crystala z silnikiem deutz i skrzynia ZF...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

oni nie stosują zbyt dużo elektroniki jak w innych markach więc zbytnio nie ma się co popsuć ale ja zmienił bym wygłąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

i co z tego zeby mogli jak ten ciagnik i tak by by na końcu stawki w swojej klasie ludzie nie oszukujmy sie ursus juz nigdy nie bedzie naz takiej pozycji jak chociaz 20 lat temu i ta dendencja spadkowa co rok bedzie sie pogarszac moze troche nie na temat ale zauważcie ile osob choc by na forum kupiło ursusa z serii ciezkich po 2005 roku ile 2 czy 3??????????


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

najlepiej gdyby robili nowe c-330 morze każdego polskiego gospodarza było by stać na nowy ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzychuM    0

był taki temat o nowych ursusach c-330, ale moderatorzy zignorowali ten temat.

to by było coś :"polacy nie gęsi swego ciapka mają"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kluch369    30

I znowu się zaczyna, "nowa 330 i 360"... A kto to by kupił?

Ludzie Ursus jest na jak najlepszej drodze do bankructwa, a jakby mieli zacząć na nowo produkować 330 i 360 z tym że by miały wspomaganie i szczelną kabinę, to dużo by im nie dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543
I znowu się zaczyna, "nowa 330 i 360"... A kto to by kupił?

Ludzie Ursus jest na jak najlepszej drodze do bankructwa, a jakby mieli zacząć na nowo produkować 330 i 360 z tym że by miały wspomaganie i szczelną kabinę, to dużo by im nie dało.

dobrze gadasz. akurat bo tacy rolnicy co maja do 15 ha kupili by nowego ursusa "c-330 lub c-c360". przeciez tacy rolnicy wola kupic juz pozadny, uzywany ciagnik zachodni. bylo by to tylko wydawanie kasy w bloto przez fabryke. sam osobiscie bym tego nie kupil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

Henius91 dobrze mowi dodam jeszcze ze jakby wyszly nowe C-330 i C-360 to i cena by byla konkretna i komu by sie oplacalo na 10 ha wydac kase na nowego ursusa jak moga miec uzywany ciagniczek jak np mtz 82


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Ludzie przecież ursus ma za duże zaległości a po drugie nie potrafi zrobić wygodnego i komfortowego ciągnika no i te wąskie opony ,w nowych ursusach np 160 konnych są opony takiej szerokości jak w innych ciągnikach o mocy 100 km,ciągnik im większy tym szersze powinien opony mieć bo się będzie zapadał i kopał.A ciekawe kto później takie bydle wyciągnie??

 

Ursusy były dobre ale te przed 1990 no może przed 1995 ale nie wszystkie,nie ma to jak dawne poczciwe ursusy,c-360 się sąsiad kiedyś przewalił jak z pryzmy zjeżdżał to mu się nawet dach nie pogiął a szyby to nawet nie zarysowane,a teraz to by cała kabina się skasowała,no oczyiście trudniej by było się takim większym przewrócić ale dajmy na to,że ktoś by potrafił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Popieram cię Kamillo. Teraz te nowe ursusy od 2000r to sama lura robią je na sztuke byle by zeszło. Muj sąsiad ma ursusa 1634 dwu letniego pracuje na 190 chektarach z New Hollandem 120 konym newcholand jest terz dwuletni i chodzi. A ursus już ma drugom pompę paliwowom i drugom pompę od podnośnika.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolos51    10

Teraz robią takie części żeby pochodziło chwile i trzeba było kupować nowe, bo musi być zbyt, a poza tym skąd oni wezmą taką stal jak była wcześniej np. na koła zębate. Ja mam ursusa 4011 ma już 43 lata i tam wszystko jest takie mocne, części metalowe w porównaniu do dzisiejszych to całkiem inna bajka. A jak robią jakieś precyzyjne żeczy to niech ich krew zaleje jak zakładałem tłoczki od hamulców przy 4011 to musiałem odginać bo wszystko jest żle gwintowane i krzywo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

stal to teraz jest lepsza niż kiedyś bo w dawnych czasach mieliśmy ją głównie od ruskich a ruda metalu ruska nie jest zbyt wysokiej klasy, a teraz bierzemy część od ruskich a część ze szwecji gdzie jest jedna z najlepszych na świecie, a że części mamy gówniene to inna bajka ale to wynika z obróbki i wzmacniania stali, no i oczywiście jakie części się kupuje bo w agromach jest pełno części które z góry powinny trafić na złom, bo producentem są chiny lub inne skośnookie, żeby zoszczędzić sobie czasu i pieniędzy warto kupować części oryginalne czyli ZSM ursus Chełmno tylko trzeba się liczyć jakość idzie w parze z ceną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Pawel197890
      Witam...Mam problem z C 385 nie wyłącza womu ...Panowie co może być za przyczyną.
    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez Kamil_N
      Witam,
      zabrałem się za wymianę oleju i okazało się, że do korka miski olejowej mam przyklejone 3 kawałki metalu jak na zdjęciach, jakiś pomysł co to może być zanim ściągnę miskę?
       
      Z góry dziękuję za odpowiedzi



    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj