pablo21

Prace polowe jesień 2008

Polecane posty

bartus16    10
ja mam poorane wszystko co miało być zaorane. wczoraj przejechałem agregatem żeby przygnieść orkę. niedługo uprawa i siew. jak tak czytam te wypowiedzi to sie dziwie. co wy tyle czasu robicie ze dopiero kończycie talerzowanie i zaczynacie orkę. ja tam nie mam co robić a orze na 2 skiby.

tylko nie wszyscy tak jak ty maja 16 ha nie którzy maja duzo duzo wiecej..... :lol:


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominator80    0

ja wykopałem już jedną czwartą hektara zaorałem pola będę siać pszenżyto posiałem gorczyce kupiłem nawozy na wiosne bo strasznie drogie no i to wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitekk    61

dziś robiłem ostatnio orke pod siewy jesienne...reszta inna już zaorana siewy zaczne dopiero po 20 według zaleceń...a tak do roboty to jeszcze sporo sianokiszonka obsiać wszystkie pola orka zimowaitp:)


"Każdy istniejący porządek ma to do siebie, że trzeba go bez przerwy robić."

@Pitekk All right reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

no i skończyłem orke pod siew :lol:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PS: to moj jubileuszowy 50 post :):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszRol    0

Ja mam wykonane orki pod siew a lada dzień zaczne kopać ziemiaki no i czeka mnie wywożenie obornika :lol:


Na zawsze wierni, na zawsze oddani my Polskiego URSUSA fani!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Ja wczoraj zakończyłem orki. W następnym tygodniu bede przygotowywał zboże pod siew....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Ja zaczynam orki, w przyszłym tygodniu wykopki oraz robienie kiszonki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Wczoraj posiałem hektar żyta jeszcze zostało pół ha do zasiania.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

pod ozime wszystko zrobione obornik rozwieziony pola zaorane zasiane też, juz wschodzi nawet. teraz tylko pare arow ziemniaków wykopać i troche usług no a później to orki zimowe i koniec sezonu...


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

No trzeba sie z siewem ozimin śpieszyć i orke zimową zaczynać bo ponoc w październiku ma spaśc pierwszy śnieg ale moze się nie sprawdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

U mnie ciagle leje nic nie mam posiane i nie wiem czy na pole da się wjechać tragedia poprostu z ta pogodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc1    2

Ja już wszystkie oziminy posiałem, ziemniaki wykopane. zostało rozwieść obornik i orka zimowa w październiku. Teraz bardzo często pada, miałem szczęście, że zdążyłem wszystko posiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

mozna powiedzieć że wykopki już zakonczone :lol: ale i tak jeszcze duzo roboty przed nami :D a o orce zimowej to nawet nie mysle :D:D


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

Ja juz mam poorane pod pszenice Zyto posiane w tamta sobote jutro jade kopac ziemniaki (jakies 0,5ha) moze cos kolo 25wrzesnia ruszymy w siew pszenicy (tak mysle)


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

No to ja mam po robocie.. przez 2 tygodnie, mokro że normalnie nie do wiary, świezo obrobione pola nasiąkły jak gąbki wodą i zanim sie wjedzie przy pochmurnej pogodzie to chyba śnieg spadnie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Ja mam zaledwie 2 kawałki zaorane bo po deszczu żeby się nie nudzić pojechałem.

Przez jakies 2 tygodnie u mnie pada i jest chłodno, az dziw że dopiero co wakacje się skonczyły.

A ja mam jeszcze słome na polu i nie ma jak zabrać. To ja nie wiem kiedy ja sie obrobie jak tu gnuj trzeba wywozić, orac i siać, jeszcze ziemniaki i buraki do kopania. Może w grudniu skończe :lol: :D:D :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

ja posialem 4,5 ha i został jeszcze hektar, no i jeszcze z 8 ha skosić trawy i nic nie pada gdzie wy mieszkacie ?Bo ja warmia (no i termin siewu do 20 IX)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U nas wczoraj rano ok.10 skonczylismy orac ...wszystkich zboz razem z rzepakiem bylo ok 300ha.Do godz 14 przygotowania z siewnikiem.zboze na przyczepe i w pole...:lol: a od 14 do 17godz (deszcz wygonil)sialismy i przed siewem latal Same z agregatem . W 3 godz posiane jakies 10-11 Ha...pszenzyta . Dodam ze sieje 280 kg na hektar. A wy ile siejecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

My dzisiaj posialiśmy pszenicę, jak zawsze zapowiadali że nie będzie padać i oczywiście nie zdążyłem dojechać na pole z agregatem uprawowym a już zaczęło kropić :angry: nim dojechał ojciec z siewnikiem to padało już na całego :angry: wk..... się i mówimy - trudno siejemy i zdążylyśmy zasiać 2 ha.

Miałem zrobić filmik z tej pracy, ale NH był tak upieprzony w błocie że wstyd by go było pokazać z resztą jak nie ma słońca to fotki nie wychodzą zbyt dobre :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

U nas na poniedziałek planujemy wykopki ludzie u nas to jak szalone już prawie wszystko pokopali a u nas nawet kombajn nie gotowy z siewami na ten rok mamy już zakończone :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7
My dzisiaj posialiśmy pszenicę, jak zawsze zapowiadali że nie będzie padać i oczywiście nie zdążyłem dojechać na pole z agregatem uprawowym a już zaczęło kropić :angry: nim dojechał ojciec z siewnikiem to padało już na całego :angry: wk..... się i mówimy - trudno siejemy i zdążylyśmy zasiać 2 ha.

Miałem zrobić filmik z tej pracy, ale NH był tak upieprzony w błocie że wstyd by go było pokazać z resztą jak nie ma słońca to fotki nie wychodzą zbyt dobre :lol:

 

 

A u mnie zapowiadali deszcz a świeci słońce.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj