Zaloguj się, aby obserwować  
yacenty

JD Seria 6x00 a 6x10 rożnice i opinie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
yacenty    3871

Witam,

chciałbym poznac wasze opinie o traktorkach z serii jak w temacie - szczegolnie interesuje mnie 6turbo w okolicach 120-130km czyli 6800, 6810 lub 6900, 6910. Czym moze lepiej szukac cos ciutke starszego ale za to 7600?

Jak myslicie jak sie bedzie spisywał traktorek o przebiegu 6-8tys mth?

Czy taki ciągnik bedzie miał rzeczywiste 20-30km wiecej od mojego zetora?

Jest sens szukac takiego starego ciagnika z amortyzowana przednia osią?

 

Niestety nie widze zbyt duzo takich traktorów w galerii wiec nawet ciezko mi zadac pytanie bezposrednio.

Co ewentualnie innego byscie proponowali z uzywek w okolicy 130km


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

moim zdaniem to JD tymi seriami wyrobił sobie bardzo dobrą opinie wśród mniejszych ciągników, coś jak Fendt serii 500 czy 600- mało kto narzeka

 

do czynienia z tymi ciągnikami bezpośrednio nie miałem.proponuję tobie pojeździć po okolicy do większych po pgr-owskich gospodarstw. w prawie kazdym stoi właśnie jelonek z serii o które pytasz. a jakbys jeszcze chciał wiedzieć więcej(bo właściciel swoje może chwalić) to podjedz do dilera jd, daj na flaszkę serwisantowi wszystko ci wyspiewa :lol:

 

a jak masz czas podjedz do Polboto mają tam troche używanych gratów to sobie poogladasz, przynajmniej jak ostatnio byłem to stało kilka jd, na bank był 6800, kilka fiatów mieli(bardzo chwalone i równie czesto spotykane w duzych gosp) i tm 120tez stał :)


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

no zobacze, moze sie wybiore do polboto w koncu to raptem kilkanascie km ode mnie, zobaczymy co tam chlopaki powiedza


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

w mojej okolicy, w bardzo duzym gospodarstwie pracuje 6900. Kupiony byl w 2002 uzywany i do ubieglego roku byl glownym ciagnikiem w gospodarstwie. A ciagal nie byle co-agregat 5,6m, beczke 3osiowa do gnojowicy-podejrzewam 18-20tys. l i tez duza samozbierajaca pottinger.

 

ostatnio rozmawialem z kolega z jego miejscowosci, ktory opowiadal, ze do stadka doszedl McC. , ktory w 1500mth byl 5 razy na serwisie-w porownaniu do JD, ktorym smigali pracownicy(i oprocz jednej powaznej awarii spowodowanej przez zwolnionego pracownika) zdazaly sie usterki, a ma 18tys. h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
favi515    2

A więc pracowałem w serwisie JD w niemczech i wypowiem sie na ten temat tak, 6000 i 6010 to bardzo udane serie traktorów różnią się głównie przełanczaniem półbiegów tu mechanicznie tam elektrycznie przez guziki na dzwigni biegów, ulepszono coś przy pompie wtryskowej i jeszcze pare szczegółów w kabinie. W starszej serii nie znajdziesz resorowania osi, montowali tylko w 6010. Traktor 7600 ma podobną moc do 6900 przy 2 tonach wiekszej masy. Seria 7000 ma dwa typy skrzyni biegów full powershift ( ze starszej serii XX55 dobra na pole zła na drogę bo szarpie) i power quad tylko różni sie tym (i wydaje mi się że to minus) od power quada w serii 6000 że przy nawrotach musisz przejść wszystkie półbiegi do tyłu np z 4 do pierwszego i puzniej przełączyć dalej na 1 półbieg do tyłu. W serii 7010 jest już taka sama przekładnia power quad jak w serii 6910.

 

Jako alternatywę do udanej marki John deere 6910 proponuje fendta 512.

 

A firme polboto polecam bardzo, ostatnio nawet widziałem w Udaninie stał jakiś traktor z serii 7000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

512 to juz wydatek sporo ponad 115tys, to nie wchodzi w gre, chociaz to moje marzenie,

pomyslimy jak to bedzie, czyli mowisz ze taki 6910 bylby strzalem w dziesiatke?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

@yacenty

sorki za OT!

mozliwe ze sie myle, ale uwazam ze po zmianie ciagnika na wiekszy bedziesz musial zmienic caly sprzet do uprawy ktory dopiero teraz zakupiles wiec po co tak sie "bawic"... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

wlasnie po to ze uwazam ze zetor jest za mały do tego w czym ma glownie chodzic :lol:

uwazam ze wlasnie jest mi potrzebne 20km wiecej niz ma zetor, tak zeby uprawowo siewny szybciej jechal, tak zeby spokojnie ciagnac plug z duzym wałem


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

troche nie w temacie

 

IBIS ma regulacje szerokosci pierwszej skiby??


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

@yacenty, a co byś powiedział o MF 8120 może trochę więcej KM niż ty chcesz, ale za 85tyś znajdziesz ładnego

 

http://www.gieldarolna.pl/index.php?region...0&typ_ogl=1 tylko trzeba by zadzwonić się spytać o cenę

 

 

W Orchowie stoi jeden ładny MF http://www.aron.pl/index.php?strona=oferta&lan=pl , http://aron.otomoto.pl/ciagnik-massey-ferg...120-B52147.html


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

za duzy brys a poza tym czerwony :lol:


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Przylączam się do tematu, szukamy takiego Jelenia, ma zastąpić Ursusa 1614.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
favi515    2

tak 6910 jeszcze żeby miał tą dzwignie z przyciskami od półbiegów a może trafisz z ogranicznikiem obrotów to full opcja :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
favi515    2

znajomy ma 6910 AP od nowości 10000 godzin i żadnej awarii związanej ze skrzynią 2000 rok. a ogranicznik obrotów był montowany też do przekładni power quad w tej serii traktorów 1999 - 2001

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

ja mam 6800, i nie narzekam :lol: coz wiecej powiedziec, w galerii mam foto i chyba jest cos o nim... teraz szykuje mi sie wymiana lewej strony drązka kierowniczego bo ma luzy, i wymieniłem oleje w przednim moscie i zwolnicach bo po pracy sie odzywał itroche go było słychac... a tak nic wiecej, mam go drugi rok, robi mniej wiecej 50 ha plus kuku u kuzyna i takie tam....


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

a ile masz w nim godzin nabite?

bo jak patrze na rozne serwisy ogloszeniowe to tak sie wachaja pomiedzy 6 a 10tys MTH, no sa tez takie jakies wynalazki jak 3500 albo 1800mth ale to az strach sie patrzec na takie cos czy nie byl licznik juz obrocony i nie ma przypadkiem 11800 albo 13500


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12
znajomy ma 6910 AP od nowości 10000 godzin i żadnej awarii związanej ze skrzynią 2000 rok. a ogranicznik obrotów był montowany też do przekładni power quad w tej serii traktorów 1999 - 2001

 

 

a co to jest ten ogranicznik obrotow??

 

jednak slyszalem, ze do ktoregos roku byla konstrukcja niedopracowana (2003-4??), a na tractorpool to maja wlasnie po 1,5-3,5tys h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

@pavel kolega favi515 ma chyba na myśli tempomat :lol:


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

tempomat w samochodzie utrzymuje tylko gaz, czy tu reczny nie wystarcza? co to robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

bo w JD ten tempomat(a dokładnie tempomat WOM)to własnie nie działa jak taki tempomat z samochodu tylko jak ogranicznik obrotow :lol: w instrukcji jest napisane że używać tylko do pracy z WOM ale dużo ludzi w tym ja uzywam do wszystkiego.

 

ustawiasz pokrętłem jakaś wartość miedzy żółwiem a zającem. załóżmy że ustawisz na 1500obr, to nawet jak depniesz do końca pedałem gazu to silnik nie przekroczy tej wartości.niekiedy mam wrażenie że po zredukowaniu liczby obrotów silnika skok gazu jest większy(tzn trzeba wiecej depnąć żeby te 1500 uzyskac niż przy tempomacie wyłączonym). a co do gazu ręcznego to też możesz sobie ustawić tyle że jak wpadniesz w jakaś dziurę to szybciej jednak jest zareagować nogą niż ręką :D

 

ogólnie to przydatna opcja bo bez tego zdarzyło mi się wsłuchać w radio, a że jest cicho w kabinie to kilka razy 2100obr zostało przekroczone


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

ja na swoim osobiscie przekroczyłem 6000 mth... nie wiem ile miał dokładnie 5900 czy jakos tak, a teraz ma nie wiem koło 6400


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Mam pare pytań odnośne modelu 6600:

1. Jakie słabe punkty ma ten model, na co szczególnie zwracać uwagę?

2. Czy dzwignia od półbiegow ma chodzić lekko czy z oporem?

3. Czy półbiegi mają szarpać czy zmieniac się lagodnie?

4. Czy przy przelączaniu półbiegów ma coś byc słychać czy ma się to odbywać bez głosnie?

Za odp. dzięki. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

ja się podłącze i zadam takie same pytanie ale do ciągniczka 6610.

Co powinno a co nie powinno być zuzyte kiedy sprzedawca pisze ze ciagnik ma 6-7tys mth?

 

Ile taki 115km JD 6610 bedzie mocniejszy od mojego zetora 10245 czy tez u1014?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez RelMy
      Chciałem wymienić termostat ponieważ wydawało mi się, że ciągnik nie trzyma optymalnej temperatury podczas pracy i dodatkowo nie działa ogrzewanie. Po odkręceniu pokrywy był tylko jeden a są dwa miejsca na 2 termostaty. Widziałem rysunki i z dwoma i z jednym termostatem i pytanie brzmi czy założyć dwa czy zostawić jeden?
    • Przez Latashi
      Cześć, proszę o opinię o traktorach marki John Deere z serii 3050, 3140. Wady zalety, spalanie, dostępność i koszt części. Czy wgl warto pchać się w te modele. Zastąpił by Zetora serii 10045. Byłby jako traktor główny do pługa, glebosza, agregatu uprawowo-siewnego i pracy z turem.
    • Przez MarcinRajca
      Witam. Mam problem z pompą główna w John.D 3130 max ciśnienie to 150-160 bar i po kilku minutach czasu spaduje do 120-110 bar i wtedy wskazówka manometru dostaje silnych drgań jakby ciśnienie pulsowalo.  Po rozebraniu pompy zaworki od strony wejścia oleju wyglądają dobrze tloczki tez są w dobrym stanie bez rys.  Jedynie zaworki po stronie wyjścia oleju mają wyklepane gniazda od tulejek.  Ale te płytki na zaworach można odwrócić. 
      W pokrywie pompy w środkowej części gdzie częściowo wchodzi łożysko są dwa otwory duży i mały oba prowadzą do zaworów duży otwór do dużego tloczka z gruba sprężyna. I jest tam jakby miejsce na iglice ale jej tam nie ma.  I pytanie czy powinna tam ona być? 
      Drugi mały otwór prowadzi ma małego zaworka z iglica ale ten otworek był zakorkowany grubymi kawałkami metalu i opilkow tak ze tam nie było wcale przejścia i sam zaworek był zacięty. 
      Wie ktoś od czego jest ten mały zaworek?  
      To jest ten największy model pompy występujący z przednim napędem na hydrostacie.  
      Orientuje się ktoś czy można ta pompę zastąpić pompa zebata i takich samych parametrach 
      Taka sama pojemność i. Wydajność 
      To znaczy oryginalna pompa i zębata jaka znalazłem mają po 50ccm 
      I obie po 75L/min 
      Regeneracja oryginalnej 2500zł 
       ruska nowa pompa około 300 zł wiec jest to duża różnica. 
      Proszę o pomoc, 
      Pozdrawiam 
       
    • Przez bem
      Czy ktoś może mi powiedzieć jak te maszyny się spisują?
    • Przez patrykb2736
      Witam mam problem z John Deere.Wciskajac gaz ciągnik nie wchodzi na obroty, wymieniłem potencjometr i bez zmian.Do tego sam czasami wchodzi na wyższe obroty.Mial ktoś podobny problem to proszę o odpowiedzi bo już ponad tydzień stoi.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj