Zaloguj się, aby obserwować  
beny862

Gdzie najlepiej umieścić kółko?

Polecane posty

beny862    0

Witam kupiłem używane pługi jest to 4+1 lemken ale jest tylko 4 bo piąty odkrecony, gdzie umieścić kółko pośrodku czy gdzie?jest ono narazie z tylu ale nie działa tak jak powinno bo przód włazi a tym płytko ora ktoś chyba kąmbinował i przełozył je,i z kąd dostać przupłużki do nich?bo ja zakupiłem to niemają ani przedpłuzków ani ścinaczy w odkłaniach tak i słabo dokładają a napewno powinny być przedpłużki!?bo napewno albo to albo to musi być nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Nie jestem orłem w tej dziedzinie ale wydaje mi sie że należało by poswiecic troszkę czasu na prawidłowe ustawienie pługa. (nie chce nikogo obraźic bo może sie nie da).

Odepchnąć go na cięgle( wypoziomować) i w razie potrzeby opuscic na kółku. Długi pług trudniej ustawić i dlatego trzeba pare razy sie zatrzymać i wprowadzac korekty nawet o ćwierć obrotu.

Co do umiejscowienia koła to z tego co wiem jest ono przy przedostatniej lub ostatniej skibie.

W twoim przpadku powinno byc przy 4 jesli 5 bedziesz odkręcać.

Poszukaj na allegro swojego pługa i sie przyjzyj jak to jest zamocowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Wg mnie najlepiej jest kółko umiescic pomiedzy 3 i 4 korpusem w taki sposob zeby od miedzy bez problemu odorac.Aczkolwiek umieszczenie kółka na koncu daje lepsze mozliwosci regulacji pługa i lepszy docisk tylnej osi w ciagniku a zatem i lepszy uciag.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beny862    0
Wg mnie najlepiej jest kółko umiescic pomiedzy 3 i 4 korpusem w taki sposob zeby od miedzy bez problemu odorac.Aczkolwiek umieszczenie kółka na koncu daje lepsze mozliwosci regulacji pługa i lepszy docisk tylnej osi w ciagniku a zatem i lepszy uciag.

czyli wszystko jest ok,trzeba sie tylko pobawić.A jak z tymi przedpłużkami?bo u mnie są jakieś dziury przed korpusami.Bo ja nie ma chyba przedpłużków to powinny być ścinacze w odkładniach,a jak niema ścinaczy to powinny być przedpłużki dobrze mowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

żeby przód ci nie właził to nie opuszczaj belek tak mocno albo daj cięgło z ukosa w ciągniku jak najniżej a w pługu jak najwużej i wtedy pług będzie opierać się na nim i głębiej nie pójdzie (tak jak pisał szczewko) ,kółko może być z tyłu nawet lepiej na nierównym terenie tylko jeden problem ono wystaje i nie odorasz przy miedzy a tym bardziej płocie ja w "4" mam przy 2 może między 2 a 3 korpusem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

chciałbym sie dowiedziec co da przesuniecie koła kopiującego w pługu 4 skibowym

obecie koło znajduje sie tutaj:

http://www.agrofoto.pl/forum/Zetor-7011-i-...image86665.html

http://www.agrofoto.pl/forum/Plug-4-skibowy-image84592.html

 

chciałbym przesunąc go miedzy 3 a 4 odkładnią na ramie-słyszałem ze im kolo bardziej z tylu, tym lepiej ustawic pług

co o tym sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Pierwszy link nie działa.

 

poprawione :lol:

 

Więc ja bym te kółko przestawił bardziej na tył. Bo tak jak mówisz łatwiej go ustawic. A teraz to chyba łatwo nie masz.

Wydaje mi sie że szybciej bedzie wchodził w ziemie i lepiej reagował na nierówności. I ponoć poprawia się uciąg.

Skoro masz to kółko na cybantach montowane to możesz sie troche pobawić. Ja bym zaczął od montażu na samym końcu. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Najlepiej z tyłu za ostatnia skibą

Mam zamiar rozbudować 3x30 i doczepić 4tą skibę wszystko już mam tylko przyspawać wydłużenie ramy i mam takie pytanko czy na tym dospawanym kawałku ramy mogę umieścic kółko bo będzie to przykręcana rama i czy kółko na końcu nie będzie za dużym obciązeniem na przykrecaną ramę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

dlaczego źle? to ja już wole trzymać na podnośniku odorując i tak zawsze trzymam na podnośniku a kółko służy mi do określenia głebokości orki tylko :P a na końcu bo jak było na środku to bardzo się zapychało.

więc czy ta rama nie będzie za delikatna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

Ale jak zaczepisz na ramie przy ostatniej skibie to jak kolko bedzie o miedze zachaczac to jak odorzesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

wogóle nie rozumiem, a jaki to niby problem, przecież miedza u mnie naogół jest równa z polem i sobie kółko może iść po miedzy, a tak jak pisałem u mnie kółko to raczej wskaźnik głębokości orki i większość orki jest trzymane na podnośniku a kółko jest nad ziemią a zostawiam sobie ta rezerwe gdzie chcę zgłębić, tzn po to żeby jak zgłębie na walić na tamten świat bruzdy i marnować paliwa i wogóle nei stracić lemieszy, więc np. orka na 25 cm a kółko jest nastawione na orkę na 30-35 cm i jak jest dolinka lub perz to zgłębiam a gdzie nie ma potzreby na podnośniku, również jak sie coś zapycha zgłębienei i spłycenie pozwala pozbycsiezapchnięcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

edyny patent to wywalic kółko do tyłu, po przeróbce 3x30 na 4x30 kółko wywaliłem na sam koniec i widze że bez kółka nie była by mozliwa orka na mniej więcej jednakowej głebokości, bo już przy tak długiej ramie coś musi na końu regulować głebokość orki, zastanawiam sieczy nie zrobić górnego łącznika na pływający, bo przy 5x30 pewnie by sięnależało, jednak mam mały problem z kólkiem na końcu bo jest od standardowych 2x30 kółko i przy 4x30 na tendencje do topienia się i przydało by się je jakoś poszerzyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid12    49

Zespawaj 2 samochodowe i będzie git(tak myśle);p


Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr6340    0
edyny patent to wywalić kółko do tyłu, po przeróbce 3x30 na 4x30 kółko wywaliłem na sam koniec i widze że bez kółka nie była by możliwa orka na mniej więcej jednakowej głebokości, bo już przy tak długiej ramie coś musi na końu regulować głębokość orki, zastanawiam sieczy nie zrobić górnego łącznika na pływający, bo przy 5x30 pewnie by sięnależało, jednak mam mały problem z kółkiem na końcu bo jest od standardowych 2x30 kółko i przy 4x30 na tendencje do topienia się i przydało by się je jakoś poszerzyć :P

 

czemu chcesz przerobić łącznik górny na ,,pływający" w czym to pomaga ba ja mam pługi staltechu i tam są dwie dziury jedna do transportu a druga do orki


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

bo jak jest długa rama a pole nierówne to pług ma iść sam z tyłu wspierać sie na kółku a z przodu tylko na cięgłach, kiedyś co c 330 uczepiłem 3x30 i nie miałem odpowiedniej długości cięgła i uczepiłem na łańcuch zamiast łącznika górnego i pług bardzo łądnie pracował z ciapkiem i ciapek sobie radził (oczywiście nie głebiej jak 10cm :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt930    1

wniosek jest taki jak założysz koło za czwartą skibą to nie odorzesz od skarpy i pług bedziesz musiał trzymać na pompie pierwszą skibe żeby ci nieryła ale w ten sposub zwiększasz uciąg ciągnika . Jak zamontujesz koło za drugim korpusem będziesz mugł odorywć od skarpy i niebędziesz musiał trzymać na pompie . jerzeli jest to koło transportowopodporowe to [powinno bć przed czwartą skibą wybór należy do ciebi ja bym zamontował miedzy drugą a trzecią skibą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bimladentoja   
Gość bimladentoja

ja mam koło na końcu pługa i tył jest ustawiany na kółku,natomiast łącznik centralny jest mocowany w ciągniku na najniższym otworze,a w pługu najwyższym wieżyczki i głębokość pracy pługa z przodu reguluje się długością łącznika,ustawienie idealne i nie trzeba trzymać i ustawiać na podnośniku,a przy miedzy 3-4 obroty koła głębiej i git,ja mam jeszcze raz wyższą płozę przy ostatniej odkładni ,pług idzie prosto jak po sznurku można puścić kierownicę i prowadzi się sam,w wolnej chwili zamieszczę zdjęcie w galerii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

Ja chyba przełoze kołko na tył bo bedzie mi lepiej ustawic jednakowa głebokosc poniewaz łacznik górny zakładam w otwor podłuzny i pierwsza skibe i tak ustawiam podnośnikiem. Ma to jeszcze jedna zalete. Jeżeli pług natrafi na kamien to ma mozliwosc wyskoczenia z ziemi a jezeli łacznik gorny jest zapiety na otwor kulisty to nie ma takiej mozliwosci i urywasz bezpiecznik albo lemiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Kółko można założyć z samochodu, najlepiej z piastą i oczywiście na końcu pługa. Mam 205R15 i jest dobrze nie oblepia się nie tonie.

http://www.agrofoto.pl/forum/MTZ82-i-plug-...-image5167.html

http://www.agrofoto.pl/forum/Przy-szybkiej...-image5096.html

http://www.agrofoto.pl/forum/Prowizorka-pr...-image5095.html

 

 

 

dajemy linki a nie obrazki

Edytowano przez andrzej2110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

ja mam kólko przy przed ostatniej skibie, idzie tak ze ostatnia skiba zabiera jego slad :):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj