pablo21

Prace polowe jesień 2008

Polecane posty

Hinco    1
U nas na poniedziałek planujemy wykopki ludzie u nas to jak szalone już prawie wszystko pokopali a u nas nawet kombajn nie gotowy z siewami na ten rok mamy już zakończone :lol:

Lol, u mnie zupełnie odwrotnie w okolicy, wszyskto wykopane a nic nie zasiane czy zaorane..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

U nas było zapowiadane kopanie na poniedziałek dziś kopaliśmy przy obejściu dwa razy i to koła ciągnika robią ślady jak po sadzarce w tym roku z siewami się pospieszyliśmy i dobrze bo teraz to w pole marne szanse wejścia z pługiem czy rozrzutnikiem mielismy siać jeszcze 1ha pszenicy ale odpuściliśmy sobie :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Ja już posiałem oziminy teraz tylko obornik i jeszcze dwa pola do orania


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5

Ziemniaki wykopane, pola wszystkie zaorane, jęczmień ozimy zasiany, w poniedziałek siew pszenżyta, potem pszenica i pod koniec miesiąca poplony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Ja posialem wczoraj w wiekszości w deszczu jedyny kawałek zyta (70 arów) Teraz tylko pszenzyto posiac ale trzeba czekac az przestanie padać i troche obeschnie bo w takie błoto to szkoda siać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek99    38

U mnie juz dawno po orane , rzepak posiany , pszezyto posiane , jeczmień zimowy , dzisiaj zasilaliśmy pszenice zimowa tylko zostalo mi do wałowania troche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo    0

mam pytanie czy lepiej jest wałować czy bronować pszenice i zboża ozime po siewie ? co wy wybieracie ? i może wady i zalety tych metod?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bombay    0

A u mnie to tak Rzepak posiany miesiąc temu gdzies dwa tygodnie temu zacząłem siać zyto i pszenzyto. zostało mi jescze posiać 4.4 żyta i może 1.7 pszenżyta ale chyba jest juz za póżno więc chyba juz pszenżyta nie bede siał. no i 7 ha pszenicy jest poorane wiec tylko brona i siew. POtem trzeba wykopąc ziemniaki mam ich duzo :lol: 0.4 ha i buraki 0.2 ha :D no i obornik i orka na zime jakies 13 ha. W tym roku u nas w okolicy były beznadziejne zboża jare więc na następny rok zmniejszyłem areał na zboża wiosenne z 40 do 13 ha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

Ja dzisiaj posialem jakies 3,20 ha pszenicy uprawilem 1ha (wujek utopil w tedy 5 razy c360) w poniedzialek jade uprawic reszte i posiac pszenice


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

ja wczoraj uprawiłem 1ha ursusem 4011 ale były problemy bo górki i glina i mokro czyli niekiedy c 330m dopomagał a dziś po bronowałem c330m i zasiałem przenżyto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

talerzowałem,orałem bronowałem i dziś nareszcie zasiałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Wczoraj uprawa 14 ha pod żyto i pszenżyto zestawem Mf3080 & agrofactory

zasiane 9ha żyta c330 & poznaniak


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Ja zasiałem wczoraj 4 ha żyta i uprawiłem... A uprawiałem zestawem 330 + agregat uprawowy 1.8m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

Truskawki już posadzone dobrze powinny zejść bo deszcz był ,teraz trzeba zacząć akcje obornik


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

słuchajcie mam taki problem.w tym roku w kukurydzy miałem dużo perzu i chwastnicy.ojciec chce dać roundapu żeby to zniszczyć.i mam pytanie.jak myślicie kiedy mam dać.Teraz na zielony perz? czy przekraglować i wlać w korzenie? czy może zaorać na zimę i na wiosnę opryskać? Dam teraz tam ziemniaki to lepiej te zielicho zniszczyć.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel330    1

U mnie to już wsio.Ale zamieszania z robotą troche było


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj