Polecane posty

Witam po przeczytaniu tak licznych postów postanowiłem się dołączyć posiadam POTTINGERA MEX 3 SE jest jednorzędowa ale jest możliwość założenia tej przystawki na dwa rzędy lub podbieracza do zielonek. cztery wstępne wałki zgniatające tarka plus cepy. hydrauliczne cofanie(rewers) w razie zapchania.napęd 1000obr.chodziła przez 4 sezony z ursusem 1224 przy prędkości od 8 do 11km/godz.tj2 bieg szosowy redukowany wzmacniaczem przy wielkości QQ równej z ciągnikiem.napęd przekazywany łańcuchem trzyrzędowym (taśma)w sezonie kosi około 15-20 ha. u mnie 4 ha. koszenie hektara to około2,5 godz. w zależności od długości pola. od trzech sezonów ciągam ją fiatem F130.w sumie to już siedem sezonów i żadnej awari jestem z niej bardzo zadowolony.długość sieczki regulowana prędkością podawania poprzez zmianę położenia paska klinowego(4 położenia) od 4 do? mm. cała tarcza(bęben z nożami)ma regulację osiową w razie potrzeby dosunięcia do stalnicy.sterowanie elektryczne. nie wiem jakie ma zapotrzebowanie mocy ale te 120 lub teraz 130 koni w zupełności jej wystarczają mniejszy ciągnik raczej by się nie nadawał bo jest dosyć ciężka c 360 jej praktycznie nie może podnieść dochodzi jeszcze przyczepa którą trzeba ciągnąć i napęd WOM 1000 obr. kupiłem ją przypadkiem za 4 tyś od gościa który handlował samochodami a niemiec oddał mu za parę groszy bo likwidował gospodarstwo.na skoszenie 4 ha.potrzebuję około 100 litrów ON. na allegro jest podobna maszyna MEX 3 SH 2 rzędy tylko ma inny napęd i jest przystosowana do koszenia tyłem lub z boku MEX 3 SE kosi tylko z boku.podstawową rzeczą jest stan noży(ostrość)i odległość od stalnicy wystarczą przytępione noże lub zbyt duża odległość od stalnicy a obciążenie i jakość sieczki jest od razu widoczna. przy zakupie maszyny należy wziąć pod uwagę to że im więkrza przepustowość maszyny tym ciągnik ma lżej. sieczkarnie POTTINGER i MENGELE są jednymi z lepszych maszyn (oprócz samobieżnych)do zbioru kukurydzy. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

włąsnie ja chce kupic mexa profi-k - nastepca MEX III SH ale mało jest tego typu maszyn na runku :) . Jezdziłem we wtorek ogladac jedna pod łodzia to zobaczyłem kupke złomu ;)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszkup    0

A nie taniej nająć śieczkarnie i mieć głowę spokojną ja tesz kilka lat kośiłem class jaguar 25 a teraz doszłem do wniosku że śiecckarnią jest taniej i szybćiej 7 hektary muśiałem kośić 3,5 dnia a śieczkarnią 8 godzin i po krzyku po 3 dniach koszenia od tego warkotu śieczkarni to tak mnie głowa bolała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

bo miałes mała sieczkarnie ja z problemami 5 ha w ciagu 2 dni walnałem mengele 350turbo. Napewno wyjdzie mnie to taniej niz najac tym bardziej ze jescze kosze usługowo z 15ha. Moja mengela sie zwróciła po 2 sezonach


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

z sieczkarniami bębnowymi jest jeden problem że za mało wiatru wytwarzają i przy mokrej kukurydzy lubią sie zapychać w samojezdnych ten problem nie występuje bo przewaznie maja wiatrownice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Najważniejszy problem tkwi w jakości sieczki i otwarciu ziaren przez gniotownik. Niewiele sieczkarni zaczepianych może równać się z samobieżnymi. Więc nawet jeśli któś zaoszczedzi nieraz 100 zł na koszeniu (nie liczę własnego trudu i sprzętu) to może później stracić 1000 zł na przyswajalności paszy. Czy warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antek21    1

Witam. mam do sprzedania Pottingera mex II K w dobrym stanie . i na oku mengele400 z gnioytownikiem za 5500zł ? warto> mengele jest w niezlym stanie nawet. bende kosił 10h kuku.


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

Polecił bym sieczkarnię Kemper Sprinter , ponieważ wujek ją ma i rocznie kosi 5 ha kukurydzy , zaczepia ją do C-360 i powiem ci że się nie gotuje 60'tka ,, chyba że wolisz jakąś Mengelke bo też jest dobra ,,, ale zobacz w mojej galerii sieczkarnie Kemper :)


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luckywasak    15

Najważniejszy problem tkwi w jakości sieczki i otwarciu ziaren przez gniotownik. Niewiele sieczkarni zaczepianych może równać się z samobieżnymi. Więc nawet jeśli któś zaoszczedzi nieraz 100 zł na koszeniu (nie liczę własnego trudu i sprzętu) to może później stracić 1000 zł na przyswajalności paszy. Czy warto?

 

 

Z drugiej strony jeśli się wynajmuje wydajną sieczkarnię samobieżną, trzeba zapewnić odpowiednią ilość sprzętu żeby zdążyć odebrać i ugnieść materiał. Poza tym żeby dobrze i szybko zagęścić sieczkę trzeba ją rozkładać cienkimi warstwami a więc przy dużej wydajności powinno się robić kiszonkę w dużym silosie. Wtedy jednocześnie można ugniatać np. trzema ciągnikami. Z tym niestety czasami bywa problem i kiszonka jest luźna, źle się zakisza i straty są jeszcze większe niż przy nierozbitych ziarnach (a tych przy dobrych ustawieniach i w miarę sprawnej sieczkarni jest ok. 2-3%). Niejeden już się na tym przejechał i wrócił do jednorzędówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Do wydajnej sieczkarni wystarczą dwie przyczepy z ruchomą podłogą, które rozrzucają cienką warstwę po całej pryzmie w 30 s (wtedy nie trzeba prawie równać i jest dużo czasu na ugniatanie).

Niegdy nie polecam swoim klientom wożenia sieczki i kiprowania wywrotkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wystarczy ciągnik z ładowaczem lub szuflą. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    55

Mengele MB 350 Turbo polecam tą sieczkarnie no tylko w dobrym stanie tak jak moja heh bo rozklekotana może nie najlepiej ciąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

do 350 to tak 70-80KM dopiero mozna wykorzystac jeej mozliwosci.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Dzisiaj oglądałem mb 350 ceni ją 3500zł. Stan jej to 4+, noże 6 (ma wspawany na wylocie kawałek blachy pewnie ktoś przywalił nią i dziura się zrobiła i ten pionowy walec z przodu od podawania jest w jednym punkcie przyspawany, ma założone nowe gumy przy podajniku i kamień ostrzałki)

 

Jak myślicie warto? Najgorzej się obawiam tego że ona taka wielka i to że może z nią współpracować ciągnik z wałkiem 1000obr/min a bedzie d... jak case wysiądzie (no jeszcze mam krona niesprzedanego więc u 3512 może w niej chodzić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

masz zdjecia tych miejsc o których piszesz to ci powiem co ona warta :D 3500 to normalna cena 350 bo to lata 79-80


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

z tych zdjec to nic cio nie powiem o niej. jakbys zrobił zdjecia walców wciagajacych, nozy scinajacych i tnacych. oraz srodka rury po otwarciu to powiem ci czy dyzo robiła ale wyglada ze sporo.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

No nic i tak jutro jadę obejrzeć inne w stronę Garwolina- będzie lepsze rozeznanie czy warto :) Muszę szybko coś zaleźć bo za tydzień góra dwa trzeba będzie kosić kukurydzę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

pojedz do gasiorów miedzy zelechowem a garwolinem i na powrocie do babic koło ryk.

 

moze wpadłą ci gdzies w oczy samobiezka tak koło 50tys ?? bo tez szukam szieczkarni dzis troche pojezdziłem po zbuczynie i okolicach. i mam wielki dylemat czy kupic samobiezke czy 2 rzedówke do case :D


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel6610    0

Ja mam Pz mh 80 i kosze nią 1.5 ha c 360 3p i spokojnie daje radę. Sąsiad ma pottinger mex ok kosi fiatem 100-90 dt ok 8-9ha w 3 dni. Do 10 ha najlepiej kup jednożędówke chyba że nie chcesz tyle dni robić kiszonki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

miałem 350 kilka lat i teraz czas na cos wiekszego. samobiezka z mysla o usługach które sa niepewne :D


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    55

marcin87 z którego roku ta Mengelka co podałeś link widać że dłuższy czas nie była używana bo cała w rdzy jest, zobacz w mojej galerii moją ona jest z 1979r współpracuje z Pronarem 82A i więcej raczej nie trzeba kucy ddo niej,jak chcesz zamiar kupić 350 to zwróć szczególna uwagę na stan noży i tartki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez wojcat
      Dzień dobry,
       
      Czy możliwe jest koszenie z zamkniętym zbiornikiem lexionem 530 z 2007 roku? Nikt nie potrafi udzielić mi takiej odpowiedzi, gdyż nikt nie próbował. Ktoś wie może?


       
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj