PronarekP5

Ciągniki FORD

Polecane posty

RobiW    0

Witam.Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem forda 8210 91 r. :D fajna maszynka lecz jest w nim e h r ;[ .No i czy ktoś wie jak skalibrować w tym modelu podnośnik ,lub posiada tabele kodów.Z góry dzięki za pomoc

Edytowano przez RobiW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrZloty95    4

Ford 8630 ma silnik 6 cyindrów,135Km a naprawdę nie dużo pali,skrzynia jest automatyczna czyli zmieniamy biegi bez sprzęgła (Power Shift) jest też sprzęgło manualne ale wcale nie potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristor    0

Witam

 

Posiadam ciągnik Ford 4610 3-cylindrowy. Mam problem z ustawieniem zaworów. Jeśli ktoś potrafi je ustawić proszę o pomoc. Z góry dziękuje!

 

Rolnik z radomskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

ale w czym masz problem ? Bo jeśli z kolejnością ustawiania to polecam poczytać o ustawianiu zaworów w silnikach 3 cyl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristor    0

Tak, chodzi o kolejność. Wałek rozrządu jest z lewej strony a u innych z prawej, dlatego nie można się wzorować na silnikach perkinsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zulus    0

Witam panowie mam problem rozebrałem silnik w swoim fordzie 7700 silnik 4cylindry 94km teraz składam i potrzebuję jakie jest ciśnienie na wtryskach ,luzy zaworowe oraz moment dokręcania śrób głowicy i korbowodów z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilK199    9

MrZloty95 po nicku na youtube sadze, ze Ty tez masz tego Forda, ten ciagniczek od dawna mnie interesuje i powiedz jak dokladnie jezdzi Ci sie z ta skrzynia? Pod obciazeniem mozna ruszac bez sprzegła?Masz skrzynie 30km/h czy 40km/h oraz jaki olej stosujesz do tej skrzyni? Jakbys mogł opisac mi wady i zalety tego ciagniczka bylbym bardzo wdzieczny. Pisałem do VENDT936 bo ona ma pare tych Ffordow ale niestety mi nie odpisał;/


Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hemi    45

zulus nie mam danych do forda ale w new hollandzie 5610 siedzi penie ten sam silnik tylko bez turbo, może to się przyda

Wtryski 184-199 bar, zawory dolot 0.36 - 0.46, wydech 0.43 - 0.53, głowica 40Nm + 90Nm + 120Nm. Łożysko główne 80Nm + 163Nm, korba 42Nm + 85Nm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

witam. Potrzebuje jakieś namiary na części do Forda. Konkretnie chodzi mi o głowice do pompy do mojego Forda 4610. Dzwoniłem do Raitechu, ale nie mają i nie sprowadzają. Mechanik znalazł jakąś koło Poznania za 950 zł i ściągnął to i nie daje paliwa(nowa pompa) i ma ją oddać. Przejrzałem allegro i tablice, ale nic nie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

bardziej interesuje mnie nowa część. Jakbym miał kupić używke to wole dać starą do regeneracji, ale nawet mechanik mówił że zakłady fuszerke odstawiają i koniec gwarancji = koniec żywotności części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladoo1    9

Twoja sprawa ale nowe też maja tak jest napisane na stronie ale nieraz cos potrzeba i z używanych mozna wyciagnac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wueska    1

witam czy ktoś może mi powiedzieć jaka skrzynia jest w fordzie 7740 ze skrzynią 16/16 z możliwościa zmieniania biegów pod obciazeniem. jakieś opinie o tej skrzyni? czy trzeba sie jej bać ? jak ją sprawdzić przy zakupie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1122    15

witam mam problem we fordzie 5610 gdy sie nagrzeje niechce sie wylaczac przedni naped i walek zaczyna sie krecic co robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

załączane jest to elekrtohydraulicznie?

 

jeżeli tak to sprawdź ciśnienie w układzie sterowania bo może gdzies jakas dziura jest i jak sie olej zagrzeje to gdzies ucieka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek007    0

Witam :) Kupiłem Forda TW 30 rocznik 1982 - ponoć najlepszy;).

Mam pytanie ile wchodzi oleju do skrzyni i jaki najlepiej zalać? Czy ORLEN Platinum STOU 10W-40, UTTO 10W-30, czy wystarszy AGRO U lub LS 80W-90? Do silnika kupiłem ORLEN Platinum SHPDO 15W-40 CG-4. Z góry dziękuję za podpowiedzi i pomocne sugestie:)

ps. Czy pług 5 obrotowy HUARD na hydraulicznych zabezpieczeniach i z przedpłużkami to dobry pług i nie

będzie do niego za ciężki?

Pozdrawiam i 3 majcie się ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Profesor38    0

Witam posiadam Forda 1900 z 82 roku jest to mały ciągniczek 38KM i mam problem z temperaturą tj.szybko łapie temperaturę 100 stopni w pługu czy glebogryzarce lub inny sprzęt,próbowałem wyjmować termostat bez zmian,chłodnica jest cała gorąca,wody w oleju nie ma,ciekawostka jest taka gdy podniosę klapę silnika mogę robić cały dzień a temperatura nie przekracza 95 stopni.Czy ktoś może rozwiązać tą zagadkę .Ja stawiam na pompę wody,proszę o wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

to ja mam podobnie. Wymieniona pompa wody, chłodnica przepłukana, nowy płyn zalany i też temp. jest lekko przy wysoka w ciepłe dni, oczywiście pod obciążeniem. Jedynie termostat został stary, ale sprawdzaliśmy i sie otwierał w wodzie. Czy po prostu ten typ tak musi mieć ? Mój Ford to 4610 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Profesor38    0

Dzięki Rafał4610 za odpowiedź przez dwa dni nikt się nie odzywał a potrzebuję fachowej porady bo sezon rozpoczęty nie będę jeździł po polu bez maski,może jeszcze ktoś ma jakieś pomysły z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

no ja właśnie sie pod tym podpisuje bo też mnie to ciekawi czemu tak jest... Na czerwone jeszcze mi nigdy nie wszedł(no raz prawie na czerwone jak pompa padła i cały płyn z chłodnicy poszedł :P ) Na szczęście i tak głowica miała iść do remontu, a w silniku nic nie uszkodzone. A odpisałem dopiero teraz bo nie miałem dostępu do neta :) Także jak jakieś mądre głowy zajrzą niech sie wypowiedzą, bo nie wiem co będzie w żniwa w prasie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1122    15

podlacz wezka z kranu pod weze do bloku i sprawdz czy jest oieg przy okazji sprobuj jezdzic bez termostatu lub na wiatraku te skrzydelka podkrzyw troszke a jezeli sa 2 doloz nastepne 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142
Napisano (edytowany)

obieg jest bo wsio było sprawdzane, na wiatraku mam 4 skrzydełka, a jazda bez termostatu odpada, bo za dużo rozbierania żeby to zrobić :P Chodzi mi o to, gdyby trzeba było z powrotem założyć termostat. Kto miał styczność z Fordem podobnym do mojego wie o czym mówie :D

Edytowano przez rafal4610

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1122    15

ja posiadam forda 5610 ale nie mam problemu takiego chcialbym pomoc ale juz sam nie wiem a jak termostat pusci to widac prZEZ KOREK ZE JEST OBIEG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez c308
      Witam zastanawiam sie czysto teoretycznie gdybym chciał założyć firmę produkującą traktory to jak taka maszyna powinna wyglądać aby z podzespołów dostępnych na rynku stworzyć tanią,prostą maszynę do której nawet za 20,30 lat nie byłoby problemu o części.I czy w ogóle w Polskich realiach takie cos (moje marzenie z dziecinnych lat)jak budowa ciągnika jest realne.
      Moja propozycja jest taka silnik 100km mocy perkins,pompa podnośnika ursus c 385 lub 1224,tuz także od nich,Kabina prosta wykonana we własnym zakresie tak samo maska i światła.Najważniejsze z czego skrzynia i mosty aby za pare lat był dostęp do części.Wałek 540 zalączany elektromagnetycznie jak noże w kosiarce,tak samo załączany przedni napęd.Cena 100 tys za egzemplarz czy to ma jakikolwiek sens.
    • Przez PatrykBesiński
      Dzień dobry, 
      Problem jaki wykryłem w Renault Dionis 130 podczas pracy na wałku WOM. Po włączeniu wałka na sucho, bez podłączonej maszyny jest wszystko ok, wałek pracuje, natomiast podczas pracy pod obciążeniem WOM wałek po chwili wyskakuje, dźwignia przeskakuje w pozycję neutralną. Trzymając dźwignię lekko palcami jest ok, ale gdy nie przytrzymuję dźwigni to po sekundzie wypada. 
      Dzieje się tak pod obciążeniem.
      Gdzie może leżeć problem? 
      Czy jest tam jakaś regulacja dźwigni i być może za lekko wskakuje czy raczej problem leży gdzieś w napędzie WOMu? 
    • Przez dominikl95
      witam pojawił mi się problem w fordzie 7910 z przednim napędem Majac wyłączony napęd uprawiałem ziemię i jechałem pod górkę i widziałem że napęd się sam załączał i wyłączał.Tak jak by dostawał prąd i się włączał Dodam że rowniez że przy włączonym przycisku nie pali mi się światełko na przycisku że jest załączony. Myślicie że to wina włącznika elektrycznego 4x4 czy głębsza usterka
    • Przez Stachowy
      Witam!
      ostatnio zaczalem sie zastanawiac czy zamiast kupna c360 i tura do niego nie lepiej bedzie kupic ostrowka. bo tak z przodu mamy tura na grubej ramie a tylka wyzke mozna odjac.
      i mam kilka pytan do osob ktore pposiadaja ostrowki. jaki jest udzwig przedniej łyzki, i czy tylni most jest jak w c360 ze da rade zrobic belki i zaczep. bo wiem napewno ze przekaznika nie ma i ze nalezalo by dac duza p[rzeciwwane na tyle bo jednak lyzka troche wazy. dobrym plusem jest wspomaganie i oddzielny zbiorkim z plynem do hydrauliki jakiego nie oferuje c360.
      czekam na opinie pozdrawaiam
    • Przez dominikl95
      co powiecie na temat forda 7910 planuje zakupić ,na co zwrócić uwagę jak z awaryjnoscia,spalaniem itp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj