Polecane posty

michal97    92

Ale jak nie ma tarki ani gniotownika to pewnie trzeba kukurydze kosić prędzej jak ziarnko jest miękciejsze?

A powiedzcie mi jaka kosicie zazwyczaj kukurydze gdy jest jeszcze taka bardziej zielona i ziarno jest jeszcze miękkie czy już taka na pół zieloną z twardawym ziarnem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal97    92

boo45 na pewno ma tarkę? bo zastanawiamy się z tatą nad kupnem takiej sieczkarni tylko niektórzy mówią że nie ma tarki a nigdzie nie mogę znaleźć dokładnych informacji na temat tej sieczkarni. Może posiadasz taką sieczkarnie poleciłbyś ją?

Edytowano przez michal97

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ollo82    1

z tego co mi wiadomo to pz 80 ma tarke.wedlug mnie to dobra sieczkarnia do slabszego ciagnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boo45    29

tarke ma na wirniku przykręcana na dwie śruby....podobna jest do http://allegro.pl/sieczkarnia-pottinger-mex-ok-gt-tarka-podloga-i2925044609.html

 

z tym że w pz paski są poziome[w mex tworzą /\, a pz |||||| ].

Niestety nie omłoci to wszystkich ziarek, gdyby miała tak jak w mengele cepy->tj co druga[trzecia] łapka na wirniku byłaby cepem to praktycznie każde ziarko pewnie byłoby rozbite.

Sam mam takową sieczkarkę i stoję przed podobnym dylematem tzn gdyby dałoby się co 3 łopatkę zastąpić cepem to pewnie bym ją pozostawił, więc na razie pytam sprzedawców od części i czekam co mi w tej sprawie doradzą. Jeśli się nie da zapewne ją sprzedam. Można oczywiście ciąć zieloną qq, ale to mija się z celem, gdyż jest to qq bez najważniejszej wartości, qq tnę jak ziarno jest dojrzałe-poza tym zielona qq w zimę bardziej zamarza;) . Na razie krówkom muszę dawać dodatki do trawienia, cudów nie ma, ale jest lepiej gdym ich w ogóle nie dawał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetror5011    0

Witam..

Mam pytanie czy ktoś kosi Zetorem 5211 z jednorzdwka i jak sobie z nia radzi i jaka to sieczkarnia..

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekzak95    0

w tamtym roku kosiłem 5211 i mengele bo mi się 7245 zepsół daje rade bez problemu ,zależy też na jakim biegu i jaka kukurydza wielka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1515    10

Zetor poradzi sobie z jednorzedowka .. Ludzie kosze C360 i idzie jak burza a ilosc mocy jest niewielka przeciez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eti1997    0

Sąsiad ma jednorzedowka i zetorka 5211 i sąsiad nie narzeka daje sobie rade wiec bez problemy możesz kosić :)


Sprzedam Duński Siewnik Stegsted zdjęcia na moim profilu w "O Mnie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek1    0

Ja kosiłem ursusem 3512 i szedł jak buża a on jest podobnej mocy

Edytowano przez wiesiek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasjonat40    2

koledzy może trochę więcej rozwagi w waszych wypowiedziach aby was kolega zetror nie przeklinał was na jesień a mianowicie zależy od sieczkarni i wielkości qq oraz areału do skoszenia są sieczkarnie które chodzą ciężko np claas i 5211 nie da rady ja mam mengele i 7340 ma w niej co robić na dużej qq chyba że na małą pow. to się można bawić powoli .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetror5011    0

w tamtym roku kosiłem 5211 i mengele bo mi się 7245 zepsół daje rade bez problemu ,zależy też na jakim biegu i jaka kukurydza wielka

 

Z jaką Magnelką chodzi z jakiego typy ten Zetor 5211 i czy gniecie ziarno.??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

podepnę się do tematu, czy ktoś miał doczynienia z sieczkarnią jednorzedowa Lely storm75? Jest w ofercie za ok 30 tys zł, ponoć dobra, Do tej pory kosiliśmy jednorzędówką z Kunowa z364, dobry sprzęt, przemłócił już jakieś 1300ha, bo prócz u siebie to na zarobki po ludziach chodziła kilka ładnych lat, ale wiadomo, sprzet niszczeje i czas w cos nowego sie zaopatrzyć.

 

o to chodzi że droga jest w porównaniu do kunowskiej, i czy warto dać te kilka tysiaków więcej?

jedno zero mi gdzieś uciekło ;)

Edytowano przez 7891Firefox

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Lely 75 to nic innego jak pomalowane trochę inaczej MB300 w ostatniej wersji. Nawet moja MB300 ma już te czarne elementy choć reszta blach jest wciąż niebieska.Do tego wajcha do regulacji posuwu która też mam a starsze MB300 nie miały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

dzisiaj byliśmy w Fino w Chełmie, Famarolowskiej Foki już nie ma w ofercie bo nie miała zbytu, z resztą znajomy kupił dwa lata temu, i on sam jej nie poleca, nie ma cepów , słabo miażdzy ziarno i zapycha się. Ta od Lely kosztuje dokładnie tak jak powiedziałam wyżej-32tys brutto w chełmie, kunowska ok25 tysiaków, nikt u nas mengelowskiej na terenie nie ma, takze nie mam opinii na jej temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal97    92

Powiedzcie mi czy Pottinger Mex Rotation II to dobry wybór? Jakie są jej wady i zalety? Ma tarkę lub gniotownik? Prosiłbym o szybką odpowiedź.

Edytowano przez michal97

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym się dowiedzieć gdzie mogę kupić(strona internetowa) noże tnące do Pottingera Mex 2S. Jest to dla mnie pilna sprawa i proszę o szybką pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Patrzyłaś na allegro http://allegro.pl/noz-pottinger-sieczkarnia-mex-ok-gt-noz-orginal-i3287453045.html'>http://allegro.pl/noz-pottinger-sieczkarnia-mex-ok-gt-noz-orginal-i3287453045.html - koleś zajmuje się częściami więc trzeba by było zadzwonić, albo to ten tylko wymiary trzeba porównać http://allegro.pl/noz-pottinger-sieczkarnia-mex-ok-gt-noz-orginal-i3287453045.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

Chłopaki mam takie pytanie, nie wiecie gdzie można kupić jakieś części do sieczkarni pottinger mex profi k w lubelskim ? Był bym wdzięczny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek95    0

Cześć mam problem z sieczkarniom PZ MH 80 E nie chce mi zabierać kukurydzy tylko naskłada kilka i zatyka tam pod tarczkami i składuje się i później nie zabiera kukurydzy i zatyka wie ktoś czemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez wojcat
      Dzień dobry,
       
      Czy możliwe jest koszenie z zamkniętym zbiornikiem lexionem 530 z 2007 roku? Nikt nie potrafi udzielić mi takiej odpowiedzi, gdyż nikt nie próbował. Ktoś wie może?


       
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj