MariuszGontarek

Zetor 7211 i Wladimirec T25 - do którego kupić siewnik

Polecane posty

Witam kolegów,

 

Postanowiłem założyć nowy temat, ponieważ nie znalazłem odpowiedzi na forum na dręczące mnie zagadnienie :-)

 

Mam dwa ciągniki: małego ruska T25 i zetora 7211, szukam do jednego lub drugiego używanego  siewnika, cena do 4-5 tyś pln

 

I teraz tak: Ojciec jest zdania aby poszukac mniejszy siewnik do ruska, bo lżejszy ciągnik mniej ugniata ziemię itd.

Z drugiej strony jesli kupię 2.5-3 m do Ruska +  2 metry zboża wsypię to on go nie podniesie (a może tez nie pociągnie)

 

Macie jakieś pomysły, do którego traktora szukać siewnika i jaki model (marka, szerokość) ???

Dodam że do obsiania około 6 ha rocznie.

 

z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

  Tam z ugniataniem . Niektórzy wałują po siewie , bo podobno wschody lepsze . Kupuj co się lepsze trafi . Większym szybciej zrobisz , a jak będziesz chciał czepiać do ruska to zasypiesz pół skrzyni i też da radę B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    324

Kup do zetora bedzie stabilniej szybciej i bedzie to robota a nie meczarnia .Kiedys zaczepilem poznaniaka 2.7m do ruska i slabo dawal rade .Jak zaczynasz siac  czasami trzeba i przez miedze ciagnikiem przejechac i tu mocniejszy wiekszy ciagnik nic nie bedzie sobie z tego robil .Na polu takze rozne sa warunki to mokro to miekko-a zetorem ile wiecej spalisz tej ropy od ruska na 6 ha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2125

Rusek CI z poznaniakiem nie dawał rady? Ja ciagam takiego 30 i go prawie nie czuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    324

Wszystko zalezy od warunkow na polu jak i uksztaltowania terenu ,nie wiemy jakie ma autor postu .Na miekkim piasku i pod gorke nawet bys pustego poznaniaka ta 30-tka nie wyciagnal :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

U nas z dwóch gości jeden nawet 3m Poznaniaka T 25 targa a drugi Poznaniaka 2, 7m ja kiedyś bez problemu śiałem poznaniakiem 2,7m trzydziestka


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Takie gadanie starej daty ludzi  że ugniata ziemie jak ugniecie to szybciej wzejdzie.Bierz do zetora bo szybciej wygodniej jak przyjdzie pod górki podjeżdżać władkiem z pełnym może być problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    324

No pociagnie ale w trudnych warunkach to jest meka a nie robota .W tym roku oralem po gorczycy piasek trzeba bylo gleboko bo sucho bylo i nie szlo ,a po 2 tyg. ten popiol nic sie nie ulezal .3512 pod gore ledwo lazl przednie kola tak sie topily i jak by taki rusek poszedl ,na bank na pusto by nie wylazl .Tak wiec roznie bywa na polu.Mam ruska od 20 lat i znam jego mozliwosci bywalo ze ciagal na skup przyczepe +woz ze zbozem ok 8 ton (zboze +przyczepy) i na 5 dal rade .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1439

Mam porównanie: Poznaniak 2,7 z C330 lub MF675- o wiele lepiej pracowało się MF-em. Jest szybciej, wygodniej, a różnicy we wschodach nie ma. Także lepiej dobierz siewnik do Zetora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

Ja juz kilka lat ciagam 2.5 metra ruskiem T25 i daje rade bez najmniejszych problemów ciagałem raz tez 2,7 metra i jakos ciezko specjalnie nie miał podstawa to dobra pompa hydrauliki i spokojnie mozna smigac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Najlepiej dobież siewnik do obu ciągników bo nigdy nie wiadomo co się wydarzy w danym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz3991    49

Zrobisz co zechcesz u mnie Ruski z 2,7 poznaniakiem dawał rade wiele wiele lat. Podnosił bez żadnych problemów i w polu też szedł dobrze. Owijarkę do bel 480kg z palcem w tyłku na małym gazie dyga. Obecnie siejemy c-355 bo fakt jest stabilniej. Z tym mokrym nie wiem jak u was ale u mnie rusek ma 12,4x28 z tyłu to z dociążeniem na tylnej osi jest wariat. Komfort pracy zdecydowanie przemawia za Zetorem. Niektóre jednostki to piszą tak jakby co roku miało być sucho, a zarazem mokro i w którą stronę nie jechać to zawsze pod górę i najlepiej to "jondera"(wybór marki przypadkowy żeby mi się zaraz jakiś fanatyk nie rzucał) 100 koni zaczepić do jakiegoś 2,5 metra zaczepić to nawet jak będzie trzeba w pionie siać to da radę. Poszło wszystko do przodu, ale ludziom to już w d*pach się poprzewracało. Dodam, że rusak u mnie na piachu siał i na glinie też. Osobiście jeśli znalazłbym siewnik czy jakiś agregat czy coś w tym stylu ażeby wykorzystać 7211 do siewu w 100% to wybrałbym coś do niego, ale jeśli latać z czymś o wadze i oporach poznaniaka do 7211 to dla mnie pomylony pomysł. Trzymaj się.


Każdy robi jak uważa, ale nie każdy uważa jak robi.

 

Czasy się zmieniły, teraz stać na konia, ale nie zawsze stać na utrzymanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    225

Rozwiązanie jest proste .

Kupujesz siewnik 2,5 m do ruska , za 4-5 tyś. można kupić już coś dobrego a i tata będzie zadowolony  :)

Za np. rok dokupujesz agregat uprawowo siewny do Zetora i masz już zestaw uprawowo siewny  że nie jeden Ci pozazdrości ;)  i nich ktoś nie mówi że większy też uciągnie bo to męczarnia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinas16    2

Jestem zdania jak kolega Andrzej. Kup mniejszy/lżejszy do ruskiego 2,25-2,5m. Zetorem możesz uprawiać a tym siać. Z czasem dokupisz agregat uprawowo-siewny i będziesz siał zetorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popo1993    0

Mam c 330 i zetora 7211. Mam Poznaniak z dużą skrzynia zasypowa szerokości 2,7 m to 30 z pełną skrzynia musi mieć na przodzie 100 kg obciążnik na 4 biegu ciągnie ale nie z pełnym dociskiem wtedy się grzebie więc proszę nie opowiadać bajek. Z mojej strony polecam kupić do 7211 wtedy zrobisz szybko bez problemów na pełnym docisku no i oczywiście w duzo lepszym komforcie. A mój tata tak samo mówił jak twój ale jak się przejechał zetorem z tym siewnikiem to przyznał mi rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Powiem to tak miałem Władka który ganial z Poznaniakiem 2,70 i bez problemów dawał radę teraz mam Zetora 5211 i zasuwa w zestawie uprawowo-siewnym zerknij do mojej galerii i sam zobacz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

Osobiście wolałbym kupić 3 metrowy siewnik do zetora, przemawia za tym większa moc i komfort. Chyba że masz w planach zrobić jak Ci tu inni też dobrze radzą żeby wziąść mniejszy siewnik a później dokupić agregat uprawowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

szukaj 3m, jak będize ciężko na polu to zapinasz większego, jak warunki będą sprzyjać to i rusek będzie pyrkał bez problemu


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Kolego Ty się nawet nie zastanawiaj i szukaj sobie Poznaniaka 2,7m lub jak się trafi zdrowy to lepiej Amazone 2,7-3m do Zetora 7211 i nie słuchaj bajek o T25 co to on może. T25 to możesz sobie nawozy lejkiem rozsiać i po bronować nim potem. I na tym jego rola się kończy w tym temacie. Będziesz komfortowo i w miarę szybko pracował takim zestawem. I wydasz kasę mądrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

A ty kolego chyba sie z choinki urwałes ale to troche za wczesnie. Znajac zycie to nawet w tym rusku (T25) nie siedziałes nie mowa zebys cos nim robił fakt do orki i kultywatora i kosiarki rotacyjnej to on sie srednio nadaje ale inne prace robi ta lala. U mnie jezdzi z opryskiwaczem 600l i tez miało go odrywac od ziemi i miałem sie meczyc a jakos z kompletem obciazników na przodzie nic takiego nie ma miejsca no chyba ze ktos z pełna beczka strzela z sprzegła i jak pisałem juz kilka lat sieje 2.5 metrowym siewnikiem i problemów nie mam 

A jak juz o komforcie mowa to fakt lepszy w zetorze niz w t25 ale tez sie ma czym zachwycac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz3991    49

Nie ma co się spinać... Zdania są podzielone i tak jak piszą najlepiej kupić mniejszy i potem może agregat. Do 7211 siewnik poznaniak ma taki sam sens jak audi z 3 litrami pod maską i jeżdżenie 50, każdy koń je, nawet ten co na pusto chodzi.


Każdy robi jak uważa, ale nie każdy uważa jak robi.

 

Czasy się zmieniły, teraz stać na konia, ale nie zawsze stać na utrzymanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

Do tego zetorka to jedynie uprawowo siewny 2.5 metra bedzie miał co ciagac a 2.7 juz bedzie stekał chyba ze pola to idealne równiny

Masz racje kazdy koń swoje musi wypic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    324

To jakby tak dac troche balastu na przod do ruska moze i z 800 l opryskiwaczem by smigal a ja balem sie kupic 600l do 3512 :lol: . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
    • Przez Maverick
      Witam. Chciałbym dorobić zaczep rolniczy (dolny) do Zetora 14145 gdyż jest to wersja eksportowa z zaczepem piton fix do której standardowy zaczep z agromy nie pasuje gdyż jest zbyt gruby (30mm). Grubość zaczepu jaki pasowałby w mocowanie piton fix to max 25mm. Zakupiłem odpowiednio gruby płaskownik wycięty palnikiem acytylenowym i teraz stoję przed pytaniem jak bardzo wysunięty był fabryczny zaczep w tym ciągniku. Gdyby był ktoś tak uprzejmy i zmierzył w swoim ciągniku tej serii odległość od końcówki wałka wom do środka oka listwy zaczepu dolnego byłbym niezmiernie wdzięczny. Dodam że ciągnik jest na kołach 20.8 R38 co powoduje że nie mogę umieścić zaczepu zbyt blisko tylnej osi, bo spowoduje to trudności w skręcaniu pod ostrym kątem. Odległość od końcówki wałka wom do środka oka zaczepu (mierzone w idealnym poziomie) uważam za uniwersalny punkt odniesienia w tej serii ciągników. Zdjęcie zamieszczam poniżej. Z góry dziękuję.
      Oto zdjęcie piton fixa. Ta belka pod spodem jest od przedniego tuza która była przykręcona do piton fixa. Interesuje mnie odległość końcówki wałka do środka oka sworznia zaczepu rolniczego (dolnego). Czy ktoś z posiadaczy ciężkiej serii zetora mógłby zmierzyć u siebie i podać odległość?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj