Polecane posty

zetor    4

oryginalny docelowo ma być do wszystkiego a jak to mówią co jest do wszystkiego to jest do niczego :)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

bo u nich mają rozrzutniki jednoosiowe na górny zaczep i można bez odczepiania sieczkarni rozładować rozrzutnik.

 

żeby ciągnik miał w sieczkarni lekko (w miare możliwości oczywiście :) to trzeba tak ją ustawic aby kukurydza nie wpadywała kupkami.u mnie zawieszała się na "urządzeniu do pochylania łanu" :) więc je troche przerobiłem i 8 km/h w kukurydzy 2,5-3m też można jechać, ale razcej nie wskazane... :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ja nie mam tego do pochylania łanu :) Mengele kiedyś robiło rozrzutniki 2 osiowe na górny zaczep (podobny do przyczepy)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesiek    21

Ja posiadam polską sieczkarnie Z-364 z Kunowa.

Od 1998 roku koszę nią bez większych awarii.

Raz poluzowała mi się stolnica, hałas był okropny i musiałem interweniować.

Raz zaostała wymieniona ów stolnica bo sie zużyła.

Średnie areał jaki kosi co roku to 3ha, tylko w ubegłym roku miałem 5,5 ha.


Wymiana doświadczeń !!!!!!

Wymiana spostrzeżeń !!!!!

Wymiana wiedzy !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2
Raz poluzowała mi się stolnica,

Raz zaostała wymieniona ów stolnica bo sie zużyła.

To jest maszyna do robienia klusek czy makaronu ??? :)


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

tak się nazywa ta część (klusek to na tel stolnicy nie zrobisz :) )


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2
tak się nazywa ta część (klusek to na tel stolnicy nie zrobisz :) )

A nie chodziło przypadkiem o stalnicę :)


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesiek    21
To jest maszyna do robienia klusek czy makaronu ??? :)

Ja w tym momencie użyłem fachowego nazewnictwa, a jak ktos ma "chleb' na myśli to już inna sprawa. :)


Wymiana doświadczeń !!!!!!

Wymiana spostrzeżeń !!!!!

Wymiana wiedzy !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

akurat to o czym piszesz nazywa się stalnica :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabek27    1

ja miałem ale sprzedałem typu n ie pamietam bo jak ją sprzedali to miałem 9lat i pracowałe na 75a swojego i stryja 1ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil555    2

też mam sieczkarnie pzmh 80 i polecam jak wsponiał kolega dużym plusem jest kółko i każde ziarno kukurydzy jest przetrącone. Więc ją serdecznie polecam

POZDRO!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Ja mam sieczkarnie Zwergerss czy jakos tak źle nie tnie ale mogła by lepiej obrabia 6ha nasze + 15ha usługi ;p


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frost    0

ma ktoś na AF Pottinger MEX GT jak tak to niech mi powie jak sie sprawuje bo mam zamiar kupić ?? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
ma ktoś na AF Pottinger MEX GT jak tak to niech mi powie jak sie sprawuje bo mam zamiar kupić ?? :rolleyes:

 

mój wujek kupił 2 miesiace temu kosiła tylko 3ha pierwsze wrażenie pieknie tnie pracuje z 80km ciągnikiem; ]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riki    1

a jaką sieczkarnie proponujecie do zetorka 5245 bo mam zamiar kupić ,mam na oku jakiegoś classa jednorzędowego za 2200 zł i niewiem czy warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel271    0

Ja mam 3512 i pottinger'a mex II Jeżdże trójką i spokajnie daje z nią rade. Polecam ten model dobrze rozdrabnia i zgniata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2
a jaką sieczkarnie proponujecie do zetorka 5245 bo mam zamiar kupić ,mam na oku jakiegoś classa jednorzędowego za 2200 zł i niewiem czy warto

Powiem Ci że nie warto. :lol: Tylko i wyłacznie Pottinger mexII, jak do twojego ciągniczka.Sam takową posiadam i jest super i wystarczająca na mały areał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelb10    0

witam. Poszukuję cześci do sieczkarni jednorzędowej KRONE MC - nie mogę znleźć nazwy jednej z części - podaje ono kukurydzę do noży, "koło, wałek z zębami"

czy znacie sklep oferujący takie części, ich stronę

Z góry bardzo dziękuję :lol: :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

A może chce ktoś samobierzną kupić? Pisać na priva


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz650    1

ja tne kukurydze Pottingerem Mex II s i jestem zadowolony, sieczkarnia pracuje na obrotach wom 1000/min i wszystko rozdrobni, a wtym roku założyłem sobie rure chydrauliczną od polskiej sieczkarni,

mam do sprzedania polską sieczkarnie chyba z 1998 r, SILOSOKOMBAJN, taka bordowa z białą rurą, kosiliśmy nią 2 sezony, sieczkarnia jest na pottingerze, kiedyś ciągaliśmy ją 3p ale była ciężka na podnośnik i dlatego kupiliśmy pottingera jak ktoś jest zainteresowany to prosze o kontakt 509-821-372 sieczkarnia jest w dobrym stanie i posiada rure chydrauliczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wirusek    0

Co sadzicie o sieczkarni POTTINGER MEX III są do tej sieczkarni części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Możesz coś więcej o niej napisać.... :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez wojcat
      Dzień dobry,
       
      Czy możliwe jest koszenie z zamkniętym zbiornikiem lexionem 530 z 2007 roku? Nikt nie potrafi udzielić mi takiej odpowiedzi, gdyż nikt nie próbował. Ktoś wie może?


       
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj