pablo21

Prace polowe jesień 2008

Polecane posty

pablo21    29

Co już robicie zrobiliście w polu w tym roku kiedy orzecie, siejecie, uprawiaćie?

Bo ja juz wszystko zaoralem na zyto i pszenżyto i narzazie chwilka przerwy.

 

Ps: Nie wiedziałem gdzie załozyć ten temat wiec jak nie pasuje to można przenieśc w lepsze miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

U nas obecnie jesteśmy w trakcie orki została jeszcze połowa jeszcze na jutro i uprawa obornik już rozwieziony na sobotę mamy zamiar zacząć siewy :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

wszystko zaorałem pod siew juz ze 3 tygodnie temu, dzisiaj przyorałem słome za 2 tygodnie raczej bede zaczynał siew tylko nie ma czasu sie wybrac po nawoz bo malin jest zbyt wiele i kazda chwila wazna a bardziej ze juz przestane i opadają :)

 

jeszcze po niedzieli bede musial wszystko pobronowac po talerzowce bo czasu nie bylo wczesniej bo maliny :lol:

dzien musze poswiecic zeby z ojcem powycinac gałezie przy lesie ktore uniemozliwają odoranie

 

za jakis miesiąc mysle ze wyjade na orkę zimową :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

U nas juz wszystko poorane,rzepak zasiany był tydzien temu a teraz zaczynamy siac pszenzyta i pszenice.Troche wczesnie ale siejemy 150-160kg/ha wiec do zimy sie troche rozkrzewi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

mysle za w sobote skoncze orke pod siew, za jakies 5 tygodni zaczne orke zimowa,tydzien temu skonczyłem talerzowac scierniska .za dwa-trzy tygodnie bede siał przenice i przenżyto no i chyba tyle :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

Wszystko co mialo zostac zorane zostąło zorane Rzepak zostal zasiany nawozy został rozsiane w pazdzierniku bedzie siew pszenicy no i zbior kukurydzy


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

teraz wykopki :) jeszcze zostało 1,5ha do wykopania. 2 ha kapusty ,z tego 1 ha do szatkowania (zaczynamy pod koniec września), 0,5ha pietruszki, orka pod siew. a teraz zbiór fasoli :) więc orka zimowa pod koniec listopada :lol:


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas prawie wszystko zaorane co ma być pod oziminy, tylko zostały 2 kawałki które nabyliśmy niedawno, myślę że zaoram w następnym tygodniu.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek53    0

wywiozłem obornik i zaorałem część pól pod siew,została jeszcze kuku no i potem orki zimowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

W sobotę kończymy żniwa (proso), przyorzę obornik pod ziemniaki i trzeba pomyśleć o siewie pszenicy. Ale póki co mam nadzieję, że zarobek z prosa pokryje przynajmniej koszty kombajnu (już nie pamiętam, kiedy zebraliśmy więcej niż 1t/ha... :lol: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

Miłem dziśaj obornik wozi ale podadało i nie wiade na pole pochyłe.Dziś miłem wyciągać kopaczke do ziemnaków i powoli trzeba kopać ziemnaki sać zborza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz16s    0

unas 3 ciągnik cały dzien w polu narazie mamy poorane 40ha jeszcze 32 pod zimowe ziemniaków mamy wykopane juz 2ha jeszcze trzy a do sianaia zboża to daleka droga


JD 6220+ tur , 6400+tur , URSUS 1614, URSUS912 ursus 360 +tur oraz Deutz Fahr potęgą na moich 136 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1540

ja mam juz polowe zaorane pod ozime czyli ok. 12 ha pod zyto teraz zostalo wywiezc obornik pod kuku i przyorac, skosic 15 ha kuku, zaorac 8 ha pod pszenzyto no i oczywiscie siew zyta i pszenzyta. no i wjechac tylko po kuku agregatem scierniskowym. nie wiem czy nie podalem za duzej ilosci ha do obrobienia ale podalem wszystko w przyblizeniu, ale mniej wiecej tyle bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Kuku już skoszona, poplony zasiane, żyto też (01.09.2008 Bez orki). Pszenżyto zasieje po niedzieli. No i po pracy w polu na ten rok(poza usługami :lol: ). Jeszcze będzie trzeba resztę trawy zakisić i obornik w listopadzie na łąki rozwieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

zaorane z 3,5 ha pod pszenice i żyto ,pozbierane ziemniaki 0,7 ha (dzisiaji wczoraj) i to do zaorania na ozime ,jeszcze zaorać hektar trawy (przedwczoraj zryta ) pod żyto i może 1,5 jeszcze bo za duzo będzie mieszanki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandi61    0

Ja już mam zaorane pod zboża wczoraj zasialiśmy już jęczmień ozimy, a za jakieś 2 tygodnie siew pszenżyta i za tydzień wykopać ziemniaki i to wszystko na ten rok. Orek zimowych nie mam bo wszystko siejemy zimowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ja mam poorane wszystko co miało być zaorane. wczoraj przejechałem agregatem żeby przygnieść orkę. niedługo uprawa i siew. jak tak czytam te wypowiedzi to sie dziwie. co wy tyle czasu robicie ze dopiero kończycie talerzowanie i zaczynacie orkę. ja tam nie mam co robić a orze na 2 skiby.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

u mnie już wszędzie podorywka zrobiona pszenżyto już posiane ,kartofle już prawie wykopane no i obornik trzeba wywozić.


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29
ja mam poorane wszystko co miało być zaorane. wczoraj przejechałem agregatem żeby przygnieść orkę. niedługo uprawa i siew. jak tak czytam te wypowiedzi to sie dziwie. co wy tyle czasu robicie ze dopiero kończycie talerzowanie i zaczynacie orkę. ja tam nie mam co robić a orze na 2 skiby.

Własnie co tyle czasu robic bo u mnie ok 1 tydzień po zniwach już wszystko było zatalerzowane i podorane a orke na ozime tez już skończyłem i to spokojnie nic mnie nie goni no i jeszcze w międzyczasie wapno siałem. A praca tylko popołudniu bo Starszy pracuje. Teraz tylko nawóz agregat i siew ale to juz szybko pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

jak ja przyjde o 16 z roboty to zanim wyjade w pole minie jakies 2 godziny czyli wyjade gdzies około 18 a gdzis o 22 trza zjechać. to duzo narobie? :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzecho106    0

Ja czekam na pogodę bo trzeba kosić kukurydze,wykopać kartofle,wywieźć obornik, trzeci pokos sianokiszonki i orka zimowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj