Polecane posty

Legat997    31

u mnie koszt za 1 ha z koszeniem, wozeniem, ugniatanie we wlasnym zakresie 700zl, więc inwestycja we wlasne maszyny tylko pow. 10 krów lub 1,5...2ha kuku do koszenia. Za droga maszyna na krótki sezon ;-)


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek08   
Gość maciek08

miałem jednorzędówkę Kemper sprinter i nienarzekałem. dobrze rozdrania i była bezawaryjna.zetor 8011 z womem na 1000 latał nieźle tak do 1800 obrotów silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m11031993    3

kup sobie jednorzędówke PZ ja mam juz 6 lat tnie rocznie 5ha chodzi z zetorem 7245 ale przedtem chodziła z c360 a tak lekko chodzi ciągnik sie nie menczy nawet c330 by poszedł w niej ja jestem z niej bardzo zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek116    3

ja też posiadam sieczkarnię pz i jestem z niej zadowolony. mam ją nawet na sprzedaż bo w tym roku z 30ha kukurydzy i słonecznika mam zasiane i sprzedaję ją z powodu kupna samobierznej. jak by ktoś chciał to pisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

sieczkarnia jednorzędowa do ilu ha jest najlepsza, np. mam ponad 8 ha kukurydzy strasznie jest mała, wys. kukurydzy miejscami nie przekracza 1 m, czy lepiej siekać kukurydze sieczkarnią samojezdną ??? W tym przypadku koszt eksploatacji sieczkarni jednorzędowej nie przekracza ceny koszenia sieczkarni samojezdnej na 1 ha ( chodzi mi tylko o paliwo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

no to jeszcze raz jakie macie wydajności i jaka moc ciągnika ,a i jak wygląda odbiór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychoo124    2

Od 2 dni posiadam Kemper profi 2 rzędy ;) robilem nia tylko próbe z Ursusem 1614 i chodzi za***iscie :) a krówek jak narazie mam 10 :) w tym i przyszlym roku wycieli mi sie 7 jałowic takze do przodu i sie staram ;) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
no to jeszcze raz jakie macie wydajności i jaka moc ciągnika ,a i jak wygląda odbiór

2ha w 8 godzin z haczykiem, sieczkarnia Mengele MB350, ciągnik 80KM na WOM 1000. Pole oddalone od pryzmy ~1km, zwózka ciągnik 95KM + 3x mały rozrzutnik dwuosiowy z nadstawkami (jeden tak na zapas). Generalnie wyrabiałem sie z wożeniem na styk, ale pomoc dobrych ludzi pozwoliła mi ochłonąć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Prędkość robocza była w garnicach 4,5-6 km/h (zmieniana wzmacniaczem), nie wiem czy to szybko czy wolno ale ciągnik czasami przykucał że trzeba nawet było redukować bieg niżej do 3,5 km/h. Generalnie jechało sie tyle ile traktor dał rade. Naostrzenie noży ma też spory wpływ na obciążenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mint    19
Do marcina:

 

Ja dla Ciebie proponuje PZ MH 80 S bardzo dobra maszyny z kółkiem podporowym wiec 60 bedzie miała lekko. Nie jest starą maszyną bo jest napędzana na pasy w 4000 tys sie zmieścisz.

Witam, czy może ktoś posiada katalog części właśnie do tej sieczkarni? byłbym bardzo wdzięczny o np. przesłanie na miala. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FISH    0

mirasek a do zwózki nie wystarczyłby mniejszy ciągnik?

My ciągamy małe rozrzutniki z porządnymi nadstawkami 3P lub 360. Same co prawda na dużą pryzmę nie wjadą, dlatego długa linka zawsze w pogotowiu. A większemu ciągnik lepiej przeznaczyć do ubijania i ewentualnie wciągania ursusów na pryzmę.


Sprzedam walce młyńskie: gielda.agrofoto.pl/walce_mlynskie-o263.html
oraz MF 165 w dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Właśnie z tego względu że mały ciągnik sam na pryzme nie wjedzie, ciągałem większym. Ugniatał DF DX 4.31 z turem.

 

Kiedyś woziłem Zetorem 7211, to była fajna maszynka do wskakiwania na pryzme, biegi 2 i 3 miał w jednej lini, wjeżdżałem trójką na pełnym ogniu i przed szczytem robiłem jeszcze szybkie przepięcie na dwójke aby dociągnąć do poziomego :lol: a potem niskie obroty i półsprzęgło żeby nie zerwać przyczepności. Ani razu nie zagrzebałem sie na pryzmie :) Zetora już nie ma ale miło powspominać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

no właśnie, na wjazd na pryzmę trzeba mieć sposób :lol: mój ojciec jak wjeżdża to tylne koła muszą kukurydzę wrzucać górą nad siatka do rozrzutnika, inaczej się nie liczy.senior najlepiej to by całkiem bez rozpędu wjeżdżał.nie mogę ich nauczyć, że rozpęd musi byc ale tak żeby kołami kukurydzy nie zrywać, czyli podczas wjazdu puszczać gaz...

 

jak się w tym roku zakopali na pryźmie C360 i C330 (oba na bliźniakach) to MF z sieczkarnią przy trzecim podejściu wyciągnąłem C360 z rozrzutnikiem.po tej akcji na C330 obciążniki od tura z workiem ziemi :) na jeden rozrzutnik bliźniaki na tylną oś, a na drugi koła 400/65-15 i do końca sobie radzili...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz6140    0

ja mam pottingera mex 2k pracuje juz 3 sezon. dorobiłem tarke od starej wilani i kułko podporowe od snopowiązałki. przez 2 sezony kosiłem c-360 ale w tym ciagała tylko przyczepy na pryzme. a kosiłem zetorem 120km :lol: . niestety musze wymienic noze bo odstajaod stalnicy i nie ma regulacji i sieczkarnia ma za cieko i coiagle rwie sruby zabezpieczajace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

tam jest 12 kos???trochę zabulisz... :lol:


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FISH    0

a nie wystarczy dobrze naostrzyć tych noży? W mex II jest ostrzałka i fajnie się ostrzą.

A tak BTW my też dziś zmęczyliśmy. Kuku wyjątkowo słaba w tym roku i do tego dziki swoje zrobiły. Zestaw kosząc: Renault 103-54 + poettinger mex II. Transport: 3P + dwa rozrzutniki dwuosiowe z burtami po 1,4 metra. Ubijanie: w kolejności U360, NH TD95D i wspomniane Renault.

Obroty jednak ustawione były na 540, bo na 1000 szło słabo. Jeździliśmy na "trójce" na 2. i 3. półbiegu. Obroty ciągnika na 2100-2200. Kukurydza bardzo dobrze rozdrobniona, ale w porównaniu do zeszłego roku jakaś mała ta pryzma....


Sprzedam walce młyńskie: gielda.agrofoto.pl/walce_mlynskie-o263.html
oraz MF 165 w dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1    0

a nie wystarczy dobrze naostrzyć tych noży? W mex II jest ostrzałka i fajnie się ostrzą.

A tak BTW my też dziś zmęczyliśmy. Kuku wyjątkowo słaba w tym roku i do tego dziki swoje zrobiły. Zestaw kosząc: Renault 103-54 + poettinger mex II. Transport: 3P + dwa rozrzutniki dwuosiowe z burtami po 1,4 metra. Ubijanie: w kolejności U360, NH TD95D i wspomniane Renault.

Obroty jednak ustawione były na 540, bo na 1000 szło słabo. Jeździliśmy na "trójce" na 2. i 3. półbiegu. Obroty ciągnika na 2100-2200. Kukurydza bardzo dobrze rozdrobniona, ale w porównaniu do zeszłego roku jakaś mała ta pryzma....

[/quote

 

sprzedam pz 80s stan naprawde ładny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a ja kupię <_< daj jakies zdjęcia :lol:


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1

ja mam mengele mm jb200 podczepiam do ursusa 3512 i daje sobie rade kupilem ja w 2008 roku posiada gniotownik ziarna jak na 1ha kuku to mi wystarczy


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez wojcat
      Dzień dobry,
       
      Czy możliwe jest koszenie z zamkniętym zbiornikiem lexionem 530 z 2007 roku? Nikt nie potrafi udzielić mi takiej odpowiedzi, gdyż nikt nie próbował. Ktoś wie może?


       
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj