yacenty

Jakie nadstawki do HW-6011

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
yacenty    3871

Witam,

z racji tego ze kupiłem HW6011 bez nadstawek to musze jej cos dorobic.

W tym momencie przod tył ma 75cm, boczne burty maja 45cm.

Chciałbym na ta przyczepę sypać ok 8ton pszenicy więc myślę coby zrobić burty na łączną wysokość 100cm.

Z boku myslę dać nadstawki 55cm - tylko jeszcze nie wiem jak je zrobic, a z przodu i tyłu dać tylko grubą deskę i bedzie juz co ma byc.

W tym momencie nie ma mowy o kapitalnym remoncie burt bo i tak limit kasy wyczerpal sie juz dawno - mielismy kupic jakas prosta sztywna przyczepe a wyszla wywrotka, a wiadomo jakie to sa koszty ;)

 

Link do przyczepki: http://www.agrofoto.pl/forum/HW-6011-image88345.html

 

Co zrobilibyscie na moim miejscu?

Macie jakies fajne pomysly na ktorych moglbym sie wzorowac?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Chcesz stałe, uchylane , czy zdejmowane? Chcesz wiedziec ile wejdzie i przy jakiej wysokości burt, zmierz powierzchnię x 1m i bedziesz miał objetośc, gęstość pszenicy powinieneś znać.

W innym poście znalazłem wymiary Twojej przyczepy i przy gęstości 0,72 masz 8ton, przy lepszej do 9ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Ja proponuje do przedniej i tylnej burty przyspawać ceownik w taki sposób żeby nadstawki wsunąć od góry a przednią i tylną po prostu podwyższyć.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

poki co przyczepa ma uszy do burt uchylnych i chyba z nich skorzystam a tak jak mowiliscie - przod i tyl sie podniesie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

dzis przygladalismy się jej z ojcem i jest wstepna decyzja - nadstawki muszą byc uchylne - wysokosc 55cm (wtedy łącznie przyczepa bedzie miała 100cm) do tego przod podniesiemy o 25cm tak zeby było rowniez 100cm.

W zwiazku z powyzszym rodzi sie kilka pytan:

1. Jaka blache dawac na nadstawki? 1.5mm bedzie OK czy jednak dac 2mm?

2. Jaki profil wybrac? obecnie na dolnej burcie jest cos na styl 55x50mm - mysle wiec aby dac profil 50mm, burta jest dluga na 465cm wiec mysle dac 2 słupki - co 155cm?

3. znacie moze aktualne ceny blachy 1.5 i 2mm oraz profila 50?

 

Jakie macie burty porobione u siebie?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

Policz sobie objętość w mm^3 razy 0.00000785 wyjdą Ci kilogramy i tona kosztuje w granicach 3000zł za profil a blacha jest z 500zł tańsza, z ttym że ceny w sklepach/hurtowniach potrafiąskoczyć pareset złotych w ciagu tygodnia..

Co do stosowanych profili to nie chce sie wypowadać bo nie wiem jakie przeznaczenie bedzie tej przyczepy, ale ja w małej wywrotce mam burty 3mm i profil 50x30 śłupki co 30cm i dla mie to jest nawet za mało, profil u mnie powienien być grubszy, wysokość bburty u mnie to 40cm

Jednak nadstawki nie muszą być jakieś pancerne, ale blache możesz dać ciut grubszą bo jednak słupków mało chcesz dać, Twój wybór :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

mam mała wywrotke - 4ton (wchodzi 5.5) nadstawka jest 25cm, blacha 1.5, profil 30x50, słupki 3 na całej długości i po jakichs 10 latach od remontu nadstawka jest tylko ciutk wygieta a kiedys ta przyczepa woziła buraki i ziemniaki wiec dostawała w dupe ze hej.

Teraz przyczepy maja służyć tylko i wyłącznie do przewozu zboża - mam 2 inne ktore od czasu do czasu wożą też nawozy, ale ta HWka bedzie tylko i wylacznie na zboże


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

Jeżeli tylko do zboża to nie ma co ładowac kasy w nadstawki, blaha 1,5-2 bedzie ok i słupki tak jak piszesz..

Ja mam 2 lata swoja wywrotke i już mam wygięte burty, ale co sie dziwić jak dziś np wywiozła 70 razy ziemie spod koparki :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

ziemia czy jakies kamienie to zupelnie inna bajka, tak jak pisalem u mnie przyczepa ma chodzic w zbozu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

Gdyby nie to że maja być uchylane poleciłbym Ci drewniane, tanie i jak sie pokrzywi połamie to nie szkoda, i proste do zrobienia, sam mam takie 20cm chyba żeby sie ziemia itp nie wysypywała na wirażach i jestem bardzo zadowolony że je sobie dorobiłem..

temat rozwiązany chyba :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

drewniane mam na sztywnej, na wywrotce nie wchodza w gre bo ma byc 55cm :lol:

jeszcze jedno pytanie - jakie macie pomysły na sciągniecie burt do siebie w przypadku wywrotki?

 

Moze troche kiepsko sie wyraziłem - w sztywnych przyczepach - gdzie burta jest jedną całościa mam na srodku łancuchy po to aby mi nie rozdeło burt na boki.

Do HW6011 mysle dać 2 takie łancuchy - beda wtedy co 1.5m - powiedzcie mi jak je najlepiej zamocowac aby dało się je rozpiąc przed samym momentem wysypu oraz zeby podtrzymywały zarowno nadstawke jak i burte - jest na to jakis sposob? no chyba zeby dac go na stałe i wtedy przy kiprowaniu nadstawki beda na sztywno - tylko czy ma to sens?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
drewniane mam na sztywnej, na wywrotce nie wchodza w gre bo ma byc 55cm :lol:

jeszcze jedno pytanie - jakie macie pomysły na sciągniecie burt do siebie w przypadku wywrotki?

 

Moze troche kiepsko sie wyraziłem - w sztywnych przyczepach - gdzie burta jest jedną całościa mam na srodku łancuchy po to aby mi nie rozdeło burt na boki.

Do HW6011 mysle dać 2 takie łancuchy - beda wtedy co 1.5m - powiedzcie mi jak je najlepiej zamocowac aby dało się je rozpiąc przed samym momentem wysypu oraz zeby podtrzymywały zarowno nadstawke jak i burte - jest na to jakis sposob? no chyba zeby dac go na stałe i wtedy przy kiprowaniu nadstawki beda na sztywno - tylko czy ma to sens?

Przy dorabianiu burt wzoruj się trochę na większej haelce (podobnie jest w Tatrze 815)- jesli masz taka możliwość. Opiszę jak to działa - burta u góry ma swój zawias - półotwarte gniazdo z zabezpieczeniem na śrubę-przeytczkę jest w burtach sztywnych, a w uchylnej jest gruby bolec, który leży w tym gnieździe. Burta dołem od środka zachodzi na tą dolną i otworzy się dopiero gdy uchyli się dolna. Ten mechanizm z przedniej i tylnej burty domyka dolna i jednocześnie dół górnej. Przy takim rozwiązaniu dolny profil nie musi być masywny. Blacha nie musi być gruba, nawet 1mm wystarczy przy solidnym górnym profilu i użebrowaniu z wąskiego prostokątnego profilu np:30X50. Do spinania używaj pasa do ładunku, przed zasypaniem mocno napnij zapinając o podłogę lub ramę, potem zwolnij sprzążkę i syp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

pasy, hmm jakos mi nie leza - wieje amatorszczyzna albo prowizorka.

myslalem zeby nadstawki spiąc łancuchem w dolnej czesci nadstawki dzieki czemu powinny tez przytrzymac troche dolna czesc.

niestety wtedy nadstawki nie beda uchylne, no ale z drugiej strony na co mi uchylne nadstawki do zboża?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Ja mam na d 47 borty o łącznej wysokości 0,8 m. wykonane z profila 50*50*3 blacha #2 i borty nie mają żadnego połączenia łańcuchami, ale przy 1 m wysokości można 1 zrobić a zapinanie można zastosować tak jak było kiedyś w wozach konnych rozpinanie z zewnątrz oczywiście.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Łańcuchy to amatorszczyzna, zrób odpowiednie mocowania do pasów i będzie profesjonalizm. Nie trzeba to nie spinasz i używasz bez, a łańcuch stale wisi i przeszkadza. Rób jak uważasz, wyraziłem swoją opinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

nie no kazda opinia, kazdy pomysl jest dobry, ale ostatnio na zrzeszeniu widziałem przyczepe owinieta pasem - ladownosc ok 3tony i z jednej stronie przy burcie to był az jeden zawias :lol: reszta urwane.

myslisz ze takie 2 pasy utrzymaja takie burty?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
nie no kazda opinia, kazdy pomysl jest dobry, ale ostatnio na zrzeszeniu widziałem przyczepe owinieta pasem - ladownosc ok 3tony i z jednej stronie przy burcie to był az jeden zawias :lol: reszta urwane.

myslisz ze takie 2 pasy utrzymaja takie burty?

Pas nie służy do owijania. W ciężarówce przy dzielonych burtach dawałem po jednym pasie na burty i w elewatorze po odpięciu zamków burty nawet nie drgnęły. Burty były rozmiaru 270x80. Tych zawiasów w Twojej przyczepie nie urwiesz. Co do łańcuchów to widziałem oryginalne,i zapinki działające w stylu "pułapka na myszy", które to sprawdzały się w praktyce. Jeśli nie wiesz o co chodzi z tym "stylem", pytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

mozesz rozwinac temat tej pulapki na myszy?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
mozesz rozwinac temat tej pulapki na myszy?

Podaj adres imeil, narysuję, zrobię zdjęcie telefonem i wyślę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

narysuj w paincie i przyklej do tematu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Od 5-ciu lat nie używałem tego programu i nie chce mi się bawić. Podaj telefon na priv, wyślę mmesem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

no to decyzja podjeta, jak tylko uda sie dogadac z jednym znajomkiem to robimy w domu, profil 50x50x2, blacha 1.5mm, wysokosc nadstawek bedzie oscylowac w granicy 62-65 - dzieki temu burty beda miały ok 107-110cm, co do łancuchów to jeszcze nie jest do końca pewne jak to zrobimy ale cos sie jeszcze wymysli


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Moim zdaniem metalowe nadstawki to zbędny ciężar ja w swojej 8 tonowej mam burty 40cm i dodałem nadstawki po 80cm z płyty OSB grubości 21mm wzmocnionej profilem 4x2cm. Gdy kupie następną przyczepę to burty zrobię dołem uchylne i też z takiej płyty.297e839936accfb0m.jpg d8a5dbee6619c1dam.jpg na środku mam dwa łańcuchy tak na dolnej i górnej ramce.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

a ramke do nie jak masz zrobiona? jaki tam profil siedzi, jak to jest mocowane?

ale czy ta płyta jest duzo tansza od blachy? to juz bym polemizował arkusz 1.25 x2.5 kosztuje cos kolo 130zl przy grubosci 1.5mm, a takie 2 arkusze 0.65x2.5 kosztuja 100zl.

Jak jest z trwałościa takiego materiału? Jakie to jest ciezkie?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Napiszę tylko tyle zobacz na przyczepy (z drewnianymi burtami) przywiezione z zachodu mają po 40 lat i są w dobrym stanie żadne żelazo tyle nie wytrzyma . Zapraszam do Legnicy sam to ocenisz pozdrawiam Piotr z Legnicy.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj