Skocz do zawartości
kombinator18

Wał korbowy do C-360

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
c-360
tomi8317    1

panowie kupiłem dziś używany wał korbowy do ursusa 360 i ten wał ma od dołu przykręcane przeciwagi a nie od góry jak było w poprzednim czy napewno to jest wał do ursusa 360 i ma kolo zamachowe przykrecane na trzy śruby proszę o szybkom odpowiedz z góry dziękuje.

tomi8317    1

koleś od którego kupowałem to mówił że od 60 a nie były czasem takie przy zetorach 7211

Wiadomość z agroFakt.pl

Borekk17    262

Panowie szybkie pytanie mam wał po 2 szlifie do 60 bez przeciwwag czy można założyć przeciwwagi z innego wału czy trzeba go wywazac

Adi96    845

Dobrze się pytasz bo żebyś założył inne przeciw wagi  i byś go założył to na wysokich obrotach możliwe była by dziura w bloku

Borekk17    262

moje pytanie wynikło ze sprzeczki między mna a ,,renomowaną firma rol serwis,, i kolega z pracy kolegważaa i rol serwis mówili ze po co wyważac         

tylko zebym przelozyl z jednego na drugi nie zmieniajac połozenia i składał silnik ale cos mi w tym nie pasowało 

Adi96  

z ta dziura to przesadziłes ale wal moglby peknąc 

czy ktos wie gdzie robia szlify w dolnosląskim

Adi96    845

To dobre majstry...  Każdy wał może troszeczkę inaczej ważyć po 2 przeciwwagi co dostosowane do poszczególnego wału a nie jako przekładka.A czemu miałby wał pęknąć  musiałby być mniejsze pęknięcie lub wade fabryczną bo wały od tak nie pękają 

Borekk17    262

tak mi sie wydaje ze jakbym tego nie wywazyl to po pewnym czasie wal moze peknac od przeciazen

EteroxPL    1

Witam serdecznie i przepraszam za odkop, ale mam pytanie odnośnie wału korbowego:

Jaką siłą powinno się dokręcić wał korbowy w ursusie c360? Z tego co wyczytałem w internecie i instrukcjach to wynosi to w przedziale od 9kGm do 9,5kGm a to w przeliczeniu na nm wynosi od 88.29nm do 93,16nm, ale mam pewne wątpliwości co do tego gdyż dokręcenie wału w Wladimircu  t-25 wynosi od 140nm do 160nm (i tak kiedyś dokręcałem i chodzi) a jak wiadomo c360 jest 2 razy silniejsza od niego więc jakos wątpie aby to było tak mało.

Więc jak w końcu ma być, najlepiej by się ktoś wypowiedział kto już to robił.

Pozdrawiam i liczę na szybka odpowiedź!

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się