glikaninpazdanu

Koszt wiercenia i montażu studni

Polecane posty

Czy ktoś z kolegów montował ostatnio studnię głębinową? Pytam, bo mam sporą działkę i w celu nawadnianie ziemi oraz dużych ilości wody potrzebnych do tego celu, chciałbym wykopać takową. Połączyć to z pompą głębinową. Czy ktoś już może przerabiał to wcześniej? Z góry dzięki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

najpierw do gminy o pozwolenie później firmę co kopie chyba około 2stow za metr no i opłaty za wodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

temat już podobny istnieje, http://www.agrofoto.pl/forum/topic/8150-nawadnianie/ Co do studni to sąsiad w tym roku kopał. Koszt pozwolenia, kopanie (woda na 45 metrach-- koszt za metr 350zł) podłączenie prądu, pompa, deszczownia 75/300 irtec i 300 metrów rur na rozprowadzenie prawie 100 tyś

Edytowano przez 90daniel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Samo kopanie coś około 100 zł za metr słyszałem plus inne pierdy do całej tej ceregieli to być może że te 200 zł wychodzi. ponoc kończy się to całkowitym kosztem ok 10- 15 tys.za studnie na gotowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że wiele zależy od samej firmy na której usług się zdecydujemy i tego ile weźmie za robociznę, ale na ostateczną cenę składają się również inne czynniki jak głębokość na jaką bezie wykonany odwiert czy też skała wody- w tym przypadku koszty dodatkowo wzrastają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

budowę studni musisz zacząć od znalezienia geologa bo on określi na ilu metrach może być woda oraz jak studnia będzie robiona?Jednemu sam odwietr wyjdzie 15 tyś a drugiemu 30tys,koszt zależy ile metrów masz do skały i czy w ogóle będzie skała. 


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj