pawelll48

Ciągnik do 18 tyś na 7ha

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawelll48    273

Potrzebuje porady na temat jaki ciagnik wybrac na 7ha gospodarswo posiadam aktualnie ursusa C-330M zastanawiam się nad Ursusem C-360 albo C-360 3P na cieżką glebę.


AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrz    0

Zależy na jak ciężką ziemię. 3P jest droższy i mniej pali - dobrze zastępuje zwykłą sześćdziesiątkę. Ważne aby ciągnik był w dobrym stanie. Za 18 tys. musi być w nienagannym stanie - sprawdzić silnik (ciśnienie itp), skrzynie na każdym biegu (najlepiej pod obciążeniem), tylny most (czy nie wyje zbyt mocno albo chrupie w zwolnicy), podnośnik (czy dobrze reaguje i czy utrzymuje pozycję transportową). Wybrać należy nie ze względu na silnik (3P czy 4P), ale na stan. Ale to tylko moje zdanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ULGOWY    0

ja proponuje 360 jest dobry i silny a 3p to nie jest za dobry ten silnik pasuje tylko do mf255 takiego kup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalgin    1

mf255 ma lekki tył co jest jego minusem. Musiał byś dokupić obciążniki na tylne koła. W tym przypadku 360 3p wygrywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

jak bys dołozył z 10 tys to mogłbys kupic ursusa 3512 w niezłym stanie :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominator80    0

Trzydziestka z pewnością wystarczy jak się uprzesz to kupisz c 360 jak chcesz nie wymyślaj bo na prawde nie potrzebny ci drugi ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

ja tez uwazam ze 30 spokojnie na 7 ha wystarczy. no co innego jak bys mial 17 ha to bys mogl pomyslec o 360 albo nawet o 385 ale na 7 spokojnie 30 wystarczy no ale jak za 18 tys to tylko i wylacznie dobra 60 z nowa kabina naglaka spokojnie dostaniesz. http://www.allegro.pl/item437455403_ursus_...an_idealny.html

http://www.allegro.pl/item428984270_ursus_...an_idealny.html

a do mf 255 albo ursusa 3512 spokojnie bys musial 15 tys dolozyc.

 

a tak apropo kabiny to nie wiecie przypadkiem jakiej firmy jest ta kabina przy tej drugiej 60 bo ma fajne drzwi z ta szyba w calosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Polecam mf 255. Ja mam i nie narzekam . Mało pali, bezawaryjny,(rok temu zrobiłem kapitalke , częśći poprostu się zużyły a nie popsuły), do skrzyni biegów jeszcze nigdy nie zaglądaliśmy bo się z nią nic nie dzieje , pompe ma mocną balota podnosi bez problemów , mój w polu ciągnie pług 3x 30 i to bez najmniejszych problemów.

c 330 z pługiem 2 skibowym to nie zaszalejesz , kilka ha będziesz cały dzień orał. :)


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siema ja na twoim miejscu pozostal bym przy 30 stce no chyba ze ci chodzi o czas roboty w polu no np przy orce 3 skiby a 2 to jest roznica polecał bym ci MF 255 moj kumpel ma wiem jak na swoje lata to ladnie chodzi i z plugiem 3 bys sobie latal ale to twoj wybor my mielismy kupic druga 60 tke ale kupilismy mniejszy ciagniczek c-330 m i nie zaluje o ile mniejsze spalanie przy wywozeniu obornika no ale jak bys mial kupowac wiekszy ciagnik to znowu musisz i plug kupic i tak wymienic na drugi nie bedziesz 2 skibek ciagal jak chcesz ale ja bym zostal przy c-330 m ale to twoja sprawa ja ci moge tylko doradzic a ty wybierasz pozdo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

słuchajcie koledzy.@pawelll48 szukał ciągnika na ciężka glebę to raczej 60 nie da rady w 3 skibach.tak więc sprzęt pozostanie ten sam.ja osobiście polecam ursusa c-360.chyba będzie najlepszy.chyba że chcesz żeby mało palił to lepszy będzie 3p.mf255 raczej bym odradzał lekki ciągnik.60 jest cięższa to w ciężkich warunkach raczej lepiej da radę.a za 18 tys kupisz 60 w bardzo dobrym stanie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

A ja wam powiem że kolega @pawelll48 szukał ciągnika w wrześniu czyli to już prawie pół roku przez ten czas mógł 2 razy wymienic ciągnik a wy się teraz obudziliscie i chcecie doradzac, czy tylko posty sobie nabijacie??


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

No właśnie więc pytam się autora czy temat nadal aktualny czy do zamknięcia?


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Kolego obrabiam 20 ha URSUSEM C-360 i mi wystarczy,wyrabiam się.

Oczywiście przydałby się drugi ciągnik z turem ale tego mam bez tura i jednym też daję radę.

A ty na 7 ha chcesz 60 kupować,dla mnie to strata pieniędzy,ale jak koniecznie chcesz to tylko C-360, C-360 3P kupuje się wtedy,gdy ma się jakiś większy ciągnik i chcesz kupić mniejszy z turem to wtedy 3P jest zwinniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Autor chyba ciągnika nie kupił bo w "o mnie" ma C-330 ale czy chce kupic dalej ten ciagnik to nie wiem.

 

I wazne pytanie czy utrzymujecie sie tylko z gospodarstwa i czy cały dzien osoba która pracuje w polu jest wolna czy takze chodzi do pracy?

Chcesz C-330 sprzedac czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelll48    273

Odświeżam jest to nadal aktualne ;)


AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelll48    273

Tak C-330M jak będzie się dało to sprzedam ;)


AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DPro1993    0

kolego c-330 na 7ha to jest wystarczająca lepiej te pieniądze sobie zainwestuj w coś co będzie pożyteczne bo dla mnie to jest bez sensu kupowanie tej c-360 ;)


Zetor Nr 1 w Polsce!
Proxima z turem czy bez zawsze piękna jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Kolego, c 330 nie sprawdzi się w ciężkiej glebie, o pługu 3 skibowym to już zapomnij, bo na ciężką glebe chce se kupić autor tematu, a co do ceny to dobra 30stka stoi ok. 18-20 tyś. , a dobra 60tka 13-15 tyś. Lepiej sprzedać 30stke , kupić 60tke i wyremontować co trzeba i mieć spokój z naprawami na dobre kilka lat. Ja bym tak zrobił , ale decyzja należy do autora tematu.


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelll48    273

Nom moja C-330M jest teraz pomalowana i po wymianie wtrysków(wysłużyły się już po 20latach)i inne takie małe szczegóły ja myślę o C-360 3P ale mówią że mają zbyt łagodne silniki,duża liczba osób poleca Zetora 5211 moim zdaniem to nie byłby zły pomysł. ;)


AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ile ze te pieniądze to nie kupisz 5211 chyba że sprzedasz te 330 i dołożysz 18tys. Ale jak kupisz 3p sprzedasz 330 to nie będziesz musiał za bardzo osprzętu zmieniać a szybciej się wyrobisz, Najwyżej mógłbyś sobie kupić jakąś prasę za tą 330

Jak by to była lekka ziemia to 330 wystarczy ale jak mówisz że masz ciężką to ok.

 

 

A masz w planach powiększenie gospodarstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelll48    273

Mam jeszcze koła 1,5 ha przy rzece i stromo pod górkę 30-stką tam nie podjadę a zwłaszcza na wiosne gdy rzeka wylewa gdyby był taki Ursus C-360 to bym tam wjechał a też to że tam mam to całe zarośnięte tak iż by było to trudno poruszyć


AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

Na 7 ha ciężkiej ziemi proponuje mtz 80 ciągnik kupisz za grosze części tańsze niż do c 360 a ciągnik wcale nie musi być w złym stanie, moim zdaniem mtz są trwalsze i lepiej wykonane od c 360 oraz oferują dużo lepszy komfort (lepsza kabina wspomaganie kierownicy) spalanie jest na poziomie c 360 a w pracach polowych będzie niższe, awaryjność prawie żadna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj