Polecane posty

Witam,mam dylemat więc zwracam się do was forumowicze.

Chce kupić agregat na ciężkiej bronie i zastanawiam się jaką szerokość do mojego Zetora 65KM ?

Czy nie będzie miał ciężko w agregacie 3.3m na ciężkiej bronie i z wałkami doprawiającymi, może wybrać 2,8m ??

Normalny agregat na redliczkach już posiadam, lecz nie zdaje egzaminu na cięższej ziemi ponieważ jest on lekki.

 

Pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

Wiec ja bym ci radzil mniejszy agregat...

Kiedys robilem w polu zetorem7745(czyli z przednim i ponad70km) z agregatem brodnickim 2,80 i mial wsam raz...

Z takim agregatem jak ty chcesz kupic to 7745 by poszedl ale 2,80byl w sam raz..

A ty masz bez przedniego wiec radze ogladac ci sie za agregatami do max2,80...Bo co to ci da ze moze on i uciagnie wiekszy jak sie spoci(olejem :lol: )i za jakis czas remoncik...

Twoj wybor, a ja do ciagnika o mocy 65koni bez przodka odradzam Agregat powyżej3m...

Pozdro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

własnie tez sie tego obawiałem ale przeciez zapytać sie można a może sie myle :lol: ale 2.8 to bedzie dobry tak wsam raz chociąz nie ukrywam ze wieże w mój sprzet i z 3 mertowym też by spokojnie poszedł ale by sie spocił troche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ja tez odradzam ten zestaw


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

jeśli chodzi o brony to ja swoim 7211 (62 KM) spokojnie ciągnie 3 ciężkie brony no chyba 3,3 m napewno 3 m ale bez wałków a ten zestaw co pokazałeś to nie są ciężkie brony dopiero pod nie podchodzą ,a pozatym mam agregat i powiem ci że agregat ma walki to lepiej doprawi ,ale jak robilem broną to na glinie jak się spóżnisz to i 3 razy będziesz jeździł a nie rozbijesz grud,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

bierz większy do bron nei trzebna dużej szybkości będzie szedł napewno ja ciągałem 3 podobne brony tylko z zębami na prosto a nie podgiętymi do tego 2 lekkie brony i wałek strunowy pojedyńczy c 330 ale ciapek prawie siezagotował :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtii    9

mam agregat na naprawde ciężkiej bronie .3,6 +wałki podwójne i 5314 ma z nim co robić ,ciężko ma ale idzie te brony na zdjęciu nie są super ciężkie więc zetorek powinien dac rade,najlepiej to spróbuj,jak sprzedawca bedzie chciał go sprzedac to ci go pożyczy na 1 dzień:lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezesmax    4

jak chcesz kupić to co na zdięciu to bierz spokojnie 3,3 m będzie chodził 2 ja jeżdziłem z 2,8 tylko te bony były cięższe i na 2 niemiał co robić a uprawiałemm ziemie 2 klase


Zetor i tylko Zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

własnie mi chodzi o to zeby on dobrze rozbijał grudy ziemi bo mam kilka takich pól gliniastych ze po 4 razy jeżdze zwykłymi bronami i sądze ze te z wałkami zrobią lepiej a agregat nie zdaje na tych polach egzaminu bo wyskakuje z ziemi a nie moge go dociązyć bo rama nie wytrzyma

 

a moze coś takiego

http://www.allegro.pl/item439257487_agrega...wowy_3_3_m.html

wydaje sie być lżejszy

 

ale jest jeszcze jedna kwestia czy on to podniesie czy nie pędzie przodku podrywać bo to jest dość długie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezesmax    4

na ciężkie ziemie to se kup brone wirująącą czy jakoś tak a co do unoszenia przodku to raczej nie powinno bo ja mam agregad 710kg i jest ok a ten będzie ważył podobnie albo mniej


Zetor i tylko Zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

myślałem kupić agregat bronę wahadłowa z hydropakiem to tylko marzenia bo realia sa takie ze by nie dał rady

 

a może macie jeszcze jakiś inny pomysł na pozbycie sie grud na polu bo ja nie umiem tego zwalczyć jedno pole po 4 razy muszę bronować a to w dzisiejszych czasach jest duży koszt finansowy(ON)

kupiłem już wał cambell ale nie było okazji sprawdizc go w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

Jak juz chcesz 3metrowe...To kup te 3 metrowe ale ciezkie!! i dodatkowo na nie połóż jakąś dużą szyne albo jeszcze cos innego, ciezkiego...wiem bo ja swoje gliny bronowalem 3metrowym na 2bardzo ciezkich bronah z 1 walkiem i na 2 bronach szyna taka duza w zdłóż i tak jeździłem nia po gorkach w kółko po kilka razy zanim sie rozbronowało....Mowie ci jak juz to troche mniejsze i ciezkie, bo lekkie to przelecisz tylko po wiezchu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

po prostu robisz gdzieś błąd opisz uprawę od orki .Ja pod kukurydzę woziłem obornik i za mało było (obornika) i część tylko udało się nawieźć jesienią a resztę wiosną to po orce zimowej a wiosennej to niebo a ziemia ,Po zimowej grud nie ma łatwiej doprawić i najważniejsze kukurydza równomiernie wzeszła i rosła ,a nie po wiosennej orce nie pozbyłem się grud i połowa kukurydzy miała mniej niż 1 metr.

A może odrazu po orce stosuj wał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezesmax    4

zgadzam się z kolegom wyżej gdzieś jest błąd w uprawie może uprawiasz na mokro a jka nie to zastosuj UG i po 3 latach masz poblem z glowy


Zetor i tylko Zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie stosuje orki na morko bo bym tam nie wjechał a jeśli nawet wjechał to nie miałbym ciągnikiem przyczepności.

jak sie zaorze to później bronowanie bronowanie bronowanie i przed siewem agregat później siew i na końcu bronowanie po siewie i święto :lol: i ja też nie uważam wiosennej orki bo to nie jest to a po zimowej jak sie spóźnię kilka dni to brona nie daje rady chyba jedynie gruber z talerzami i wałkami ale niestety nie posiadam konika do takiej maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

aż tyle razy -3 razy bronujesz i agregat i jeszcze masz bryły to niezła glina .Sam mam taką ale na polu tylko miejscami to dałem se spokój 2 razy agregatem i zostają bryły ale nie duże i tylko jesienią bo pod jare po zimie mróz je rozwala ,to pozostaje tobie tylko wał doczepiany do pługa ,no chyba żę po orce późno bronujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ostatnio pojechałem zaraz po orce agregatem i dwa razy po agregacie to tak jak 4 razy po bronie ale i tak niestety gdzie jest tęga ziemia to i tak są bryły

ale wtedy tez było strasznie sucho więc to też nie zrobiło tak jak należy

muszę jeszcze wypróbować jakieś inne sposoby :lol: :)

 

to pole jest dobre ale do podatku:D bo w uprawie to tragedia i w plonach też nie jest rewelacyjnie

 

 

dzisiaj robiłem właśnie w tym polu agregatem tam gdzie lżejsza ziemia to pięknie a tam gdzie była ciężka to tragedia po wierzchu przeszedł i nic nie zrobił dosłownie nawet jak ciągnikiem przejechałem po tej grudzie to i tak nie pękła ja juz mam dośc tego pola

 

POMOCY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pOngO88    4

Osobiscie walczylem zetorem 7211 z identyczna brona to ciezko oj ciezko mial (Kolegi zetro 5320 czy jakos tak z 96r.) 1 szosowa szedl bo na dwójce ciezko mial ja swoim 7211 szedlem dwojka ale nie powiem ze bylo lekko a tu jeszcze walek pujsc pujdzie ale czy to ma sens, a co do bryl kolczatka z brona ... ja ostatnio stosowalem kultywator 2,7metra do tego waly 3 metry i lekie bronki ciezko bo ciezko ale skutecznie i tylko raz i do siewu dywan :lol: jak mielismy starego ruchola to ciagal ten agregat ciezkie brony waly i jeszcze raz brony to byl kurz za nim ale niestety ruchol sie rozlecial i poszedl do ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kupiłem brony 2,8 szkoda ciągnika a takie się mi trafiły więc i ja jestem zadowolony i ciągnik też ale niestety kupiłem w niedziele a w sobote właśnie zasiałem wszystkie pola i sprze bedzie stał do wiosny. teraz odpale myjke i wypiaskuje wszystko ładnie a poźniej kompresorek kilka puszek farby i maszyna jak nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trq    1

a ja mam takie pytanie: zamierzam zrobić sobie brony, tzn kupić 4 pola i ramę wyspawać. Ale czy MF 255 da radę z bronami: 4 pola (ok. 110cm jedno) zęby "20"?? Gleby mam różne od piasku po ił. i teren górzysty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

jeśli mówisz o ciężkich "20" to niewiem czy uradzi 4 raczej wątpie 3 to mu starczą jak masz jeszcze góry i wąskie koła to odpada .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlon    0

ja jumzem ciągam 5 pól. jedno waży 55kg, zęby "20" i powiem tyle że ma co robić, zwłaszcza jak sie bromuje pierwszy raz po orce. Ziemie mam lekkie IV - VI klasa. troche górek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

to nieżle jak na jumza ,ja zetorem 7211 ciągalem 3 ciężkie na 3 biegu i szedł a kiedyś ojciec nawet 4 ,a mtz 5 to miał co robić tylko ja mam dołki mokre , a górki piaskowe i weź grzebnij to zawiśniesz :P:) szczególnie zetorem 7211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Luba
      Witam wszystkich bardzo serdecznie,
       
      Wraz z grupą przyjaciół tworzymy portal dla rolników. Głównym celem przedsięwzięcia jest stworzenie oprogramowania które wyeliminowałoby papierową dokumentację prowadzoną w gospodarstwie.
       
      Sam jestem rolnikiem i doskonale zdaję sobie sprawę, że temat jest bardzo rozległy, dlatego chciałbym Was prosić o propozycje funkcjonalności które wg Was powinny się w takim portalu znaleźć. Głównie chodzi o rzeczy związane z dokumentacją (rejestrami, ewidencją, książkami), którą trzeba prowadzić albo nie trzeba ale i tak się prowadzi dla siebie. Jeżeli macie jakieś inne sugestie to oczywiście też będą mile widziane.
       
      Pozdrawiam,
      Luba
    • Przez formoza11
      Brona będzie służyć głównie do kruszenia skib.Posiadam w większości ziemie ciężkie.
    • Przez matpol91
      Witam Ponownie,
      Jestem studentem Rolnictwa(II stopień) na SGGW. Piszę prace magisterską na temat wprowadzania nowych rozwiązań w gospodarstwach. Bardzo proszę o wypełnienie anonimowej ankiety. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
      Potrzebuję jeszcze trochę wyników!! :-) Wszelkie uwagi oraz opinie są na wagę złota.
      https://docs.google.com/forms/d/1FW7l0Z2l_QwDeqrka1vDu0YgRpRcvLA0zEvbp46L09g/edit
    • Przez matpol91
      Witam Ponownie, Jestem studentem Rolnictwa(II stopień) na SGGW. Piszę prace magisterską na temat wprowadzania nowych rozwiązań w gospodarstwach. Bardzo proszę o wypełnienie anonimowej ankiety. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
      Potrzebuję jeszcze trochę wyników!! :-) Wszelkie uwagi oraz opinie są na wagę złota.
      https://docs.google.com/forms/d/1FW7l0Z2l_QwDeqrka1vDu0YgRpRcvLA0zEvbp46L09g/edit
    • Przez Rolnik11441
      Witam mam pytanie czy ktos mial taki problem w zetor forterra 11441 ze nie bylo wogole ciśnienia oleju?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj