Polecane posty

fobos    3

Zamierzam właśnie kupić sieczkarnię jednorzędową, najchetniej właśnie widział bym pottingera mexII i tu teraz mam do was pytanie: otóż miała by ona pracować w belarusie, a jak wiadomo w mtz-cie WOM w pozycji off nie lubi gdy moment obrotowy z rozpędzonej maszyny próbuje kręcić wałkiem... podobna sytuacja ma miejsce np w kosiarce rotacyjnej, lecz tam efekt ten jest minimalizowany przez sprzęgło zapadkowe, a sieczkarnie tego wynalazku już chyba nie mają, dlatego chciałbym się was zapytać czy może ktoś z was użytkuje sieczkarnie pod mtz-tem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Ja mam sieczkarnie mengele mb 200 i powiem że w sezonie 2007 zetor 7211 miał ciężko (jeździłem czwórką polową a nieraz i trójką) ale za to sieczke miałem super tym bardziej że wymieniałem noże na nowe....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

to jak mtz tak nie lubi zainwestuj w wałek WOM z sprzegłęm. ja dwa lata temu kupiłem pottingera mex 2 z myślą ze wymecze u siebie 4 ha i w zniwa jak ciołem na zielono odrazu jak był chetny sprzedałem teraz sieje po 7 8 ha kukurydzy i organizuje ekipe dobrą zeby siekałka nie stała na polu tylko cały czas siekała to u mnie wystarcza 5 ciagniki z przyczepami zeby z odległosci kilometra odebrać 4 ciagniki jak wszytskoe przyyczepy są w podwójnej burcie i sypane na full i szusty ciagnik z turem na pryżmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fobos    3
to jak mtz tak nie lubi zainwestuj w wałek WOM z sprzegłęm. ja dwa lata temu kupiłem pottingera mex 2 z myślą ze wymecze u siebie 4 ha i w zniwa jak ciołem na zielono odrazu jak był chetny sprzedałem teraz sieje po 7 8 ha kukurydzy i organizuje ekipe dobrą zeby siekałka nie stała na polu tylko cały czas siekała to u mnie wystarcza 5 ciagniki z przyczepami zeby z odległosci kilometra odebrać 4 ciagniki jak wszytskoe przyyczepy są w podwójnej burcie i sypane na full i szusty ciagnik z turem na pryżmie

 

Niestety mi takie areały kukurydzy nie są narazie potrzebne dlatego chce kupić coś co by nie wymagało robienia tak dużego zamieszania w okolicy, w tym roku co prawda do pola było 100m i we dwa ciągniki z trzema rozrzutnikami i przyczepą ledwo nadążaliśmy za fortschrittem wozić to wszystko więc dlatego marzy mi się pottinger na przyszły sezon ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CINEK    0

:rolleyes:

Zamierzam właśnie kupić sieczkarnię jednorzędową, najchetniej właśnie widział bym pottingera mexII i tu teraz mam do was pytanie: otóż miała by ona pracować w belarusie, a jak wiadomo w mtz-cie WOM w pozycji off nie lubi gdy moment obrotowy z rozpędzonej maszyny próbuje kręcić wałkiem... podobna sytuacja ma miejsce np w kosiarce rotacyjnej, lecz tam efekt ten jest minimalizowany przez sprzęgło zapadkowe, a sieczkarnie tego wynalazku już chyba nie mają, dlatego chciałbym się was zapytać czy może ktoś z was użytkuje sieczkarnie pod mtz-tem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ja mam taki zestaw i mi wystarczy. sieczkarnie kupiłem za 1700zł z dostawo do domu (65km w tym przez środek miasta:D). jak podjechałem obejrzeć to mówiłem obrazu byle nie potingera :rolleyes: Kumpel z klasy mi mówił ze jego sąsiad miał 2 potingery jednorzędowe i więcej tego nie kupił. chciał to sprzedać ale nie było chętnych. wiem ze kupił sobie menele ale większą od mojej (chyba 300) do MTZ82


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fobos    3
ja mam taki zestaw i mi wystarczy. sieczkarnie kupiłem za 1700zł z dostawo do domu (65km w tym przez środek miasta:D). jak podjechałem obejrzeć to mówiłem obrazu byle nie potingera :) Kumpel z klasy mi mówił ze jego sąsiad miał 2 potingery jednorzędowe i więcej tego nie kupił. chciał to sprzedać ale nie było chętnych. wiem ze kupił sobie menele ale większą od mojej (chyba 300) do MTZ82

 

"Menele" hmm coto za sieczkarnia :rolleyes: :)...to tak btw <_<, a wracając do tematu to czym uzasadnił, że broń boziu nie pottingera, nie chcę podważać prawdomówności twoich znajomych, ale takie historie typu sąsiad kolegi to....bo raczej rzadko słychać nie przychylne na temat pottingera opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

u nas paru znajomych ma pottingera mex 2 i nie chwalą ich sobie bo zostawiają dużo na polu... Ja mam mengele i nie narzekam jak dla mnie wystarczy i wole to niż te wszystkie forszchity które tną kukurydze że pożal się Boże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fobos    3
u nas paru znajomych ma pottingera mex 2 i nie chwalą ich sobie bo zostawiają dużo na polu... Ja mam mengele i nie narzekam jak dla mnie wystarczy i wole to niż te wszystkie forszchity które tną kukurydze że pożal się Boże

 

Fortschritt gdyby tylko miał gniotownik a jego właściciel dobrze dba o niego, to jest to bardzo dobre rozwiązanie biorąc w dodatku, że za jednego classa czy kronea kupi się kilka fortschrittów.

a tak OT widzę pierwszego usera z moich stron :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@fobos a skąd jesteś??? :rolleyes:

 

 

ja mam Mengele MB 300- dobry sprzęt ale problem z częściami, może Agroma Białystok teraz to nadrobi.napoczątku chodziła z U4512 i do 3ha to jego 60KM wystarczy, później MTZ82, nie było problemów z wałkiem WOM, tylko ręce bolały po całym dniu przełączania biegów :) teraz jeździ z MF 5455 i boje się, że kiedyś zasne podczas koszenia <_<

 

co do Pottingera to tak samo jak z Mengele- jak trafisz na wyjeżdżoną to d.pa... :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

pioter jak znajde numer do gościa to ci podam... bo ma większość części do sieczkarni mengele.... ja wymieniałem w tym roku wszystkie noże i łańcuch napędzający... i nie powiem bo listonosz się giął ;) ... bo troche to ważyło jednak :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FISH    0

My mamy pottingera MEX II i przez dwa ostatnie lata było robione MF 165 (nominalnie ok 60 KM). Straaasznie miał ciężko ten ciągnik szczególnie w tym roku, ale 2ha przez jakieś 9 godzin potrafiliśmy zmęczyć. W tym roku będzie robione ciągnikiem 90 konnym, więc mocy będzie jeszcze na zapas. Być może jeśli się coś trafi to zmienimy MEX II na MEX III lub OK, bo podobno mają większą przepustowość (może ktoś to potwierdzić??).

 

 

Co do sieczkarni samojezdnych to nie cieszą się one w naszych rejonach powodzeniem, bo potrzeba sporo ciągników do wożenia, a i ubijać systematycznie się nie nadąży przez co potem są różne szopki z wjeżdżaniem na pryzmę i kiszonka słabo dobita. No chyba, że ktoś sieje powyżej 15ha ;)


Sprzedam walce młyńskie: gielda.agrofoto.pl/walce_mlynskie-o263.html
oraz MF 165 w dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Zastanawiam się i czy na przyszłość polecacie mi zakup nowej czy używanej sieczkarni na ok 2-3ha kuku no i może jeszcze troche usług. Ile może kosztować taka Foka którą ktoś już podawał w linku?????


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fobos    3
@fobos a skąd jesteś??? ;)

 

 

ja mam Mengele MB 300- dobry sprzęt ale problem z częściami, może Agroma Białystok teraz to nadrobi.napoczątku chodziła z U4512 i do 3ha to jego 60KM wystarczy, później MTZ82, nie było problemów z wałkiem WOM, tylko ręce bolały po całym dniu przełączania biegów :) teraz jeździ z MF 5455 i boje się, że kiedyś zasne podczas koszenia :)

 

co do Pottingera to tak samo jak z Mengele- jak trafisz na wyjeżdżoną to d.pa... ;)

 

Województwo łódzkie okolice zbiornika Jeziorsko, tak najłatwiej to określić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz345    0

a według was opłaca sie robić kiszonkę z 1 hektara?? ile to może kosztować (chodzi mi o koszty folii, kwasu mlekowego)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

kiszonka z kuku???myslę żę 250zł na folie to za duzo, a kwas mlekowy można sobie darowac...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

Ja kupiłem 2 lata temu Mengele mb220 z przekładnia katowa, farba lśni, noże jak nowe, ostre jak brzytwa, kanał niewytarty, dla mnie ideał. Kosze co roku 2ha i podpinam do 4512 i jest w sam raz, dorobiłem dolny zaczep do rozrzutnika bo troche za wysoko bylo :-) dałem 6000zl, powiem ze miałem brać Jaguar 25 napęd łańcuch ale ta była juz ostro zużyta. Są listwy przy nozach i ziarno jest rozdrobnione.


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

A czy opłaca się robić kiszonkę na 4 krowy i kupywać wszystkie maszyny do tego???


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a opłaca się trzymać 4 krowy???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

na ale ja w planie mam plan powiększyć stado co najmniej do 10


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

w/g mnie żeby nie bać sie przyszłości to na dziś trzeba doić ok 40 szt...

 

jeżeli masz gdzie wynająć sprzęt, to nie ma co sobie zawracac głowy swoim.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

Ale ile kosztuje skoszenie 1ha z dowozem???bo ugniatał bym sam, ale wycinak tak trzeba było by kupić


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez wojcat
      Dzień dobry,
       
      Czy możliwe jest koszenie z zamkniętym zbiornikiem lexionem 530 z 2007 roku? Nikt nie potrafi udzielić mi takiej odpowiedzi, gdyż nikt nie próbował. Ktoś wie może?


       
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj