glikaninpazdanu

Koszt wiercenia i montażu studni

Polecane posty

Czy ktoś z kolegów montował ostatnio studnię głębinową? Pytam, bo mam sporą działkę i w celu nawadnianie ziemi oraz dużych ilości wody potrzebnych do tego celu, chciałbym wykopać takową. Połączyć to z pompą głębinową. Czy ktoś już może przerabiał to wcześniej? Z góry dzięki za info.

Vhalior2    62

najpierw do gminy o pozwolenie później firmę co kopie chyba około 2stow za metr no i opłaty za wodę.

90daniel    15

temat już podobny istnieje, http://www.agrofoto.pl/forum/topic/8150-nawadnianie/ Co do studni to sąsiad w tym roku kopał. Koszt pozwolenia, kopanie (woda na 45 metrach-- koszt za metr 350zł) podłączenie prądu, pompa, deszczownia 75/300 irtec i 300 metrów rur na rozprowadzenie prawie 100 tyś

Edytowano przez 90daniel

Wiadomość z agroFakt.pl

kali2107    386

Samo kopanie coś około 100 zł za metr słyszałem plus inne pierdy do całej tej ceregieli to być może że te 200 zł wychodzi. ponoc kończy się to całkowitym kosztem ok 10- 15 tys.za studnie na gotowo

Jasne, że wiele zależy od samej firmy na której usług się zdecydujemy i tego ile weźmie za robociznę, ale na ostateczną cenę składają się również inne czynniki jak głębokość na jaką bezie wykonany odwiert czy też skała wody- w tym przypadku koszty dodatkowo wzrastają.

przemol87    89

budowę studni musisz zacząć od znalezienia geologa bo on określi na ilu metrach może być woda oraz jak studnia będzie robiona?Jednemu sam odwietr wyjdzie 15 tyś a drugiemu 30tys,koszt zależy ile metrów masz do skały i czy w ogóle będzie skała. 

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez farmer_89
      Witam potrzebuje zorganizowac jakis tymczasowy budynek ( na kilka lat) z przeznaczeniem na zbiornik na mleko 3x4 metry, myslalem nad  garazem blaszakiem ktorego bym ocieplil styropianem czy takie  cos przejdzie w mleczarni badz jakies inne pomieszczenie moze ktos doradzi
    • Przez grzeskw75
      Witam wszystkich. Może ktoś wie czy na budynku drewnianym o szerokości 6 metrów jest możliwość zastosowania krokiew bez podpór w środku? Długość budynku to 18 metrów, pokrycie dachu to blacha trapezowa.
    • Przez DjFarmerr
      składa ktoś teraz wniosek na budowe płyt, zbiorników czy silosów do kiszonek? myślicie czy warto? czy małe gospodarstwa nie mają szans?
    • Przez bulimurawy24
      Witam wszystkich serdecznie ,mam mały problem z urzędem gminy sprawa dotyczy przyznania ulgi inwestycyjnej. Firma zamontowała mi panele fv na dachu budynku mieszkalnego i gmina odmawia mi przyznania ulgi w podatku rolnym twierdząc że panele fv muszą być zamontowane na budynku gospodarczym ale jakie to ma znaczenie skoro energia wyprodukowana z oze i tak jest zużywana do produkcji rolniczej,"internety i wujek google twierdzi że ulga w tym przypadku może być udzielona"proszę o pomoc w tej sprawie może ktoś to przerabiał i podpowie czy faktycznie ta ulga się należy czy nie,a może faktycznie gmina ma rację, kogo bym nie zapytał każdy ma inną opinię na ten temat .pozdrawiam 
    • Przez xXPioter99Xx
      Witam
      Ostatnio zakupiłem 3 używane silosy płaskodenne firmy Bin a mianowicie 2 x 60T i 1 x 130T.
      I tu moje pytanie do was , jak rozwiązać załadunek i rozładunek tych silosów. Budżet jest dość ograniczony i nie moge pozwolić sobie np na przenośnik kubełkowy.
      Co według was bedzie lepsze? Przenośnik ślimakowy pionowy , moze dmuchawa , lub jeszcze cos innego. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj