Skocz do zawartości
PronarekP5

Ciągniki FORD

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
piciaj    31

i jedno i drugie , i mało jest i mało sie dzieje z nimi. mam fiata 670 i forda 6640 zajeb maszyny , klekocze wałek bo są tam zeby proste i dzwonia po prostu , olej jutro sprawdze w ksiazce to ci powiem

mateusz1122    12

olej z oznaczeniem utto lub stou

najwazniejsze zeby filtr wymienic i ten malutki wyczyscic

Edytowano przez mateusz1122

pawelpzo    0

Witam,

Mam okazję kupić ciągnik ford 6640 rocznik 1993. Jakie są wasze opinie o tych ciągnikach? Na co trzeba zwrócić uwagę przy zakupie? Jak z awaryjnością tych ciągników i z dostępem i ceną części?

Wiadomość z agroFakt.pl

mateusz1122    12

witaj

1. zwróć uwagę na to czy wrazie zepsucia skrzyni lub hydrauliki podejmie ci się jakiś mechanik w okolicy naprawy.

2 części do ciągników ford nie nalezą do najtańszych ale sa dostepne .

3, przy zakupie sprawdz czy przod załacza sie i rozłacza, walek po wylaczeniu nie kreci sie, polbiegi czy dzialaja , skrzynia czy nie zegota podcza jazdy lub  prz gwaltownym przyspieszeniu, czy jest oleju w tylnym moscie i w jakim stanie one musza miec czysty olej i filtr czesto wymieniany.

silniki we fordach bardzo wytrzymale.

most przedni pod tura tez bardzo mocny 

Pajej    52

ja mam 8340 ponad rok i jestem zadwolony. jak bedziesz sprawdzał napęd to podepnij go do drzewa i na najwolniejszym biegu. U mnie bez obciążenia chodził a pod obciążeniem nie. bo wałem był wyrobiony. nie wiem jaka jest skrzynia w 6640 u mnie sa biegi pod obciążeniem i tu treba sprawdzic czy nie szarpie

mariuszd93    489

Skrzynia jest praktycznie  taka  sama , tez  sa biegi  1-4  i 5- 8  pod  obciązeniem . Sprawdzić  głównie  czy nie  szarpie  przy przełączaniu ,

jesli sprzedający pozwoli - mozna  by spróbować skalibrowac  skrzynie , byłaby jasnośc  co do kondycji  tarczek . Ciśnienie przy kalibracji  im niższe  - tym lepiej , jesli powyżej  210 to juz  d*py nie urywa.

mateusz1122    12

Skrzynia jest praktycznie  taka  sama , tez  sa biegi  1-4  i 5- 8  pod  obciązeniem . Sprawdzić  głównie  czy nie  szarpie  przy przełączaniu ,

jesli sprzedający pozwoli - mozna  by spróbować skalibrowac  skrzynie , byłaby jasnośc  co do kondycji  tarczek . Ciśnienie przy kalibracji  im niższe  - tym lepiej , jesli powyżej  210 to juz  d*py nie urywa.

Mariusz jak tam twoja maszyna smiga?. Dawno cie nie widzialem w dziale ford to chyba nie ma wiekszych awarii? 

pozdrawiam

mariuszd93    489

wszystko ok. Nawet w -18 palił bez problemu na dodatkowym aku i porządnych przewodach. Nie działa mi tylko szybkościomierz. niestety nie potrafię zlokalizować , gdzie jest czujnik od tego. Podobno po lewej stronie za zbiornikiem paliwa?

Pajej    52
Napisano (edytowany)

na pewno ponad 10

ale cena fajna

Edytowano przez Pajej

mateusz1122    12

na tej stronie to ogolnie wszystkie maszyny maja ceny zanizone.

Smierdzi mi to oszustwem

pawelpzo    0

Cena nie jest taka niska ponieważ do tej ceny trzeba doliczyć 23% wat i 17% marży 

mariuszd93    489

cytat 

W przypadku zakupu używanego samochodu  od osoby fizycznejpodatku VAT nie pobiera się  – ani w Twoim kraju, ani w kraju zakupu.

w przypadku ciągnika  też

A marży komu? jesli chcesz kupic  sam prywatnie?

dochodzi  tylko transport

Witam

Mam pytanie, czy posiada ktoś manual do tych ciągników, konkretnie interesowałby mnie manual zawierający moją serię czyli 5610... Wiem, że to nie są tanie rzeczy bo widzę, że trzeba za to nie mało płacić ale gdyby ktoś podrzucił w cenie bardziej przystępnej to chętnie skorzystam ... :) 

Mam jeszcze kolejne pytanie... mianowicie mieszkam w terenie górzystym i chociaż jak dotąd nie było jeszcze okazji dokładnie przetestować ciągnika w trudnych warunkach ponieważ jest to dość świeży zakup to już pierwsze testy pokazały, że przód bez obciążników staje się mało wykorzystany szczególnie jak już pisałem w górzystym terenie... Mam więc pytanie, czy opłaca się tworzyć własnymi sposobami obciążenie przodu czy lepiej zakupić oryginalne obciążniki- cena zaczyna się od ok. 150zł za sztukę 40kg - przydałoby się z 6 sztuk zapewne ..  ??

Pajej    52

wie ktos gdzie jest czujnik od obrotów silnika? Dzis wyskoczył mi jakis błąd i nie pokazuje obrotow

mariuszd93    489

Najprawdopodobniej sygnał  do  obrotomierza  idzie  z alternatora 

Pajej    52

dzieki, pobiegłem do Ciagnika i jest przerwany jeden kabelek, ale juz robi sie szaro i dzis nie bede tego robił. Jak jutro zrobie to napisze czy to ta przyczya

Pajej    52

potwierdzam winny był przerwany kabel

junior3916    0

witam jestem nowy na forum mam kilka pytań na temat forda 7710.Gdzie znajdują się numery żeby sprawdzić z dowodem rejestracyjnym.

Jaki olej do skrzyni i jaki do silnika. Gdzie mogę dostać tryb do przystawki przedniego napędu.  Z góry wszystkim dziękuje za podpowiedzi. pozdrawiam

maroju77    0

Witam,

Ja mam Forda 7910 98 KM i jest super. Bardzo silny, mało pali, zwrotny i mało awaryjny.  Polecam,

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Piasek186
      Witam ! dałem do regeneracji pompę wtryskową perkinsa 4cyl , kiedy ją przywiozłem i podłączyłem ciągnik nie chciał odpalić tak jakby nie dostawał paliwa ale czasami ruszy tzn nie odpali ale słychać jakby dostał paliwo. Wszystko odpowietrzone i przedtem była podłączona w ten sposób że 4 i 3 przewód był zamieniony ale chodził normalnie od początku ... zadzwoniłem więc do takiego majstra i powiedział żeby założyć je normalnie . Ale cały czas jest to samo nie chce odpalić . proszę o pomoc
    • Przez MiRol
      Piszcie wszystko co wiecie o tych ciągnikach
    • Przez Dori
      Hej, 
      Może wy się orientujecie, czym można pociągnąć przyczepę ważącą koło 8 ton? Czy to musi być ciągnik rolniczy? 
      Wiecie jakie przepisy to regulują?
      Być może to banalne pytanie, ale nie mam na ten temat pojęcia, przyda się każda wskazówka gdzie szukać informacji.
    • Przez tomaszek_135
      Co myślicie na temat ciągników international. Zamierzam kupic jakiś ciągnik w przedziale od 70 do 90KM a ostanio wpadło mi takie ogłoszenie :http://otomoto.pl/international-886-A260838.html . Co myslicie na ich temat? Jak z awaryjnością, spalaniem i dostępem do części?
    • Przez benio1967
      Witam,kupiłem taki ciągnik 1694 i potrzebuję informacji o tych ciągnikach