Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Liberacki    0

Witam. Jestem zainteresowany kupnem używanej sieczkarni jednorzędowej do kukurydzy.

Bardzo proszę użytkowników takiego sprzętu o informacje na co szczególnie zwracać uwagę i jaka firme wybrać.

Mam na oku sieczkarnie ,,KRONE" tylko ma inaczej jak wszystkie rozwiązany sposób podawania kukurydzy na wałki nie jest to wykonywane z przodu maszyny tylko po skoszeniu kukurydza przsyłana jest do tyłu za pomocą specjalnego podajnika i trafia od tyłu na leżąco do maszyny. Czy ktoś spotkał się z takim rozwiązaniem i czy ono jest dobre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

nie spotkałem się z czymś takim ja mam petingera mex 2 s i fortschritta E 281 C kosze samobieżną jednorzędówke nie używam sąsiedzi tylko sobie porzyczają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

zależy ile masz ha do wykoszenia w robocie jednorzędówką najgorsze jest obcinanie poprzeczniaków i środka jak nie można od miedzy zacząć ja tam wole forszja chociaż troche grubiej robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Co do sieczkarni Krone to ja osobiście jej nie mam (nie ta specjalizacja chodowli) ale w 100% uważam że jest godna polecenia bo kilka lat miał ją sąsiad i kosił nią dla siebie po 8ha kukurydzy obecnie kupił potingera nieco większy przepust bo i kukurydzy nieco więcej sieje. Ale jeżeli chodzi o te podawanie do tyłu to ten kto tego nie zobaczy to chyba nie uwieży jak to sprytnie idzie i z czystym sumieniem mogę powiedziec że wcale nie gubi ściętej już kukurydzy tylko pyk wkoło do tyłu i poszłoooooo na przyczepe.

Przez te lata zaczepiał do niej C360 i nie było problemu do tego jeszcze przyczepa zaczepiana do sieczkarni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
godles5    1

Ja przez kilka lat kosiłem krone i jeśli masz mały ciągnik jest godna polecenia ze względu na to,że kukurydza wchodząc od tyłu podawana jest równomiernie na noże.Jednak jeśli masz większy ciągnik polecam Ci jednak potingera lub mengelkę ze względu na jakość cięcia(krone dobrze rozdrabnia łodygę,gorzej ziarno i suche liście ,które często przechodzą całe :( ) i to,że posiadają one namiastkę gniotownika.Jak pisze Kizo,sąsiad również zamienił krone na potingera.Jest też problem z przepustywością.Jak wiesz krone prowadzi łodygę kukurydzy do tyłu i niestety przy większej prędkości koło prowadzące zbyt wolno ją prowadzi i zamiast łodygę ucinać rwie ją!Cena jej jest atrakcyjna ale myślę,że warto zainwestować więcej i kupić sprzęt na kilka lat niż zostać z kiepsko cięto kukurydzą ale tanią maszyną.Ja kupiłem kilkuletnią dwurzędową sieczkarnię mengele i jest świetna.Mengele mają sąsiedzi i koszą również C-360(jednorzędowe)+przyczepa,a koszą dwa razy więcej jak ja krone.Twoja decyzja,ale moja rada wybierz mengele lub potingera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
Co do sieczkarni Krone to ja osobiście jej nie mam (nie ta specjalizacja chodowli) ale w 100% uważam że jest godna polecenia bo kilka lat miał ją sąsiad i kosił nią dla siebie po 8ha kukurydzy obecnie kupił potingera nieco większy przepust bo i kukurydzy nieco więcej sieje. Ale jeżeli chodzi o te podawanie do tyłu to ten kto tego nie zobaczy to chyba nie uwieży jak to sprytnie idzie i z czystym sumieniem mogę powiedziec że wcale nie gubi ściętej już kukurydzy tylko pyk wkoło do tyłu i poszłoooooo na przyczepe.

Przez te lata zaczepiał do niej C360 i nie było problemu do tego jeszcze przyczepa zaczepiana do sieczkarni.

8 ha 360 to troszke trzeba się pomęczyć ja też tyle u siebie kosze i nie wyobrażam sobie wykoszenia tego petingerem samobieżna to jet co innego

 

 

mengele może być też znajomy ma i spoko mu chodzi robi nią zetorem 7211 i z południa musi już go tankować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liberacki    0

Ja mam mozliwość kupna za 2500zł i na moje oko sprzęt jest OK.tzn wałki ma zdrowe(wysokie grzebienie)

Jak myślicie- warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
godles5    1

Jest to normalna cena za krone czyli żadna rewelka-jak widzisz cena jest adekwatna do popytu na ten sprzęt.Jest to sprzęt łatwy do naprawy i na początek...wystarczy,ale jak napisałem przy mocno dojrzałej kukurydzy i suchych liściach szybko zobaczysz,że krowy nie będą zadowolone :( i gospodarz :(.Jeśli się jednak zdecydujesz na krone radzę Ci kosić wcześniej kukurydzę a jakość cięcia będzie zadowalająca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forterra    0

ja mam mengle jednorzendową kosi u mnie i u 3 sasiadów czyli razem jakieś 12ha zapinam c360 3p i smiga

jak ta lala nic jak do tej pory sie nie zepsulo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piszcie wszystko na temat tych sieczakrni. Jakie macie, na ile ha pracują, jak sie sprawują i ile daliscie.

w razie pytań chętnie pomge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar1025A    0

Posiadam sieczkarnię produkcji polaskiej ''Malwa''. Pracuje rocznie na ok 4 ha, jest wykorzystywana codziennie do pocięcia kukurydzy przeznaczonej do bezpośredniego skarmienia. Swoja ''60'' nie schodze poniżej 4 terenowej przy koszeniu, kukurydza jest dobrze pocięta, maszyna mało waży i w porównaniu do innych jednorzędówek dla mnie jest niezastapiona. Mój kumpel, też ''60'' kosi jakimś claasem i nie szybciej jak 3 ternową :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirmnemonic    1

U mnie w gospodarstwie jest Pottinger Mex OK I, przez pare ładnych lat ta sieczkarnia kosiła około 20 ha na sezon. Pracowała z ciągnikiem Zetor 7211. Wydajność to około 2,5- 3 ha na dzień, w zależności od długości pola. Nie pamietam ile kosztowała ale zakup był trafiony. Sieczkarnia oczywiście używana. Przywiózł ją nam znajomy z niemiec. Obecnie nie jest używana, zastąpił ją Claas Jaguar, samobieżna. Polecam z calego serca produkty(choćby używane) firmy Pottinger.

 

Nie było większych problemów z tą sieczkarnią, oczywiście zdarzały się drobne naprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja mam MENGELE MB 280. Sieczkarnia z 79 roku (starsza odemnie :( ), u mnie będzie teraz pracować 3 sezon (1 był nie pełny gdyż kupiłem we wrześniu) Do sieczkarni zakładam ursusa 3512 (47km). rocznie kosi około 2ha kukurydzy. Część tnę na zielonkę a część kiszonkę. Kukurydza jest dobrze rozdrobniona. do sieczkarni dospawałem drugi zaczep aby można było przypiąć rozrzutnik (oryginalny jest za wysoko na rozrzutnik). Foty sieczkarni są w galerii.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztafek#8482;    249

ja też mam Mengele i nie moge na nią złego słowa powiedzieć. Idzie bardzo lekko. Robie nią ok 3,5 ha rocznie na kiszonkę. Mam ją 3 rok i złego słowa nie moge o niej powiedzieć. Sieka bardzo drobno i dość sprawnie jej to idzie.Przy dużej kukurydzy idzie na 4 terenowej ale jak mniejsza to nawet do 1 szosowej czasami wskoczy. A czy w waszych sieczkarniach są tarki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ja mam Mengele MB 300 teraz będzie 9 sezon i nie było z nią wiekszych problemów.zaczynała u mnie od 3ha a w tym roku będzie 8ha także sobie troche pojeżdzę... :( w mojej są tarki.w zeszłym roku były regenerowane...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak była by najlepsza sieczkarnia do 60-tki??? i tak z doświadczenia ile w ciągu dnia można ściać kukurydzy o wyskości 2m??? I czy wogóle takim sprzętem opłaca sie robić kiszonkę???


. . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do marcina:

 

Ja dla Ciebie proponuje PZ MH 80 S bardzo dobra maszyny z kółkiem podporowym wiec 60 bedzie miała lekko. Nie jest starą maszyną bo jest napędzana na pasy w 4000 tys sie zmieścisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez wojcat
      Dzień dobry,
       
      Czy możliwe jest koszenie z zamkniętym zbiornikiem lexionem 530 z 2007 roku? Nikt nie potrafi udzielić mi takiej odpowiedzi, gdyż nikt nie próbował. Ktoś wie może?


       
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj