nowy1989

Informacje na temat ciągników renault

Polecane posty

nowy1989    0

Zastanawiam się nad kupnem używnego ciągnika. W oko wpadły mi ciągniki renault. Chciałbym się dowiedzieć jaki model wybrać (40ha) tak do 45tys. , jak jest z częściami zamiennymi(cena i dospęp na rynku) i wogule jak się sprawują. :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki39    2

Z tego co wiem maja silnik Fendt wiec powinny byc dobre ^_^http://luxauto.pl/index.php?action=show&id=5 ten ciagnik widzialem osobiscie i nawet fajnie sie prezentowal nawet duza kabina :huh: tylko ten an zdieciu ma o ile dobrze pamietam 110km ale jest duzy jak na swoja moc http://konedata.net/Traktorit/renault103-52.htm tu sa nawet fajne zdiecia i dane techniczne ^_^


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Nie wszystkie modele mają silnik fendt'a. Niektóre, zwłaszcza nowsze mają claas'a . W końcu claas to przejął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180
Nie wszystkie modele mają silnik fendt'a. Niektóre, zwłaszcza nowsze mają claas'a . W końcu claas to przejął.

 

Jak już to nie Classa tylko JD, ale ze specyfikacją i wyposażeniem specjalnie pod Classa a wcześniej pod Renult, tak że parametrami zazwyczaj ustępują JD.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Trudno coś powiedzieć na temat części... Jeśli mają silniki JD to części do silników trzeba szukać w serwisie JD. Ale z pozostałym osprzętem to nie wiem jak jest :huh:. Do takiego sprzętu to najszybiej znajdzie się częsci na szrocie, z używanymi maszynami rolniczymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

u nas gość sprowadza z francji dużo tych reno, ale są to przeważnie ciągniki z dużym przebiegiem( powyżej 10000mtg) sąsiad kupił od niego takiego 100 konnego . dobrze że ma teraz blisko do "serwisu"bo co raz widzę że coś przy nim grzebią. w tej chwili też siadła pompa. ludzie jednak i tak kupują. a co do tego czy silnik fendta czy jd to i jeden i drugi może się zepsuć, przecież już swoje zrobiły przez te lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Części do Renault idzie dostać w Polsce. W którymś Top Agrar (ale dosyć dawno) widziałem reklamę firmy która załatwia części i nawet pocztą wysyłają. Tylko że jeśli części do renault są tak samo drogie jak do Claasa to ja bym się zastanowił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

tez chce kupic renaulta napiszcie jeszcze cos na ich temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowy1989    0

jeszcze nie kupiłem ale mam zamiar, z tego co się orientowałem to są to warte zainteresowania maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

a wiesz jak tam z czesciami zamiennymi do tych renaultow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk    2

części do renault, claas i innnych:

 

TOP-MASZ - BISKUPICE ul: MIESZKA I 1 tel: (061)8152118 fax: (061)8152118

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12
Jak już to nie Classa tylko JD, ale ze specyfikacją i wyposażeniem specjalnie pod Classa a wcześniej pod Renult, tak że parametrami zazwyczaj ustępują JD.

Tia. Claas jeszcze nie doczekal sie swojego silnika. w kazdej maszynie siedzi jakis silnik konkurencji. W ciagnikach na dzien dzisiejszy DPS czyle od JD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FARMER1313    1

Słuchaj ja mam RENAULT 113.14 ono ma 110 koni bezproblemowo śmiga z pługiem obracalnym 4 skibowim czy agregatem uprawowo-siewnym 3 m duży udzwig na pompie agregat waży 1600kg + 1000 kg zboża podnosi bez problemu,tylko przud podnosi ale komplet obciążników załatwia sprawę.Starsze typy mają silnik taki sam jak FENDT czyli MWM silniki ekonomiczne spała mi około 11 litrów na 1 ha niema żadnych problemów z silnikiem mam Renie 2 lata i zmieniam tylko oleje i filtry i chodzi super co do częśc do najtańsze nie będą ale równieżi nie takie najdroższe.w mojej okolicy najszybciej dostanę u Henryki i Pawła Korbanków napisz mi gdzie mieszkasz jak gdzieś niedaleko moge Ci dać na B) miary na gościa który ściąga je uczciwy i solidny przystępne ceny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal25    0

potrzebuje katalog czesci zamiennych do renault 8914 jezeli ktos moglby cos poradzic z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalik    17

Z Renią miał do czynienia mój wuja maszynka sprawowala sie bardzo dobrze, ale byl to ten starszy model (751.4s, 83r) i skrzynia wydywala juz jęki, ale ogólnie ciagnik godny polecenia. Silnik MWM bardzo zrywny mimo 8600mth - duzo nowych silnikow nie chodzi tak zwawo i efektywnie jak tamten MWM. Podnosnik przez 24h nie oposcil obciazenia na milimetr. Pompy olejowe byly juz sporo zuzyte. Mimo roku uzytkowania nie bylo powaznych awarii. Nowsze modele tzn te 75.14 itd są to bardzo twarde maszynki, a co do czesci to są dostępne w Granicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo75    1

michalik może części są w Granicie ale bardzo często droższe niż oryginalne. Na wszystkie Renaulty starsze niż 10 lat jest promocja do 20% rabatu.


Części do maszyn rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12
a co byscie polecili renaulta czy masseya fergusona??

zalezy do czego traktor miałby sluzyc jak moc ciągnika na ile ziemi ????


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazio    0

ciagnik mialby sluzyc do pracy w lesie przede wszystkim do zrywki glownie chodzi mi o spalanie czy 6 cylindrowy perkins spali duzo mmniej od 6 cylindrowego fendta ? i jak jest w reno ze skrzynia czy jest w miare wytzrymala bo do lasu to wiadomo musi byc twarda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz3564
      Witam poszukuję drzwi lewych do renault 9034 TX jeśli ktoś posiada proszę o wiadomość.
    • Przez MarcinKa
      Witam
      Może ktoś podpowie czy jest jakis zawór czy jakaś inna przesłona czy jakby tam zwał na przejściu pomiedzy zbiornikami górnym a tym pod kabina??
      Pytam bo lalem paliwo i zapełniłem górny na maksa i nie poszlo w dolny dopiero jak przejechałem na pole to paliwo spadło do dolnego zbiornika...
      Dziwne trochę,przewód łaczacy oba gruby jest powinno samo lecieć nie ma zadnych kraników nie wiem co za przypadłość...
      Ktoś coś??
    • Przez Mati3005
      Witam, Panowie mam pytanie odnośnie ustawienia balansera, tłumika drgań zwał jak zwał, przy remoncie silnika mechanik nie zaznaczył położenia wału względem ustawienia balansera, i teraz podczas pracy są odczuwalne drgania na ciagniku, nie wiem jeszcze jak z sila przy ciężkiej pracy bo na razie tylko pracował z opryskiwaczem ale takich drgań przed remontem nie było wiem ze ma być ustawione dwa skrajne tłoki w GMP i teraz pytanie czy jest gdzieś na kole od wału oznaczenie tego czy czeka mnie metoda prób i błędów ze śrubokrętem we wtrysku?? 🙂 na balanserze jest oznaczenie na kole zębatym, za pomoc dziękuję 
    • Przez Wojtas974
      witam tak jak w tytule, nie mogę wrzucić tych biegów, 3 i 4 wchodzi normalnie, ktoś miał podobny problem?
    • Przez BartekMaruszewski
      Witam. W mojej renówce pojawił się problem z włączającym się napędem, a mianowicie podczas jazdy bez różnicy czy wolno czy szybko, na niskich czy wysokich obrotach zapala się i po jakimś czasie gaśnie (albo nawet miga) kontrolka od ręcznego, co za tym idzie czuć i słychać jak zaczyna ciągnąć przedni napęd. Potrafi włączyć się nawet jadąc po drodze co jest dość uciążliwe. Jeśli ktoś orientuje się w czym może być  problem byłbym wdzięczny za odpowiedź. Renault 103.54 16x16  mechaniczna. Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj