Polecane posty

robi57362    2327

Narazie jeszcze nic ale powarznie mysle nad jej kupnem na przyszly sezon.a lely to co jakas spolka z mengele?


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
same110    72

Jaka polecacie sieczkarnie 1rzedowa do 100 km .Myślę nad Potinger ale jaki model wart uwagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo-17    11

Witam. Czy ktoś z użytkowników forum ma sieczkarnie jednorzędową PZ Zweegers 90S? Chciałbym się dowiedzieć o tej sieczkarni, czy wydajniejsza jest od PZ 80S? itd...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
same110    72

Mex Gt nie na moją kieszeń
Z jakich generacji Mex polecacie i w jakiej konfiguracji takich jak Rotation ,S R (nie mam zielonego pojęcia czym się różnią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

dobrze mam założone te blaszki pod tarczą ścianjącą w MB300??

post-120-0-09077800-1473879583_thumb.jpg

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5549

Panowie czy około 8 hektarów kukurydzy dałbym radę zebrać jednorzędówką w miarę przyzwoitym czasie ? wiecie żeby się nie piepszyć z tym z miesiąc. Jaka maszyna będzie lepsza ? zachodnie używane czy nowe polskie ?. Pomożecie ? :)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

3 dni jeb..... choc wykonalne :) Lepiej pomysl o usłudze załatwisz temat w niecały dzien.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5549

Do tej pory korzystam z usługi ,cena wysoka ale cóż nikt za pół darmo kosił nie będzie. Bardziej chodzi mi o to ,że nie nadążam z ubijaniem , przejadę się ze dwa razy po pryzmie i już podjeżdża ciągnik z przyczepą a nieraz drugi już za nim.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

jeszcze zależy czym chcesz ciągnąć te sieczkarnie. Jakiś pottinger GT + ponad 100KM pod maską pewno ściacha te 3ha/ dzień ale np C360 zdążysz wypluć tłoki ze 2x kosząc ponad tydzień jakimś mniejszym sprzętem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Przy samobieznej 2 pryzmy albo jedna na tyle długa aby latały 2 ciagniki.  U mnie zazwyczaj jest 2 pryzmy i po 2 ciagniki :)  


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5549

Do sieczkarni poszedłby ciągnik 100 km. Na dwie pryzmy trochę mało placu mam bo jest sterta ze słomą a jeszcze muszą się wysłodki zmieścić. :) Ale ok dzięki za odpowiedzi, chyba jednak nadal będę korzystał z usługi , mimo pewnych niedogodności jednak wszystko za parę godzin zrobione.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1marek69    1

Do sieczkarni poszedłby ciągnik 100 km. Na dwie pryzmy trochę mało placu mam bo jest sterta ze słomą a jeszcze muszą się wysłodki zmieścić. :) Ale ok dzięki za odpowiedzi, chyba jednak nadal będę korzystał z usługi , mimo pewnych niedogodności jednak wszystko za parę godzin zrobione.

ja mam dwurzędówkę mengele sh20 i claas ares 105km i robię 6ha w 13 godzin plus minus 1godzina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

ale kuku raczej bez rewelacji bo jak na 100km to by było zbyt piekne :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327

No akurat tyle co wynajecie uslugi na rok. Pytanie czy psuje ci sie kuku z zbyt malego zageszczenia czy nie. Bo jezeli tak to ja bym kupil jakas mengele 350 lub 300 albo potingera mex gt.


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1marek69    1

No akurat tyle co wynajecie uslugi na rok. Pytanie czy psuje ci sie kuku z zbyt malego zageszczenia czy nie. Bo jezeli tak to ja bym kupil jakas mengele 350 lub 300 albo potingera mex gt.

moja sh20 tnie drobno tylko trzeba tarki pilnować aby były w dobrym stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

Witam orientuje się ktoś gdzie mogę kupić noże siekające do mengele 350 turbo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327

moja sh20 tnie drobno tylko trzeba tarki pilnować aby były w dobrym stanie

Wiekszosc jednorzedowek tnie dardzo dobrze wyjatkiem jest silosokombajn mi chodzi o to ze nie nadaza ugniatac .

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Czy w Mengele MB300 da się jakoś przestawić łopatki wyrzucające aby szły bliżej tarki? patrze po tym i żadnej regulacji, mimośrodów nie widze ;/ Cepów nie umie jakoś nigdzie namierzyć po ogłoszeniach i trochę kicha jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez wojcat
      Dzień dobry,
       
      Czy możliwe jest koszenie z zamkniętym zbiornikiem lexionem 530 z 2007 roku? Nikt nie potrafi udzielić mi takiej odpowiedzi, gdyż nikt nie próbował. Ktoś wie może?


       
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj