pawelll48

Ciągnik do 18 tyś na 7ha

Polecane posty

Na taki areał proponował bym ci MF-a z serii 600 głównie chodzi mi o model 675 68km ale za 17tyś kupi minimum 20tyś ciągnik ma dobrą opinie i części są łatwo dostępne.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale jak kupi taki ciągnik jak wy mówicie to trzeba zmieniać osprzęt, i takim ciągnikom potrzeba pomocnika bo jak trzeba z jakąś pierdołką wyjechać to nieraz szkoda paliwa. A 3p chodziłaby z osprzętem co ma teraz 330 to by się nie przemęczała a spalanie mniej więcej równe, tak więc 3p może sama zostać.

A za kasę z 330 mógłbyś kupić prasę, i może jakiś agregat 1,8m lub 2,1m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Jest racja w tym co pisze kolega wyżej

C 360 lub c 360 3p

a za c 330 prasę i jakiś agregacik 1.8 m

to wydaje sie najlepsze rozwiązanie


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelll48    273

Mam gdzieś 1,5ha ciężkiej gleby koło rowu koło rzeki to jest 1 powód a 2 to że orka z pługiem 2 zbyt dużo trwa a z taką C-360 3P to by szło szybko a w sprawie osprzętu to bym dokupił skibę tak jak mój wujek.


AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad92    0

wuja ma C-360 3P i pracuje na około 8 ha i sprawuje sie bardzo dobrze więc poleciłbym ci go. Jest u niego od nowości i nie ma z nim problemu, może przez to że jest z zawodu mechanikiem maszyn rolniczych ;) B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na te to trzeba pomocnika. a więc 330 musiałąby zostać i co by robiły te maszyny. A jak kupi 3p (mało pali) To dokupi pług jakiś 3 skibyUG a na ciężką ziemie to sobie najwyżej odkręcisz, i będzie nie musi zmieniać osprzętu a za kasę z 330 kupi dodatkowy osprzęt.

Mój kolega z klasy ma 330 na 7 ha i chce kupić 3p bo 330 już rozklekotana, to nie będzie zmieniał sprzętu tylko kupi pług 3 skiby i może potem jakiś agregat 1,8m

A masz w najbliższym czasie powiększyć areał??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83
Nom moja C-330M jest teraz pomalowana i po wymianie wtrysków(wysłużyły się już po 20latach)i inne takie małe szczegóły ja myślę o C-360 3P ale mówią że mają zbyt łagodne silniki,duża liczba osób poleca Zetora 5211 moim zdaniem to nie byłby zły pomysł. ;)

zakup zetora 5211 to dobry wybór, ale po sprzedaniu 30stki musiałbyś dołożyć z 10 tyś, dużo maszyn byś nie musiał zmieniać, no wiadomo pług 3 skibowy to podstawa, jakiś większy siewnik i jakiś agregacik by się przydał , dla mnie się marzy zetor 7211 ,lecz ojca na niego nie stać, może jakbym sprzedał Mf 255 to może i bym naskrobał kasy na niego, ale w najbliższych latach napewno go nie sprzedam ,gdyż mam zrobioną kapitalke silnika (rok temu) niestety nie udokumentowaną, nikt mi nie uwierzy ,że do silnika włożyłem grube tysiące w naprawe, a za grosze to ja go nie oddam , gdybym ja osobiście robił tą kapitalke to bym wszystko udokumentował (faktury,paragony) , polak mądry po szkodzie.


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelll48    273

W moich okolicach jest do sprzedania Zetor 5211 za 25 tyś pln ;)


AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Kolego, skoro jest nie daleko to warto by było go obejrzeć, sprawdzić jego stan techniczny , wyprubować go, Jeżeli nastawiłeś się na Zetora , to nie czekaj i jedź go obejrzeć, bo dobry Zetor 5211 w dobrym stanie sporo kosztuje, 25 tyś może to nie okazja, ale rozsądna cena, a że jest w twoich okolicach to nie będziesz wykładał dużej kasy na transport. Warto także się potargować, może troche zejdzie z ceny.


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzyku123456    0

Nie ma sensu taki zakup według mnie. Lepiej dokupić jakieś maszyny do 330 i wykorzystać tą kasę inaczej.


3 marca 2010r. ------->> 3 lata na AgroFoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

OOOO, powiedział co wiedział, przeczytaj temat od początku i potem pomyśl i napisz co myślisz. Autor ma ciężką ziemie 7 ha , 1,5 ha przy rzece i stromo pod górkę, ciapek sobie nie radzi, Autor napisał czemu chce go zmienić: "Mam gdzieś 1,5ha ciężkiej gleby koło rowu koło rzeki to jest 1 powód a 2 to że orka z pługiem 2 zbyt dużo trwa a z taką C-360 3P to by szło szybko a w sprawie osprzętu to bym dokupił skibę tak jak mój wujek". A ty mu piszesz ,żeby sobie go zostawił i maszyny dokupił, Twój post jest bez sensu.


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4
Nie ma sensu taki zakup według mnie. Lepiej dokupić jakieś maszyny do 330 i wykorzystać tą kasę inaczej.

hehe ;) tylko po co mu nowe maszyny?? B)

 

a może coś z tych starszych Białorusi 82?? z 4x4 moc no i cena dobra,do 20 tys to sie juz elegancką znajdzie


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PongO    1

Heh. Ja bym na Twoim miejscu poszukal bym zadbanej 360-3p, dobry ciagniczek, malo pali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co wy macie z tym Ruskim sprzętem do nich trzeba pomocnika.

A 3p będzie w sam raz sama koło siebie zrobi. 3 skiby pociągnie.

A jak masz okazje 5211 to bierz też dobry ciągnik, komfort pracy lepszy, i mocniejszy tylko troszkę droższy.

 

Patrzcie ten użytkownik kupił i jest zadowolony

http://www.agrofoto.pl/forum/Ursus-C-360-3P-image115336.html

 

Nie piszemy posta pod postem, używaj opcje edytuj ;) .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hospes    0

Witam , ja tez mam ciężką ziemi i tez miałem ciapka 88r sprzedałem i poszedłem na całość :) kupiłem john deer 2030 68 km i nie załuje ani troche, za ciapka dostałem 17 tys za johna dałem 17,5 tys sprzętu nie zmianiałem tyle ze pług miałem juz 3 skibowy i kultywator 2,40 (poszezyłem na 3m za pare groszy i wiesz co ci powiem , bałem sie o spalania , ale sie miło zaskoczyłem przy uprawie czy orce ciapek ( 2 skiby) zięęęzko dyszał jak było mokro albo za sucho był niemały kłopot zaorać sąsiad ma 3p ( nie twierdze ze zły traktor) on orze tez w 3 skiby , na polu o długosci 900 m on 1 przejazd ja prawie 2 ,JD co prawda spali w transporcie więcej i opryskiwaczu ale w uprawie orce ,wychodzi oszczędniej niz c330 co prawda mam troche więcej ziemi 11 h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

@hospes, fajny ten twój jelonek, za 17,5 tyś to prawie jak za free, tak tanio aż szok, a kabine ma całkowicie zabudowaną??? , jeżeli tak to bym wolał twego jelonka niż zetora 5211 a 60tce to już nie wspomne. Fajnie dociążyłeś swój pług, wypaśny ten kamień, zresztą mam identyczny patent w identycznym pługu.


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Ja jeździłem Jelonkiem z taka sama kabina jak w 2030 i powiem ze kabinka jest niezła w pełni zabudowana , wyciszona w miare dobrze chyba w pełni porównywalnie do 5211 tylko ze moze nie tak obszerna ale miejsca nie brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pleban1330    1

Nie wystarczy kupić sam ciągnik trzeba pomyśleć o kosztach eksploatacji.Jelonek jest pod tym wzgledem zapewne droższy od 360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

I ceny ewentualnych napraw napewno też wyższe. Ja polecam 3p , nawet nie musisz pługa zmieniać - na lżejszej glebie , albo przy orce siewnej 3 bieg i rura , a na zimę albo na ciężkiej glebie 2 i robota zrobiona jakl należy :)

no i napewno go nie przemęczysz na tych ha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelll48    273

No właśnie więc pytam się autora czy temat nadal aktualny czy do zamknięcia?

Jest Aktualny


AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Ja bym radził zetora 5011/6011/7011. Te modele są sporo tańsze niż 5211 i podobne, a od c360 i c360 3p znacznie lepsze. Wiem, bo posiada c355 3p i zetora 7211( w przeszłości był także 7045).

EDIT:Czy chcesz coś 4x4?


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelll48    273

Ja mam zamiar sprzedać -U-R-S-U-S-'a C-330M i kupić jakiś większego -U-R-S-U-S-'a 4-cylindrowego serii ciężkiej najlepiej tanio do 25 z 4x4 i tak jak mówiłem brać dzierżawę... :lol:


AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
javorskyp    8

Ja mam zamiar sprzedać -U-R-S-U-S-'a C-330M i kupić jakiś większego -U-R-S-U-S-'a 4-cylindrowego serii ciężkiej najlepiej tanio do 25 z 4x4 i tak jak mówiłem brać dzierżawę... :D

 

 

 

 

:P No to jak tak to ja bym proponował C385A... Np ta 24tys nie drogo.

 

http://www.allegro.pl/item933570997_ursus_c_385a_4x4_tanio.html

 

Jeśli decydujesz się na ciągnik 4x4 to spalanie cie nieco zaskoczy.Na twoim miejscu pozostawił bym sobie C330M i posiadał 2.. Jeśli chcesz sprzedać m-ke to kup C360-3p ... bo np pojedziesz po trawę czy po bele taką krową ? :) ... Pozdrawiam.

 

ps. Coś mi się zdaje że ty sobie jaja robisz z tego forum. Masz 14 lat i chcesz kupywać ciągnik? Skąd masz kase??? Na twoim miejscu brał bym się za naukę żeby skończyć studia i wtedy będzesz mógł sobie orać w polu. Nie marnuj życia bo nie tylko pole jest na świecie... Chyba że chcesz i lubisz być rolnikiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj