Polecane posty

piotrek2101    0

poszukuję sieczkarni pz mh80 i tu jest moje pytanie ponieważ znalazłem kilka modeli jest 80S i 80E i czym one się różnią?

witam

80e to starszy mogel niz 80s. 80e nie ma gniotownika i tarki.

ja mamna sprzedanie 80s idealna do c360 u mnie tylko z takim pracuje i sprawuje sie świetnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo91    7

już się dowiedziałem czym się różnią ale kupiłem 80e i myślałem że będzie grubsza sieczka ale nie jest źle tylko trzeba wcześniej kosić i ziarna są ruszone. 3p dobrze z nią sobie radził pomimo że pompę paliwową ma już dojechaną


jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek2101    0

już się dowiedziałem czym się różnią ale kupiłem 80e i myślałem że będzie grubsza sieczka ale nie jest źle tylko trzeba wcześniej kosić i ziarna są ruszone. 3p dobrze z nią sobie radził pomimo że pompę paliwową ma już dojechaną

ile dałes jesli mozna wiedzić?

jak by chciał ktos kupić to moge sprzedać swoją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trq    1

Ja w tym roku kupiłem deutz fara 500 i też miałem problem z wyrzucaniem sieczki ciągam ja c-360więc niema możliwości koszenia na 1000 obr,musiałem odsunąć stalnice od noży na około 5-8 mm. bo jak noże szły 1-2 mm. od stalnicy to nie chciało wyrzucać. Minus tego taki że kukurydza jest grubiej posiekana i trafiają sie niezgniecione ziarna. Może jest jakiś inny sposób żeby poprawić wyrzucanie jesli ktos coś wie na ten temat prosze o pomoc

siłę wyrzutu w tej sieczkarni ustawiasz przy pomocy dwóch śrób które trzymają obudowę noży. trochę to chaotycznie brzmi, ale po kolei: w dolnej tylniej częsci szieczkarni jest obudowa co osłania noże taka jekko półkolista. Z jednej strony jest na zawiasie, a z drugiej strony zachodzi na 2 śruby, i właśnie na tych śrubach ustawiasz sobie odległość noży od obudowy. Dodam że im mniejsza odległość tym większa siła wyrzutu. Jeśli byś miał problem z odnalezieniem tego to pisz, wstawię zdjecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin80    0

dzięki trq wpadłem na to ale praktycznie przy dwóch ostatnich rzędach kukurydzy.Mam jeszcze trzy pytania; jaka powinna być odległość noży od stalnicy,co reguluje sie przekładając pasek klinowy na koła zewnętrzne lub wewnętrzne oraz czy ten otwór nad tą ruchomą pokrywą noży tzn. przy zejściu się pokrywy z rurą co wyrzuca sieczkę powinien być otwarty czy zaślepiony bo u mnie jest dość duża szczelina i zastanawiam sie czy to też niema jakiegoś wpływu na wyrzucanie sieczki. Jak byś mógł to napisz coś na ten temat z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

odległosc miedzy nozem a stalnica powinna byc jak najmnijsza. Ja ustawiałem i ustawiam to tak ze ja podsuwam az do momentu gdy zaczyna ocierac o noze i wtedy lekko cofam i juz tak zostaje :mellow:


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zulus    0

Możecie powiedzieć jak poszczególne sieczkarnie dają sobie radę z koszeniem chwastów w kukurydzy czy się nie uszkadzają ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trq    1

dzięki trq wpadłem na to ale praktycznie przy dwóch ostatnich rzędach kukurydzy.Mam jeszcze trzy pytania; jaka powinna być odległość noży od stalnicy,co reguluje sie przekładając pasek klinowy na koła zewnętrzne lub wewnętrzne oraz czy ten otwór nad tą ruchomą pokrywą noży tzn. przy zejściu się pokrywy z rurą co wyrzuca sieczkę powinien być otwarty czy zaślepiony bo u mnie jest dość duża szczelina i zastanawiam sie czy to też niema jakiegoś wpływu na wyrzucanie sieczki. Jak byś mógł to napisz coś na ten temat z góry dzięki

 

1. Odległość noży od stalicy ja mam około 3 mm. Powinna być jak najmniejsza, ale trzeba zachować rozsądek.

2. Przekładając pasek, zmieniasz szybkość podcinania i wciągania łańcuchami kukurydzy. Jak masz małą cienką, rzadką kukurydzę, to możesz ustawić, aby ci szybkiej podcinało i wciągało, wtedy jedziesz szybciej, a w ładnej kukurydzy dajesz, aby wolniej. Wiąże się to też z długością sieczki. W wolniejszym podcinaniu i wciąganiu, kukurydza jest drobniej pocięta, i ładniej rozdrobniona.

3. Chodzi ci o ten duży otwór dolnej części sieczkarni, co ma szerokość około 3-5cm i długości około 20-25cm?? To jest miejsce wlotu powietrza.

 

Poza tym, przed każdym sezonem sprawdzaj czy masz dobrze dokręcone noże, i czy nie masz żadnego pęknięcia na wirniku (na tych grubych blachach, co są do nich przykręcone noże) . Bo te sieczkarnie mają to do siebie, że ta blacha co trzyma noże jest wykonana ze zwykłej blachy, i lubi tam pękać. Mi w tamtym roku właśnie pękło na jednym uchwycie, i chwyciło nóż o stalnicę, na szczęście dało się to naprawić u pobliskiego kowala, i tokarza. A tego roku jak umyłem po sezonie znowu widzę że pęka na następnym nożu :/ Wiec trzeba będzie w zimie robić, aby uniknąć poważniejszej awarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

mam claas jaguar 35 z gniotownikiem potrzeba do niej 1000obr/wom na 540 nawet nie ma co próbować bo sie zapycha a na 1000 to tylko gwizda ciągnik ponad 100 km i można ruszać jak skręce gniotownik to i 110 km ma co robić ale ziarka wszystkie zgniecione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

to chyba normlane ze jak maszyna jest przystosowan pod wom 1000 to przy 540 ma tylko połowe obrotów jakich potrzebuje do poprawnej pracy ;)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś z was doczynienia z sieczkarnią Farh MH 650S ..... Opinie ... ? Jak się to sprawuje ... ? A może wiecie jaka różnica jest w praktyce między zwykłą 650 a 650S i która lepsza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trq    1

Koledzy, wiecie gdzie mogę dostać części do sieczkarni FAHR?? Na allegro znalazłem tylko firmę AgroSmol, a google nic nie podpowiedziało. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wg mnie warto rozejrzeć sie za sieczkarnią fz ;) wujek mój kupił taką i kosił nią kukurydze ursusen 3512 ;] idzie bardzo lekko, napędzana pasami ;o godna polecenia ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol7110    0

a mam pytanko jak się obsługuje taką sieczkarnie interesuje mnie jak się obraca i podnosi opuszcza rurę wylotową z ciągnika jakoś czy może przy sieczkarni trzeba przekręcać bo też zamierzam kupić i z ciekawości się pytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lee001    1

a mam pytanko jak się obsługuje taką sieczkarnie interesuje mnie jak się obraca i podnosi opuszcza rurę wylotową z ciągnika jakoś czy może przy sieczkarni trzeba przekręcać bo też zamierzam kupić i z ciekawości się pytam

 

 

To zależy jaka sieczkarnia. Ja mam Mengele MB 280 i sterowanie rury mam hydrauliczne i tego daszka końcowego też (moja robota:)) wszystko zależy od sieczkarni w większości rurę wysypową obraca się taką specjalną kolbą lub uchwytem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie spotkałem się z czymś takim ja mam petingera mex 2 s i fortschritta E 281 C kosze samobieżną jednorzędówke nie używam sąsiedzi tylko sobie porzyczają

 

ja mam Potingera mex rotacjon i już 9 sezon i chodzi bez zarzutów Na sezon kosi się 9 h pracuje 60ka dziennie 1 ha roztaw miedzyrzędzi 47 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7340z    121

jaka jest dobra sieczkarnia rzeby się nie zapychała tu gdzie wchodzi mam pottinger mex 2 i jak jest zielsko to staje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

mengele 350 jak masz ostre noze to nic ci nie stanie zielsko scina i leci z kukurydza. ogólnie wszytkie mengelki tak maja bo maja noze odpowiedniego kształtu i stlnice a w p[otingerze sa chyba dyski jak kojarze podobnie miałem kiedys w claasie i to tez sie zapychało i rzucało po kilka łodyg. a mengele idzie płynnie i wtedy ciagnik mnij dostaje po du...


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Też moge polecić mengele mb350- sieczkarnia lekko idzie z 80km ciągnikiem i wydajniej niż dawniej krone (toporowa) :blink:

Wady tej sieczkarni to wałek 1000obr/min no i jest ciężka. Najlepiej jak byś znalazł taką z wymienną tarką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

sa tez na 540 :) ja taka miałem ale miałem wspawana tarke :(


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matursus330    1

Witam! Ma ktoś z was sieczkarnię jednorzędową new holland 707? Jak z awaryjnością i częściami do niej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek151    1

Witam! Zastanawiam się nad zakupem jednorzędówki i chciałem się poradzić która będzie lepsza? Mam na oku POTTINGERA MEX 2 lub MENGELE mb350. Najlepiej gdyby wypowiedzieli się użytkownicy zarówno jednej jak i drugiej. Chciałbym wiedzieć jak one się sprawują, jak wygląda sprawa rozdrabniania kukurydzy itd. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Ja mam mengele mb290. W zasadzie bardzo podobna tylko napęd przekazywany łańcuchem a nie wałkiem. Spisywała się bardzo dobrze. Cieła idealnie, dużo lepiej niż niejedna samojezdna, także mogę ją polecić. Oczywiście dużo zależy od stanu maszyny. Pewnie niedługo bedę ją sprzedawał bo już krówek nie mam to stoi nieużywana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

290 i 350 to całkiem inne sieczkarnie. 290 bedzie bardzo podobna do mex-a a 350 ma taki sam sytem ciecia jak w samobieznych czyli beben tnacy a nie toporowy. Dzieki temu 350 jest bardzo wydajna jak podpisac do niem odpowedni ciagniki.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez wojcat
      Dzień dobry,
       
      Czy możliwe jest koszenie z zamkniętym zbiornikiem lexionem 530 z 2007 roku? Nikt nie potrafi udzielić mi takiej odpowiedzi, gdyż nikt nie próbował. Ktoś wie może?


       
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj