Zaloguj się, aby obserwować  
tomek665dt

Farmtrac 665DT na 18 ha to dobry wybór?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Hvb3000    7

Na twoim miejscu kupiłbym zetor'a, bo ze składakami może być różnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to doskonały wybór, mało pali w przeciwieństwie do ursusa, posiada rewers i inne pierdułki. I jest bardzo zwrotny ja osobiście postawił bym na farmtrac-ka


. . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki39    2

dopisuje sie do marcina ^_^

A doczego Cie jest ciagnik glownie potrzebny?


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tores    1

no sprawa niejest jednak taka prosta :) bo i farmtrac jest ciekawy i zetor fajny :) może oba ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

farmtrak napewno bedzie palił mniej np. od zetora mysle ze z czesciami nie powinno byc wielkiego problemu ale napisz do jakich prac jest ci potrzebny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek665dt    0

witam

no chodziłby z pługiem s skibowym( jak sądzicie obrotke pociągnie3?)na 9ha oraz przy łakach bo mam 9 ha łak no byłby do koaiserki , przyczepy zamozbierającej aa i jeszce agregatu2,50m oraz w transporcoie przy żniwach i nie tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki39    2

Ja pracuje 74 konnym z 3 sibowym obraclanym. 30cm korpos i idzie bardzo dobrze nie wiem jak przy mniejszym modelu.


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki39    2

hm przewaznie jezdze z uchylonymi drzwiami to jest glosno szczegolnie jak sie otworzy drzwi od strony komina zreszta farmtraci maja taki komin co wydaje takie dzwieki glosne a jak sie zamknie drzwi to tak dziwnie jest taki tlumiony glosny dzwiek sam nie wiem jak opisac.


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bidor    0
hm przewaznie jezdze z uchylonymi drzwiami to jest glosno szczegolnie jak sie otworzy drzwi od strony komina zreszta farmtraci maja taki komin co wydaje takie dzwieki glosne a jak sie zamknie drzwi to tak dziwnie jest taki tlumiony glosny dzwiek sam nie wiem jak opisac.

 

Jeśli kupujesz na 18ha i nie masz planów powiększac areału to taki mały Farmtrac powinien Ci wystarczyć

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
hm przewaznie jezdze z uchylonymi drzwiami to jest glosno szczegolnie jak sie otworzy drzwi od strony komina zreszta farmtraci maja taki komin co wydaje takie dzwieki glosne a jak sie zamknie drzwi to tak dziwnie jest taki tlumiony glosny dzwiek sam nie wiem jak opisac.

Masz tłumik na środku czy masz 675dt z tłumikiem w rogu kabiny?

Uważam że 665 dt ma dobry stosunek ceny do wartości bo za 90 tyś 60km 4x4 to jest ok. Maży mi się 675 dt ale za 15 km więcej w perkinsie mam dopłacic 16 tyś <_< układ napędowy chydraulika wszystko to samo chyba nie warto ( bo 74km i 3 t masy własnej i 2,4 udzwigu podnośnik to przegiecie!) Zetor 6441 ale nawet dielerzy polceają tylko 8441 bo mała proxima pali tyle co i duża a jak ma cieżko nawet więcej to mały ciągnik dla oszczędności paliwa chyba się kupuje prawda?

Za 90 tyś byłby też dobrze wyposarzony belarus lub zefir i pomiędzy zefirem a farmtrackiem 60 km się zastanawiam no może belarusem jeszcze.

Do rotacyjnej lub beczki wiekszy ciągnik ma wałek 1000 obr z agregatem lub pługami można by szybciej latac, ale transport bel czy rozrzutnik tak samo by było. A który lepszy do tura by był ( poza tym ze farmtrac zwrotniejszy) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie brałbym farmtraca. mam dwa ursusy i nie narzekam ani na palenie w przeciwieństwie do zetorów, i o części łatwo. na 18 ha polecam 5714. mam go i nie narzekam a ma co robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0
Moim zdaniem nie brałbym farmtraca. mam dwa ursusy i nie narzekam ani na palenie w przeciwieństwie do zetorów, i o części łatwo. na 18 ha polecam 5714. mam go i nie narzekam a ma co robić

To jakieś bardzo ciężkei ziemie masz jak 5714 ma co robić :) , tak wogóle to już chyba nie da sie kupić 5714 bo w ursusie są jakieś zmiany,a z tymi częsciami to bym nie był taki pewien czy do farmtracka dostaniesz czy do ursusa :) . Tak wogóle to ma ktoś tego farmtracka z pompą rotacyjną na agrofoto, bo wszyscy albo starsze wersje 70tki albo perkinsy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
No a w Perkinsie to jaka jest pompa jak nie rotacyjna?

Kris trzeba było wejść na stronę farmtracka albo przeczytać kilka postów wyżej a dowiesz się że jest farmtrac z silnikiem forda 3 cyl i starsza wersja farmtrac 70 miał pompę tłoczkową a nowsza wersja 665dt ma pompe rotacyjną, a ten z perkinsem to 675dt.

:):D:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

my mamy 8441 na 18,5 ha i moim zdaniem jest to dobry traktor , chociaż mogli by wzmocnić drżwi jakąś ramą bo jak nie ma klimatyzacji to może np szyba pęknąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0

Ja jestem ciekaw tylko czy jeśli to to samo carraro co np. w roller/lampo tzn przednia oś napędy itd ( a podobno małe same nie nadaje się do tura bo za delikatne) to tym bardziej farmtrac mały nie będzie długo chodził, a ten z silnikiem perkinsa 74km to całkiem może być delikatny. Tak samo może być jak z farmerem ( nie słyszalem ale naczytałem się tutaj na forum) że napędy carraro w farmerze to od ciągnika 40-50km więc i w farmtracku napewno mocniejszych napędów nie zastosowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemianow    13

jak masz jeszcze jeden troche mniejszy to wystarczy.

Tylko opałowygo nie nalejesz bo rotacyjna tego bardzo nie lubi B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

To który lepszy z tłoczkową czy rotacyjną, brać lepiej nowszy czy z pompą tłoczkową podobno trwlszą i 3 tyś tańszy a 2 km ma więcej?

 

Wogóle maił ktoś styczność z farmtrackiem z pompą rotacyjną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

znajomy ma i jest z niegozadowolony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565
Ja jestem ciekaw tylko czy jeśli to to samo carraro co np. w roller/lampo tzn przednia oś napędy itd ( a podobno małe same nie nadaje się do tura bo za delikatne) to tym bardziej farmtrac mały nie będzie długo chodził, a ten z silnikiem perkinsa 74km to całkiem może być delikatny. Tak samo może być jak z farmerem ( nie słyszalem ale naczytałem się tutaj na forum) że napędy carraro w farmerze to od ciągnika 40-50km więc i w farmtracku napewno mocniejszych napędów nie zastosowali

 

 

Nie widziałeś, nie jezdziłeś to nie wypisuj takich głupot, bo mnie tacy ludzie wkurzają się nie znają

a wypisują głupoty :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

ciągnik jak ciągnik mały a drogi za 59km ponad 90 tyś to zawrotna suma, pozatym kogo stać na kupno ciągnika niecałe 0km, podobno tylko sadowników chociaż po tym co sie dzieje obecnie i to niedługo pewnie, panowie mniejszego ciągnika jak 80-100km kupować się nie opłaca nie te czasy nie ta koniunktura w rolnictwie i nie ta kala produkcji!!! jaki sens wywalic 90kafli za popierdułke 59km ////(bez urazy) jak za 110-120 tys będzie absolutne minimum na obecne czasy 80-90km.

Pozatym do tura to zabawka i po kilku sezonach z polskim turem będzie to wrak ciągnika :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj