Skocz do zawartości

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam z 364 i jest zapas mocy.

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Do mojej są ale całkiem drogie. Ogólnie robiłem swoją kiszonkę z 4 ha przez jakieś 4 czy 5 lat. Ale w tym roku sobie odpuszczam. Za bardzo dostaje po du***e ta sieczkarnia. Stalnica 320 zł, kamień do ostrzenia chyba 200, remont przekładni od walców też chyba 300... W Łęczycy iw kutnie części były tylko w agromie ale za to od ręki. Znajomy ma jakąś zachodnią to obudowy przekładni nie miał szans dostać tylko wstawiał inna przekładnię

lukbold    437

Co może dawać regulacja docisku wałków wciągających w Mengele MB300? przednie wałki wciągające są na sztywno zamocowane a jeden z tylnich co chodzi koło noży dociskany jest spreżyna do drugiego i te sprężyne można zamocować w 3 otworach co daje wg mnie regulacje docisku ale po co ? Może ma ktoś instrukcje?

Genius9872    71

Hehe weź to zezłomuj od razu. Ten łańcuch naciąga się tak jak piszesz, ale jak się troche naciągnie to za chwile będziesz wymieniał koła zebate... przerabialem to... w dodatku mój łańcuch był jakiś chiński i pół hektara wytrzymał.... a o grubości cięcia zapomnij chyba, że przez wyjmowanie noży tylko po co jak to fabrycznie grubo sieka i żadnego ziarna nie uszkodzi

co ty gościu pitolisz jak tam jest płynna regulacja długoci cięcia.. nie wiem a się wypowiem xD od kilku mm do 1cm możesz ustawić!!! jakoś ja koszę rocznie do 3ha od ponad 15lat i wszystko jest ok z łańcuchem xD ciężko spotkać nie uszkodzone ziarko!

lukbold    437

zrób zdjęcia tej regulacji i pokaż... tak samo pokaż zdjęcie rej świeczki bo chyba o innych maszynach mówimy

kobra89    66

SPRZEADAM     MENGELE MB300 stan bardzo dobry, po wymianie łożysk, 12 łapek wyrzucających (nowe), noże w dobrym stanie. Info na PRiw.

Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Genius9872    71

zrób zdjęcia tej regulacji i pokaż... tak samo pokaż zdjęcie rej świeczki bo chyba o innych maszynach mówimy

ja mam Fahr mh48 jest na licencji Kemper super i tam wysuwasz noże siekające albo je chowasz oczywiście musisz opuścić stalnice żeby nie było szpary bo bedzie rwalo liście

miałem już ustawione na 5mm ale za wolno to szło teraz mam na 7-8mm min 3:56 tam trochę widać o co mi chodzi musial bym iść do garażu i robić foty..

wolno koszone bo silnik miał z 60mth od remontu

90mateusz    5

ja mam  mengele 280 i   jest    super ne narzekam  nie nadarzaja z  przyczepami :)

kobra89    66

Identyko MEngele MB300, przyjeżdzaj i kupuj odemnie Mengele mb300 oddam za 3,5tys, w bardzo dobrym stanie.

Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

AgroTeam93    0

Witam mam sieczkarnie pottinger mex 2 bez kamienia (jeszcze u poprzedniego właściciela zostało to popsute) i mam pytanie czy z kamieniem sieczka jest lepiej pocięta czy zostają liście, pytam ponieważ nie wiem czy warto inwestować w to ponieważ koszt nowego orginalnego kamienia to koszt 500 zł

bambrzwlkp1    6

Witam zastanawiam sie nad kupnem sieczkarni jednorzedowej jaką polecacie do c360.Mam na oku sieczkarnie class 25 Jaguar co powiecie o niej?

,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

kolba77    0

Witam,

poszukuję części do Sieczkarni Claas Jaguar 860.

Dokładniej do gardzieli. 

Walce podające, skrzynie przekładniowe, itp.

Ma ktoś z Was może informacje gdzie mogę je znaleźć?

Może ktoś prywatnie sprzedaje?

będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc.

Pozdrawiam

robi57362    76

Gdzie kupic czesci do mengele mb 300 w lubelskim jak najblizej łecznej? Pytam sie bo w okolicznycz malych sklepach nic nie ma (jeden sprzedawca nie wiedzial co to jest mengele) niby w internecie cos tam jest ale malo .

jesli pomoglem kliknij fajne

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez sztafek#8482;
      jak w temacie. chciałbym wiedzieć jaki gatunek kukurydzy najlepiej nadaje sie pod sieczkarnie? jakią wy siejecie i jaka jest jej cena. pytam bo w przyszłym roku będe siał pierwszy raz i nie mam jeszcze zbytniego doświadczenia.chciałbym też abyście doradzili jak najlepiej przygotować ziemie pod taki siew. czekam na wasze rady i zalecenia
      pozdrawiam
    • Przez Rolnikix
      Witam
      Interesuje mnie zakup nowej brony talerzowej, firmę którą wybrałem po przeczytaniu wielu postów i wysłuchaniu wielu opinii użytkowników tychże maszyn jest Akpil - dosyć wysoka jakość za w miarę przystępna cenę.
      Teraz z kolei mam inny problem... Szukam brony która sprawdzi się na glebach lekkich(głownie 4b-5,czasami 6 klasa) w znacznej mierze kamienistych. Brona ta ma być również z wałem doprawiającym - strunowy, rurowy , strunowo-rurowy? Nie zdecydowałem się również w tej kwestii ...
      Innym aspektem jest ułożenie talerzy, czy lepiej patrząc na maszynę z góry wybrać tą, która ma ułożenie w kształcie litery X czy może ta która ma ułożenie talerzy w kształcie litery V?
      Czy to ma jakieś znaczenie? Jeśli tak to jakie?
      Jeszcze inną sprawą jest nacisk na talerz, brony zawieszane nacisk ten mają dosyć niski, a brony ciągnione są o wiele droższe i do tego w większości wypadków moc ciągnika którym dysponuję(105KM) nie pozwoli raczej na owocną współpracę brony talerzowej z tymże ciągnikiem.

Podaje link do strony maszyn marki akpil aby każdy mógł zobaczyć o czym ja właściwie piszę http://www.akpil.pl/pl/kategoria/42
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez mariusz197
      Mam problem na jednym 2ha kawalku kukurydzy pojawila sie plesn na kolbach,rok wczesniej w tym miejscu byl ten sam problem myslalem ze moze odmiana lalbo pogoda miala wplyw lecz drugi rok inna odmiana, pogoda i to samo niekture kolby slabo rozwiniete i od gory grzyb a niekture prawie wogule nie rozwiniete tylko grzyb,mial ktos z tym stycznosc jak i czym z tym walczyc
    • Przez Hiddenly
      Witam
      mam do was pare pytań
      Kiedy kosić maliny jesienne (mniej więcej zeby potem ładnie wyrosły)
      Ile cm zostawić maliny od ziemi(będę kosić tłuką)

czy mozna je kosić jak bd mokro?

z góry dziękuje za odp jak zły dział to przepraszam