Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
macin87    71

No i jestem posiadaczem mengele mb350 turbo. Wyglądem nie zadowala ale stolnica ma jeszcze 6mm powierzchni roboczej i ma super kant, noże są luks bo mają jakieś 8mm powierzchni roboczej (czyli spokojnie można ostrzyć). Co do tarki czy ona wygląda tak jakby płaskowniki pod kontem (tylko tak jakoś pokombinowane że samemu to trudno by było zrobić) i pod nią widać że prześwieca się światło. U sąsiada zdawało mi się że to jest pofalowana blacha B) - czyżby były dwa rodzaje tych tarek i może różniły się rocznikiem? U mnie wkładając rękę wyczuwa się kant a u sąsiada takie półkola

Wszytko wygląda na oryginalne oprócz podajników gumowych w mojej ktoś zrobił z pasa dosyć grubego ale zdaje egzamin i sterowania rury- jest elektryczne. Brak tylko kółka podporowego. Strasznie masywna ta sieczkarnia w porównaniu do krona B) i tyle punktów smarnych, w kronie nie miałem ani jednego B)

Pierwsze 4 łodygi poszły na próbę to jak ona tak mieli to lepszej mi nie trzeba B) - ale zobaczymy jak pójdzie na pełnej wydajności. Co do decybeli to 100 razy cichsza niż kron ale sąsiad ma claasa jaguara 25 to to dopiero wyje

Mam jeszcze pytania co do ustawień:

1. Jaka odległość noży od tarki i tych łopatek (jest jakieś 3-4mm)

2. Jak ostrzyć? Gdzieś czytałem że trzeba przeciwne obroty dawać. To prawda? Na razie ostrzyliśmy na normalnych i wyregulowaliśmy stolnice

 

Edit: "część robocza"- czyli ta część co ma tak jakby kancik od całej powierzchni noża/stolnicy która jest utwardzona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Najlepiej jest ostrzyć gdy wałek kreci się w przeciwna stronę niż zawsze, stalnica jak najbliżej noży ale oczywiście dotykać nie może B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jesli masz kanty na tarce to bardzo oki. tarke masz wyciagana czy na strałe wspawana ?? ostrzyc nalezy tak jak pisal poprzednik na wstecznych obrotach.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Tarka jest wspawana na stałe- szkoda B) , ale jeśli będzie tak rozdrabniać przy pełnym obciążeniu to będzie super

Chciałem ją dzisiaj przetestować ale leje od rana B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

no ja tez miałe na stale i włąsnie byłą troche podjechana i jak suchsza kuku to puszczałą nieruszone ziarka. Ja od dzis mam SF 6500 B)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

tak dokłądnie to co piszesz B) jak troche podszykuje to zrobie foty B) wzieta mozna powiedziec prosto z pola B)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    55

@marcin87 mówisz że u ciebie odległość noży od tartki wynosi 3-4mm ja w swojej włoże miedzy noże a tartkę czubki palców to gdzieś ponad 1cm a w tamtym roku to było tam luzu ze 2 cm i ciężko było znaleźć całe ziarno,a co do ostrzenia to najlepiej jak noże chodzą do tyłu ja do tego stosuje C-360 ona to potrafii hehe

a co dp tych noże jeszcze to u Ciebie one mają na całości te 8mm powierzchni roboczej bo u mnie to z jednej strony jest jakieś 5mm a z drugiej to ponad 1cm a przy nożach nikt nie grzebał wcześniej bo teraz sam je opuściłem żeby zmniejszyć odległośc do tartki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Jak by ktoś był zaintersowany to ja mam super sieczkarnie do sprzedania z 2001 roku wykosiła moze 20 ha i dałem sobie spokój bo za duzo tego mielismy i teraz najmujemy samojezdna wpadnie na dwa dni i po robocie a tak to zesmy sie meczyli dobry tydzien i to we dwoch katorki przezywałem jak by ktos był zainteresowany to pisac na gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aquarius    0

Witam, też mam taką sieczkarnię jednorzędową. Jestem z niej powiedzmy zadowolony ale nie jest to idealna sieczkarnia ma kilka wad. Zaczepiam do niej 90 konnego MF. Ziarno jest jak na jednorzędową sieczkarnie dobrze rozdrobnione, ale mam problem z wyrzutem rozdrobnionej masy. Słabo ją wyrzuca. Nie wiem czy to jest w każdej tego typy 350 czy tylko w mojej. Jak by ktoś miał jakieś konkretne wiadomości na temat tej maszyny to proszę o nie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Aquarius "ten typ tak ma". Ja też mam mb350 turbo od zeszłego sezonu i ta sieczkarnia ma problem z wyrzuceniem sieczki, bo ja nieświadomie ciąłem nią na 540 obr jak będzie w tym roku na 1000 to nie wiem. Napiszę ok 20 września(wtedy będę kosił). Ta sieczkarnia powinna pracować na 1000obr Wom-ie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

sa tez wersje na 540 :) wtedy na pierwszej przekłądni jest na tabliczce ze na 540 ma pracowac. ale tak jak mówił wczesnij kolegha wiekszosc jest na 1000:)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aquarius    0

Moja jest na 1000 obrotów. Mam ją już 4 sezon i tak się zastanawiam dlaczego tak jest, może czegoś tam brakuje :)

Dodam że rura też jest trochę krótka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niudizajn    13

jesli masz kanty na tarce to bardzo oki. tarke masz wyciagana czy na strałe wspawana ?? ostrzyc nalezy tak jak pisal poprzednik na wstecznych obrotach.

 

A na co to skutkuje? W sensie co daje ostrzenie na wstecznym? Pierwszy raz o czymś takim słyszę.


Kupię bronę wirnikową 2,5m z hydropackiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

nie niszczy sie tak szybko ostrzałka ( nie uderza ostrze noza w kamien tylko sie po nim slizga


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo91    7

poszukuję sieczkarni pz mh80 i tu jest moje pytanie ponieważ znalazłem kilka modeli jest 80S i 80E i czym one się różnią?


jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lewy85    1

Witam. kupilem w tym roku pottingera mex gt, co do jakosci pracy i rozdrobnienia nie mam zarzutu bo z kukurydzy robi pył :) problem jest taki ze na obrotach wałka 540 nie wrzuca mi na przyczepae tylko przed, przestawiłem na 1000 i teraz dmucha jak szalaona tylko ze wszytsko troszke wyje, robie zetorem 10540 (ok 100km) i powiem wam ze mi przy oborotach silnika ok 1600 - 1700 troszke dusi boje dodac sie wiecej gazu zeby czegos nie uszkodzic a jak wlanczam walek to traktor prawie gasnie, natomiast na 540 moza zapitalac ze szok ale co z tego jak nie wrzuca mi na przyczepe;/., mozna tą sieczkarnia wogole pracowac na 1000 obrotach womu?? jest jakis sposóby by lepiej wyrzucała przy 540?? dodam ze wszystko szczelne nie ma zadnych dziur ani szczelin w rurze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin80    0

Ja w tym roku kupiłem deutz fara 500 i też miałem problem z wyrzucaniem sieczki ciągam ja c-360więc niema możliwości koszenia na 1000 obr,musiałem odsunąć stalnice od noży na około 5-8 mm. bo jak noże szły 1-2 mm. od stalnicy to nie chciało wyrzucać. Minus tego taki że kukurydza jest grubiej posiekana i trafiają sie niezgniecione ziarna. Może jest jakiś inny sposób żeby poprawić wyrzucanie jesli ktos coś wie na ten temat prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

No dzisiaj wsadziłem mengelke w kuku i u mnie nie ma problemu z dorzucaniem (wyrzuca na sam koniec przyczepy)

Mogę powiedzieć że wydajna maszyna tylko w moim przypadku 80 kucy to chyba już stare ogiery B) i czuć że sieczkarnia może pobierać więcej ale za mało mocy. Do tego jeszcze ta wilgoć bez napędu nawet by do połowy nie dojechał B) - w tym roku będzie jazda z kukurydzą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

Skończyłem swoją qq przedwczoraj B) , mengelką bez turbo :P, tylko raz ugrzęzłem i dowiedziałem się jaki nowy łańcuch napędza noże ( MB 280 : 3/4 B 602 w cenie 100zł/m - potrzeba równo 3 metry B) )


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@lewy85 w googlach jest instrukcja do GT, może tam coś będzie na ten temat???

 

możesz zrobić zdjęcie koła toporowego???ile za nią dałeś???

 

1000 rpm na WOM raczej nie będzie jej służyć


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lewy85    1

faktycznie jest intrukcja a w niej pisze ze powinno sie robic na 540 obrotach womu. gosc od ktorego ją kupilem(handlarz) mowil ze w razie gdyby sloabo wyrzucała to zebym na 1000 wom przestawil i spokojnie nią kosił ale nie wiem czy mozna mu wierzyc. a kosztowała mnie 8000 złych z transportem.

jutro zrobie zdjecie i jak znajde chwile to wrzuce je gdzies i zobaczysz sobie jak to wyglada. wczesniej mnialem mex2 rotation i tam było 8 łopatek wyrzucających na kole toprowym i były one szerokiei masywne z wyrzutem nie było problemów nawet jak był wiatr czy cos to kukrydze mocnym zwartym strumieniem cisneło na przyczepe, natomiast w gt-ku jest ich chyba tylko i reszta cepów ale są one jakies takie delikatne, waskie no jak jade i wiatr jest w plecy to mi juz nic nie leci na przyczepe tylko wiatr zdmuchuje przed

sam nie wiem juz co robic czy meczeyc sie na 540 czy przestawic na 1000 i ryzykowac czy nowy nabytek sie rozleci czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiam jeżeli chcesz się upewnić na jakich obrotach ma pracować to sprawdż jakie jest przełożenie przekładni bo na 100% bęben tnący powinien mieć ponad 1000obr/min i jeżeli na jeden obrót bębna wypada około 1 obrót wałka to napewno jest na 1000 obr. a tak w ogóle to sieczkarnia powinna wyć podczas pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lewy85    1

wczoraj kosilem kukrydze muckom to przestawilem wom na 540 i w sieczkrani przestawiłem zębatki do regulacji grubosci ciencia takze zielonka była grubsza ale ziarka całego nie szlo znaleźć. ku mojemu zdziwieniu wom na 540 i szło elegancko równym strumieniem wałiło w drugi koniec przyczepy i nwet wiatr nie znosil zielonki. Wydaje mi ze przy ustawieniu dlugosci ciencia ok 4mm cięta masa jest za drobna i potrzebuję wiekszej siły wyrzutu by mogła spokojnie doleciec na przyczpe, przy grubosci ciencia ok 7mm problem ten znika. z tymi obortami sprawdze niebawem i napisze jak to u mnie wyglada. dziekuje wszystkim pieknie za pomoc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez wojcat
      Dzień dobry,
       
      Czy możliwe jest koszenie z zamkniętym zbiornikiem lexionem 530 z 2007 roku? Nikt nie potrafi udzielić mi takiej odpowiedzi, gdyż nikt nie próbował. Ktoś wie może?


       
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj