Zaloguj się, aby obserwować  
Spojler

Sprzedaż piasku żółtego

Polecane posty

Spojler    2

Co muszę zrobić/ jakie wnioski złożyć aby móc legalnie sprzedawac piasek pewnej firmie. Piasek będzie wydobywany z mojego pola.Jakie mogą być koszta takich wniosków/pism (bo rozumiem że takie trzeba gdzeiś złożyć)

 

 

 

Z góry dzięki


Dostawcą mocy jest...Case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek08   
Gość maciek08

musisz mieć jakieś pozwolenie na wydobycie, wtedy kopiesz i rozliczasz się z US. ale to mozna delikatnie obejść. można złożyć papiery na budowe stawu i wówczas robisz plany budowy, jakieś pozwolenie wodnoprawne, wytyczasz miejsce i po uzyskaniu pozwolenia na budowe kopiesz piach, który sprzedawany jest jako odpad dzięki czemu skarbówka niebierze podatku. cen tych papierków nieznam ale zebranie wszystkich papierków i pozwoleń trwa około 3 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

A na jaka głębokość chcesz zrobić dziurę ale jak głęboko to zrób papiery na budowę stawu.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

jeśli chcesz otworzyć żwirownie to jet to jak kopalnia odkrywkowa = dużo papierów i kosztów

zrób tak jak już pisano. Budowa stawu. Mało formalności i kosztów a efekt ten sam :lol: Kiedyś nawet w TV było o takim co w ten sposób ma wielką żwirownie. Ma maszyny do przesiewu piachy na frakcje itd. były kontrole i nic mu nie mogą zrobić choć staw buduje na szczycie wzniesienia (teraz to może już nie ma wzniesienia :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ducho    0

My chcieliśmy uzyskać pozwolenie wodnoprawne na naprawdę budowę stawów, to czekaliśmy bagatela 1,5 roku :) Z czego 11 miesięcy zajęło urzędasom rozpatrzenie skargi złożonej przez sąsiada (która jak się potem okazało była i tak nieważna bo złożona 2 tygodnie po terminie). U nas był o tyle problem, że działka pod stawy sąsiaduje gdzieś z 50-cioma działeczkami szerokości 10-15 metrów i każdy z sąsiadów twierdzi, że mu łąkę zaleje :angry: . Ale jeśli działka pod kopalnię (czyli staw :lol:) nie sąsiaduje z wieloma innymi, nietwoimi działkami, to nie powinno być takich problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spojler    2

Ahaa dzieki....a czy wie ktoś jakie kary moga mnie czekac jesli chciałbym sprzedawać piasek na lewo?? :lol:


Dostawcą mocy jest...Case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spojler    2

Wydobywam piasek i sprzedaje go pewnej firmie bez Żadnego zakwitowania itp. po prostu: na lewo

 

 

 

 

 

(nie będę czegoś takiego robił, tylko się pytam z ciekawości :lol:)


Dostawcą mocy jest...Case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek08   
Gość maciek08

kara napewno będzie wysoka.

a przy budpwie stawy przysługuje jeszcze chyba ulga w podatku rolnym.

niedługo dowiem się dokładniej co i jak sie robi to napisze wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

jeśli nikt nie wsadzi nosa można zalerzy jak żyjesz z sąsiadami ale przeważnie to bardzo boli innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek08   
Gość maciek08

1 niepotrzebne jest odrolnienie gruntu przeznaczonego pod budowe stawu

2musisz uzyskać pozwolenie wodnoprawne

3musisz złożyć wniosek o pozwolenie na budowe (w wydziale budownictwa w starostwie)

4we wniosku należy określić rodzaj, zakres i spsób kopania stawu oraz termin rozpoczęcia robót.

5 do wniosku należy dołączyć:

-oświadczenie o posiadanym przwie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane;

-decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu (jeśli miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego stracił aktualność)

- 4 egzemplarze projektu budowlanego wraz z pozwoleniem wodnoprawnym

*procedure uzyskania pozwolenia na budowę najlepiej zlecić specjaliście np kierownikowi budowy

 

*UZYSKANIE POZWOLENIA WODNOPRAWNEGO

Pozwolenie wodnoprawne wydaje się na wniosek, do którego należy dołączyć decyzję o warunkach zabudowy (jeśli plan zagospodarowania przestrzennego stracił aktualnosć) opis prowadzonia zamierzonej działalności sporządzonej językiem opisowym tzw operat wodny. Operat ten należy sporządzić w formie opisowej i graficznej. w części opisowej należy umieścic dane osobowe wraz z adresem oraz cel i zakres zamierzonego korzystania z wód. część graficzna powinna zawierać plan urządzen wodnych awięc stawu, naniesiony na mapę sytuacyjno-wysokosciową terenu, przekroje poprzeczne i podłużne urządzen wodnych oraz koryt wody płynącej w zasięgu oddziaływania. do operatu należy dołączyć dokumentację hydrologiczną. Organ wydający pozwolenie wodnoprawne może odstąpić od niektórych wymagań w zależności od skali przedsięwzięcia.

 

 

Dodatkowo należy sie ulga w podatku rolnym lecz należy wydatki na budowe stawu udokumentować fakturami lub rachunkami

 

ufffffffff mam nadzieje że nic niepomyliłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

U nas na wsi niektóre osoby sprzedają gminie piasek za budowę i utwardzanie drug wiem że na pewno nie robią to legalnie i czy za takie nielegalne kopania są duże kary?? i czy wtedy zapłaci gmina czy właściciel pola??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek08   
Gość maciek08

kary są i to duże......... i płaci właściciel pola.

 

czy ty przypadkiem niemasz ,,na pieńku'' z sąsiadem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hedonity    4

Do powierzchni 2 ha pozwolenie wydaje wójt gminy. Jest to tzw. koncesja na wydobywanie kruszyw i kopalim, o ile dobrze pamiętam. Powyżej - już chyba wojewoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Nie do powierzchni 2 ha a do rocznego wydobycia, do 20 000 m sześciennych wydaje starosta powiatowy a niw wójt gminy :lol:.

 

Jeśli wydobycie przekroczy 20 000 metrów sześciennych rocznie pozwolenie wydaje marszałek województwa.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
kary są i to duże......... i płaci właściciel pola.

 

czy ty przypadkiem niemasz ,,na pieńku'' z sąsiadem?

Nie nie mam z nikim na pieńku ale mnie to ciekawiło bo u nas gmina robi drogi dojazdowe i ludzie sprzedają ten piach nawet ja miałem taka propozycje sprzedaży ale to wszystko na lewo> Jeśli sa takie przepisy to u nas ludzie by zapłacili kar bo kopali od dwóch tygodni bez przerw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem pierwszy raz na tym forum panowie moze wiecie jak wyglada sprawa wydobywania piasku z lasu mam owo dzialke w lesie pod ktora na calym obszarze znajduje sie piasek jak legalnie rozkrecic ten biznesik pomorzecie? kto cos wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj