Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
robi57362    56

Narazie jeszcze nic ale powarznie mysle nad jej kupnem na przyszly sezon.a lely to co jakas spolka z mengele?

same110    64

Jaka polecacie sieczkarnie 1rzedowa do 100 km .Myślę nad Potinger ale jaki model wart uwagi

Wiadomość z agroFakt.pl

pablo-17    2

Witam. Czy ktoś z użytkowników forum ma sieczkarnie jednorzędową PZ Zweegers 90S? Chciałbym się dowiedzieć o tej sieczkarni, czy wydajniejsza jest od PZ 80S? itd...

same110    64

Mex Gt nie na moją kieszeń
Z jakich generacji Mex polecacie i w jakiej konfiguracji takich jak Rotation ,S R (nie mam zielonego pojęcia czym się różnią

lukbold    414

dobrze mam założone te blaszki pod tarczą ścianjącą w MB300??

post-120-0-09077800-1473879583_thumb.jpg

Edytowano przez lukbold

Sylwekx25    327

Panowie czy około 8 hektarów kukurydzy dałbym radę zebrać jednorzędówką w miarę przyzwoitym czasie ? wiecie żeby się nie piepszyć z tym z miesiąc. Jaka maszyna będzie lepsza ? zachodnie używane czy nowe polskie ?. Pomożecie ? :)

bialy2005    193

3 dni jeb..... choc wykonalne :) Lepiej pomysl o usłudze załatwisz temat w niecały dzien.

Sylwekx25    327

Do tej pory korzystam z usługi ,cena wysoka ale cóż nikt za pół darmo kosił nie będzie. Bardziej chodzi mi o to ,że nie nadążam z ubijaniem , przejadę się ze dwa razy po pryzmie i już podjeżdża ciągnik z przyczepą a nieraz drugi już za nim.

lukbold    414

jeszcze zależy czym chcesz ciągnąć te sieczkarnie. Jakiś pottinger GT + ponad 100KM pod maską pewno ściacha te 3ha/ dzień ale np C360 zdążysz wypluć tłoki ze 2x kosząc ponad tydzień jakimś mniejszym sprzętem

bialy2005    193

Przy samobieznej 2 pryzmy albo jedna na tyle długa aby latały 2 ciagniki.  U mnie zazwyczaj jest 2 pryzmy i po 2 ciagniki :)  

Sylwekx25    327

Do sieczkarni poszedłby ciągnik 100 km. Na dwie pryzmy trochę mało placu mam bo jest sterta ze słomą a jeszcze muszą się wysłodki zmieścić. :) Ale ok dzięki za odpowiedzi, chyba jednak nadal będę korzystał z usługi , mimo pewnych niedogodności jednak wszystko za parę godzin zrobione.

1marek69    1

Do sieczkarni poszedłby ciągnik 100 km. Na dwie pryzmy trochę mało placu mam bo jest sterta ze słomą a jeszcze muszą się wysłodki zmieścić. :) Ale ok dzięki za odpowiedzi, chyba jednak nadal będę korzystał z usługi , mimo pewnych niedogodności jednak wszystko za parę godzin zrobione.

ja mam dwurzędówkę mengele sh20 i claas ares 105km i robię 6ha w 13 godzin plus minus 1godzina

robi57362    56

No akurat tyle co wynajecie uslugi na rok. Pytanie czy psuje ci sie kuku z zbyt malego zageszczenia czy nie. Bo jezeli tak to ja bym kupil jakas mengele 350 lub 300 albo potingera mex gt.

1marek69    1

No akurat tyle co wynajecie uslugi na rok. Pytanie czy psuje ci sie kuku z zbyt malego zageszczenia czy nie. Bo jezeli tak to ja bym kupil jakas mengele 350 lub 300 albo potingera mex gt.

moja sh20 tnie drobno tylko trzeba tarki pilnować aby były w dobrym stanie

daanny    9

Witam orientuje się ktoś gdzie mogę kupić noże siekające do mengele 350 turbo ?

robi57362    56

moja sh20 tnie drobno tylko trzeba tarki pilnować aby były w dobrym stanie

Wiekszosc jednorzedowek tnie dardzo dobrze wyjatkiem jest silosokombajn mi chodzi o to ze nie nadaza ugniatac .

lukbold    414

Czy w Mengele MB300 da się jakoś przestawić łopatki wyrzucające aby szły bliżej tarki? patrze po tym i żadnej regulacji, mimośrodów nie widze ;/ Cepów nie umie jakoś nigdzie namierzyć po ogłoszeniach i trochę kicha jest

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez benek79
      witam. mam zamiar na wiosne zasiac pierwszy raz kukurydze na ziarno. nigdy wczesniej nie interesowałem sie ta uprawa i chciałbym sie dowiedziec co ile i czego musze zastosowac zeby wszystko było oki.kukurydza bedzie zasiana na 3 klasie gleby{2ha} pozdrawiam.
    • Przez Rolnikix
      Witam
      Interesuje mnie zakup nowej brony talerzowej, firmę którą wybrałem po przeczytaniu wielu postów i wysłuchaniu wielu opinii użytkowników tychże maszyn jest Akpil - dosyć wysoka jakość za w miarę przystępna cenę.
      Teraz z kolei mam inny problem... Szukam brony która sprawdzi się na glebach lekkich(głownie 4b-5,czasami 6 klasa) w znacznej mierze kamienistych. Brona ta ma być również z wałem doprawiającym - strunowy, rurowy , strunowo-rurowy? Nie zdecydowałem się również w tej kwestii ...
      Innym aspektem jest ułożenie talerzy, czy lepiej patrząc na maszynę z góry wybrać tą, która ma ułożenie w kształcie litery X czy może ta która ma ułożenie talerzy w kształcie litery V?
      Czy to ma jakieś znaczenie? Jeśli tak to jakie?
      Jeszcze inną sprawą jest nacisk na talerz, brony zawieszane nacisk ten mają dosyć niski, a brony ciągnione są o wiele droższe i do tego w większości wypadków moc ciągnika którym dysponuję(105KM) nie pozwoli raczej na owocną współpracę brony talerzowej z tymże ciągnikiem.

Podaje link do strony maszyn marki akpil aby każdy mógł zobaczyć o czym ja właściwie piszę http://www.akpil.pl/pl/kategoria/42
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez mariusz197
      Mam problem na jednym 2ha kawalku kukurydzy pojawila sie plesn na kolbach,rok wczesniej w tym miejscu byl ten sam problem myslalem ze moze odmiana lalbo pogoda miala wplyw lecz drugi rok inna odmiana, pogoda i to samo niekture kolby slabo rozwiniete i od gory grzyb a niekture prawie wogule nie rozwiniete tylko grzyb,mial ktos z tym stycznosc jak i czym z tym walczyc
    • Przez Hiddenly
      Witam
      mam do was pare pytań
      Kiedy kosić maliny jesienne (mniej więcej zeby potem ładnie wyrosły)
      Ile cm zostawić maliny od ziemi(będę kosić tłuką)

czy mozna je kosić jak bd mokro?

z góry dziękuje za odp jak zły dział to przepraszam