versus

Utylizacja eternitu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Obora
versus    27

Co wiecie na temat dofinansowania jakie miało być na zmianę dachu eternitowego i jego utylizację???U mnie we wsi kiedyś spisywali kto ile tego eternitu ma i miała być kasa i już 2 lata cisza??Czy te dopłaty są w ogóle realne????Czy jednak się okaże że każdy za swoje będzie musiał zmieniać?? Piszcie co wiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Ja pytałem sie o to sołtysa to mi powiedział ze mam raczej na kase nie liczyc bo faktycznie projekt poszedł w kosz ale czy to prawda.


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Winio    6

O kasie to nic nie mówili. Te ankiety miały jedynie na celu oszacowanie ile tego dziadostwa jest w rzeczywistości. Likwidacja azbestu ma zakonczyc się do 2030 roku więc jeszcze jest sporo czasu. A na kasę to ja bym nie liczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

hehehe u mnie został poszedł w posadzkie w stodole :huh: i sie nie martwie


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

a co innego mozna z nim zrobic?

mi teraz troszke dach poruszyło przy tych wiatrach i chce nowe pokrycie stodoly zrobic i gdzie ten syf wywalic?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Ja myślę kiedyś zrobić rampę, w której bym zutylizował eternit :huh:


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
Ja myślę kiedyś zrobić rampę, w której bym zutylizował eternit :huh:

 

 

gratuluję i jestem ciekaw z jakim kosztem będzie się wiązała późniejsza utylizacja azbestu z tejże rampy

eternit składuje się w specjalnie przeznaczonych do tego celu miejscach (tzn zaizolowany zakopuje się w gruncie) w każdym województwie są przeznaczone do tego celu obiekty a jedyna forma pomocy o jakiej słyszałem do finansowanie demontażu i chyba jeszcze kilka złotych do metra kwadratowego na nowe pokrycie;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

a jakies konkrety? z miłą chęcią bym się pozbył tego syfu z dachu a później z gospodarstwa:)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2
gratuluję i jestem ciekaw z jakim kosztem będzie się wiązała późniejsza utylizacja azbestu z tejże rampy
gdyby nawet to i tak taniej niż z posadzki ( jak wcześniej napisane ) :huh: Wczoraj miało być coś o tym w programie "TYDZIEŃ", może ktoś oglądał, bo mnie takie programy :angry: odrzucają, był tam też ANDREW ( poprawiłem :( )

<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

@kserkses: wyrazaj sie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

a co do konkretów to proponuję napisać lub zadzwonić do wydziału Środowiska, Rolnictwa i Rozwoju Wsi w odpowiednim urzędzie wojewódzkim lub poprosić o pomoc w urzędzie gminy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

witek ale poszedł pod posadzke czy jako składnik betonu, bo jak tak to podczas zamiatania będziesz wdychał azbeścik razem z kurzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

a jest przryty workali po nawozach piach i dopiero beton


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztafek#8482;    249

u mnie w gminie to jest tak że jeżdżą i sprawdzają każdego kto zgłosił że chce utylizować i jeśli ma jakąś większą ilość to sami nawet z dachu ściągają a jak ktoś ma niewiele to musi sobie sam sciągnąć ale też mu to odbierają więc jakiegoś wielkiego problemu to nie ma z tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

co do azbestu to u mnie jak budowali owczarnię i wiaty to łącznie przykryte jest ok 1000m2 dachu eternitem i wszytko docinał jeden człowiek w garażu na pile tarczowej, dziś ma 58 lat i czuje sie świetnie :huh:

dla mnie to jest to troche paranoja bo w farmerze (chyba) czytałem ze można przykryć eternit np.eurofalą i wystarczy-azbest się nie utlenia...powinni wymyśleć jakąś farbe do malowania eternitu która zapobiegłaby wydzielaniu się azbestu


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Ja słyszałem, że dofinansowują zdjecie z dachu i utylizację. Tylko nie wiem, czy jest to prawda. Chyba coś w gminie trzeba się dowiadywac. Ja narazie nic nie planuję, brak kasy :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zirol    0

Kiedyś spisywali kto i ile ma eternitu na dachu,ciekaw jestem co powiedzą ci którzy go wyrzucili jeśli przyjdą sprawdzić gdzie on jest.Ci co posiadają eternit są posiadaczami materiału niebezpiecznego dla środowiska niezależnie od tego czy jest on na dachu czy gdzie indziej, i z kontrolą mogą się liczyć.Trzeba sie będzie wytłumaczyć gdzie on jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djsmart    0

Azbest musi byc usuniety do 2032 roku czyli jeszcze jest troche czasu. A najlepiej jest skorzystac z SPO lub z PROW jak wejdzie zawsze troche kasy zwroca. Wiecie moze czy sa juz jakies firmy utylizacyjne? bo u mnie w poblizu nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Wszyscy myślą, że dużo czasu a wyjdzie tak, że do 2032 roku większosc mniejszych gospodarzy nie zdejmie go z dachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie ,etrnit kupiliśmy w sklepie ,jest wytworem polskiej myśli technicznej i zmuszanie kogoś do zmiany pokrycia nic tu nie da .Kiedyś ktos za to zapłaci .gdyż to nie my jestesmy odpowiedzialni za to gówno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkram    0

W moim regionie jest dużo dachów pokrytych eternitem i każdy już powoli to ściąga w miarę możliwości ale mój znajomy niedawno był w Austrii i powiedział ze tam to prawie każdy dach jest pokryty eternitem i nikt sie tym zbytnio nie przejmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Bo większosc tych durnych przepisów wymyślają Polacy. Eternit jest najgroźniejszy w czasie ściągania z dachu ( jeśli robi się to nieumiejętnie ). Za granicą, w niektórych krajach stodoly mają ściany z eternitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

wiem widzialem takie stodoly i sam mysle niedlugo wykorzystac eternit jako pokrycie dachowe bo mam jeszcze kilka nieruszonych arkuszy a perspektywa 2032 o której pisal djsmart jest mi bardzo daleka.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur    0

niema dopłat za utylizacje eternitu jako takich trzeba na to patrzec nieco inaczei(gminy tak na to patrzą :) ) jezeli sie zgłosi to pryjadom kolesie w smiesznych kombinezonach i zabiorą eternit do utylizacji a co najwaznjejsze nic za to nie wezną :D

byłem kiedys u kolesia zrobic projekt stodoły a on mówi ze ma nadzjeie ze jak przyjadą do niego po eternit to dostanie kase i szybcjej ruszy z budową a jak ja mu (w żartobliwy sposób :) ) powiedziłem ze niech sie cieszy ze od niego za darmo wezną i nic za to nie zabuli to mi od powiedział :::: ni...uja:::: za darmo nie odda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszm    0

ja słyszałem ze płaci sie 10% kosztów sciągniecia eternitu i mozna obiegac sie o kredyt na zmiane dachu na oprocentowaniu 1%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj