Zaloguj się, aby obserwować  
farmerak

Jaka talerzówka do ciągnika 100 konnego?

Polecane posty

farmerak    0

Witajcie!!! Mam do was pytanie i proszę o pomoc. Ilu metrową talerzówkę możecie polecić do ciągnika 100 konnego?

Z góry dziękuje za odpowiedzi ;)


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O jaki model ci chodzi tej talerzówki "x" czy "v"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Zależy jakie masz ziemie czy to miała być ciągana czy podnośnik z ciąganych to ok 3.5m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

mam 2,8m ug cut L 510 na 80km więc napewno coś w szerokości 3,15 no i pytanie na jakich ma to byc talerzach? jaki to ciągnik czy ma solidnie dociążoną przednią oś czy ma 4x4 itd za mało szczegułów !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

zerknij kolego tutaj

http://www.agrofoto.pl/forum/Zetor-10245-z...image78690.html

duzo pisałem na forum o tym zestawie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaJacek    4
Witajcie!!! Mam do was pytanie i proszę o pomoc. Ilu metrową talerzówkę możecie polecić do ciągnika 100 konnego?

Z góry dziękuje za odpowiedzi ;)

Ja polecam jedną z talerzówek kompaktowych, szer. 3m, z wałem zagęszczającym. Np. Ares z Unii, inni producenci to Pom Brodnica, Bury i jeszcze kilka innych opcji.


Claas Ares 657, Ursus C-385
Dominator 150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerak    0

No twoja talerzówka to jest rosyjska @yacenty? Nie myślałem nad Aresem z Unii poczekam na dalsze propozycje ;)


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

DF Agroplus 100 ciągam jakąś ruską starą talerzówkę X szerokość robocza to około 3,3m waży chyba ze 2,5 tony 7 lat temu zapłaciłem za nią 4350zł + transport i jeśli mam jakiś problem to jedynie taki że jadę za szybko i za bardzo rozrzucam ziemię lub że muszę po talerzówce po bronować. Jednak najbardziej podobają mi się talerzówki kompaktowe np. ares z unii itp z innych firm. Moim zdaniem mój Df pociągnął by 4m, ale gdyby talerzówka miała służyć jako agregat uprawowo siewny to proponuję 3m bez żadnych problemów w transporcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33
No twoja talerzówka to jest rosyjska @yacenty? Nie myślałem nad Aresem z Unii poczekam na dalsze propozycje ;)

Yacenty jest negatywnie nastawiony do maszyn z logiem UG przy czym rozumiem jego niechec.Czasami jak przygladam sie na urzywane sprzety UG to przykro mi sie robi jak takie gowno mozna sprzedawac.

Co do talerzowki to ja 100 konnym JD ciagam 3m ciagana Famarolowska w układzie X,predkosc ok 12-15 km/h i po dociazeniu czasami JD ma co robic,przy czym taka 3.5 tez by bez problemów pociagnał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerak    0

A wracając do zestawu uprawowo-siewnego (Ares TL+Poznaniak) czy niema z innej lepszej firmy takiego zestawu chodzi mi o 3 metry???

Z góry dziękuje :lol:


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerak    0

No i jak myślicie czy John Deere 6330 Premium da rade temu zestawowi uprawo-siewnemu /


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kingway
      Witam , po qq chciałbym zasiać jęczmień jary . Na zimę zrobione talerzówką i teraz chciałbym to przejechać gruberem Vibro Flex . Myślicie , że to będzie ok ? Czy lepiej orać ? To samo chciałbym zrobić pod łubin przed plon było żyto z tym , że tam jest poplon - rzepak - minimalnie ale jest . Klasa ziemi 5 klasa 
    • Przez Majstero17
      Witam, wiecie może jak ścignąć ten element chodzi mi o lej próbowałem kilka razy i napotkałem takie rzeczy macie pomysłu?



    • Przez karbex
      Witam. Mam pytanie - może ktoś ma doświadczenie.na jaką głębokość maks można uprawiać gruberem z systemem lemken thorit z podcinaczami. Te podcinacze są wąskie i mają nieco inny kształt niż standardowe i myślę nad założeniem ich do uprawy na głęboko (25 cm mi wystarczy) - czy to się sprawdzi? Gruber mam 2 belkowy 2.2 m 5 łap a ciągnik 100 km. Czy lepiej beż podcinaczy I wąska redlica? Choć tu się obawiam że trochę za żadko łapy a z podcinaczami to zawsze bardziej zruszy
    • Przez kingway
      Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 
    • Przez karbex
      Witam,
      Mam pytanie - mam gruber do uprawy ściernika na podwójnym zabezpieczeniu - 5 łap, 2.2 metra. Uprawiam bezorkowo i robię tym gruberem ale widzę że są dostępne dłuta do modyfikacji żeby robić tym na głęboko - wiadomo - z podcinaczami to robie tak do 12-15 cm. Czy jest sens wymiany Ty dłut np do uprawy wiosennej żeby zrobić na głęboko a później agregat z broną aktywną i siew? Gleby lekkie IVb, V klasa.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj