versus

Utylizacja eternitu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Obora
zbyszek8201    172

panowie odświeżę temat, wie ktoś jak jest na chwilę obecną z tym eternitem....zabiera to ktoś...gdzie się zgłosić do gminy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

U nas gmina zbierała chętnych.Lubelski UW ma jakąś pule pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    172

a wiesz o jakichś terminach,jakie były-są ,jakieś wnioski się składa czy jak...dzwoniłem do sołtysa,nic nie wie ,ma się dowiedzieć,lecz nie chciałbym żeby było po fakcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Dowiaduj się w gminie, to oni załatwiają. Ja na Wałbrzych wywiozłem, na składowisko, zapłaciłem z 250 zł/t.

Teraz u mnie gmina za darmo ściąga i zabiera, ale to zależy czy mają program zrobiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

W naszej gminie jeszcze na koniec roku były wolne środki na utylizację eternitu (gmina miała limit a nikt już nie miał do oddania eternitu), narazie w gminie nic się nie mówi o utylizacji eternitu bo to co było zostało zebrane przez firmy utylizacyjne w latach 2011-2012.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    172

ok rozumiem,właśnie w tym tkwi sęk że nic nikt nie wie,więc może nic nie ma w mojej gminie tz tego programu,panowie jeszcze jedno pytanko,czy zabierali też taki magazynowany,nie będący na budynku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1111    27

Witam

Jeśli zgłoszę w urzędzie wymianę eternitu na blachę(Bez dofinansowania) to jeśli 30 dni od zgłoszenia nie przyjdzie jakiś sprzeciw to mogę po prostu go zmieniać czy będą też przychodziły jakieś kontrole i sprawdzały jak to się odbywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

odświeżę temat

 

to jak tam z tą utylizacją eternitu bo przymierzam się do wymiany <_<

 

koszty jakie są :huh:  i jak to się odbywa tzn ja odrazu płacę tę 25% kosztu (czy inny %) czy 100 % a potem mi zwrócą  :huh:

Edytowano przez sebe1033

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

W naszej gminie mówi się o 15 % kosztu utylizacji, ale eternitu robi się coraz mniej do odbioru ( w poprzedniej puli z UG dzwonili kilka razy może ktoś ma jeszcze eternit do oddania bo pewna pula pieniędzy została). .


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mironeks    6

W maju zgłosiłem do gminy że mam eternit do utylizacji ściągnięty z domu , musiał być ułorzony na paletach i za streczowany w sierpniu przyjechała jakaś firma i zabrała nie płaciłem nic za zabranie eternitu . Od przyszłego roku trzeba będzie płacić jakieś pieniążki za utylizacje eternitu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

to może zależy kto to robi jak się samemu ściągnie i spakuje to za darmo a jak oni ściągną to dopłacić :huh: . Muszę znajomych popytać z gminy (jedni rozbierali stodołę) .

 

A w gminie byłem to mówili żeby zgłosic się w lutym, a szczegółów to oni niepamiętają , jak coś to w lutym ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mory1971    1

U mnie w styczniui mialem 2t plyt do utylizacji,gmina w praktyce zwracala tylko koszta utylizacji,koszta demontarzu trzeba bylo poniesc samemu.

 

sebe1033 a dlaczego chcesz zdejmowac eternit,dach jest zniszczony czy nieszczelny ?

Ogolnie wywalkic fure kasy ,a ,pwy dach tylko dlatego ze komus sie tak uwidzialo wg. mnie bezsensu.

Rozbieralem stare budynki,plyty z nich wykorzystalem do naprawy dachu na szopie a reszte wywiozlem do przedsiebiorstwa oczyszczania,koszt ok 800pln.

Co ciekawe gmina zwracala tylko za azbest zdjety z dachu przez firme,czesc mialem lezec od 15 lat przykryte pod szopa i za to juz nie bylo zadnej doplaty :unsure: :unsure: zdjalem sam zawiozlem sam,wywiezli zwazyli przyslali rachunek i bez laski...

Na zachodze sa cale osiedla,blokowiska gdzie fasady budynkow pokryte sa eternitem,nie usuwa sie tego na sile,tylko pokrywa farba zabezpieczajaca powierzchnie i tyle,za to w polsce usuwa sie na sile,ale to tylko polska jest.....

 

http://www.biznes.newseria.pl/komunikaty/problemy_spoleczne/jak_uzyskac,b1630103724

Edytowano przez mory1971

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

U nas któregoś roku było z innego programu to ściągali i odbierali. Obecnie trzeba zgłosić, że sie ma do odbioru i czekać cierpliwie. Parę dni przed odbiorem jeżdzą z firmy odbierającej na "rozpoznanie" ze swoimi paletami i sami układają na palety w wygodnym dla nich miejscu do odbioru. Wszystko bezpłatnie. Czy jest możliwość żeby też zdejmowali z dachu to nie wiem bo nie miałem takiej potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

W woj lubelskim zdejmują i zabierają za darmo , chyba każda gmina przystąpiła do tego programu bo jest prowadzony przez Urząd Marszałkowski.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

mory1971   pół chałupy mam pod eternitem a resztę dachówki pasowałołoby zrobić tę stronę z dachówką bo już powykręcana i przecieka a eternit przy okazji ,mały budynek od dojarki też mam w etrnicie , i w tych miejscach cały.

 

Natomiast na garażu mam popękany ale pod spodem folia to ujdzie , a taka przybudówka to ma już nawet "spróchniały" eternit ale był zapas eternitu  to położyłem na wierzch :huh: ^^ . Te budynki to bym przebudował wiec na razie nie ruszam ...

 

Boję się że skończą się środki na eternit i ... płać za swoje na koniec (2030) a trochę tego mam <_< . No i na chałupie to w tym czasie może byc problem czy warto wymieniać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj