kuba18l

Kupno fendta z serii 800

Polecane posty

kuba18l    0

Witam zastanawiam się nad kupnem fendta z serii 800 ponieważ reno 145.14 już sie kończy :) otóż przy oglądaniu na co zwrócić uwagę jak go sprawdzić u sprzedawcy i czym się różni ten z lat do 2000 z jednym kominem w masce a ten po 2000 roku obok kabiny . pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205

Twój Reno sie kończy to zrób mu remont i bedziedz wiedział co masz, te fendty też sie kończa bo ma maja kupe lat i nie jedne parokrotne remonty za sobą, więć weź sie zastanów.... oczywiscie idzie kupić świeży model ale lekko 130-160 trzeba dać za takiego... A tak po za tym to tłumik przy kabinie był od 96 roku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba18l    0

Raczej reno juz nie będę remontował bo silnik turbina i skrzynia sa do roboty  a po za tym potrzebuje traktor z lepszym wyposażeniem coś po prostu nowszego da rade pod spore góry , w czym jest biegów więcej żebym nie musiał za sprzęgle redukować a za mna przepaść ... to niech będzie żę od 96 nie byłem tego pewny więc przepraszam moja wina ale pytałem czym się różnią nie o lata , jeżeli dam te do 160 tys przynajmniej traktor będzie godny polecenia a teraz cena za remont np. pneumatyki to renówki to koszt ok 6 tys do tego naprawy silnika skrzyni turbo to kolejne 15 tys a że jest sprowadzona z anglij to zero elktryki kabli i wgl wszystko jest zniszczone  ... a wypracowała i tak sie już trochę to nie mam co dokładać jeśli teraz jest warta gora 20 tys;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2648

Fendtem się tak nie podneicaj,bo jak się wbijesz na minę to koszty naprawy będą takie że te w reno to pikuś.Szukaj z rozwagą i weź pod uwagę też inne marki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak kupywać to tylko nowego. Wtedy bedziesz pewny ze mozesz nim wszędzie jezdzic. No ale finanse na to wls nie pozwalają. Widac ze masz dużo ziemi skoro potrzebny Ci jest duży ciągnik. Ja jak bym mial kupywac to nowego na Twoim miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6335

Takich ciągników jak Favorit serii 800 już nie produkują. Różnica w mocy między Reno 145 a Fendem 816 nie będzie odczuwalna chyba że w tamtym silnika faktycznie już nie było. Silniki Mana w tej serii to stara dobra jednostka D0826, Suche tuleje i tylko pompa smarowania silnika zrobiona tak że trzeba rozbierać cały rozrząd żeby ją wymienić. Nikomu się nie chce tego robić i pierwsze co leci to turbo. 

Skrzynia jest fajna, półbiegi bez sprzęgła w orce czy agregacie siewnym to wspaniałe udogodnienie.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba18l    0

Nowego kolego na razie nie bo będę zaczynał budowę obory a traktor potrzebny u nas ziemie są ciężkie , biorę pod uwagę różne marki ale fendt wydaje sie najbardziej pasujący a co do napraw każdy chyba sprzęt się psuje i to ze dołoże do fendt nawet 20 tys to wiem ze juz będzie chodził i będzie miał siłe a reno naprawie i tak dalej będzie problem bo zapne obracaną czwórkę i cały dzień bede piłował 1.5km/h i spali wiecej niz 200 km i  chciałbym sie powiedzieć na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie w tych traktorach a nie ile bedzie mnie remont kosztował :) 


dzięki mirro za dobrą odpowiedź o to co pytałem :) a co do pompy smarowania często siadają ile wytrzymują  i jakie są objawi jej popsucia ? osobiscie zastanawiam sie nad 818 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koroll    37

dwie 800 stały w Zbuczynie po prawej jadąc od Siedlec ale nie wiem czy jeszcze są. w przypadku tego modelu warto zwrócić uwagę czy wiązki nie są rozprute zwłaszcza te od skrzyni. fajny traktor ale kupić w dobrym stanie ciężko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiem Wam tak.... nie widziałem favorita 800 ktory mialby mniej jak 15tysmtg!  kręciłem kiedyś nawet takiego co miał 42tyg mtgz północy francji i uwierzcie ze byscie mu dali 10-15 tys mtg....  podstawa sa wiążki elektryczne,  srednio kazda siada co 8 lat, nie ma bata!   stosunek zuzywalnosci jest dwie silnikowe do jednej skrzyniowej.  drugie 822>824 bedzie juz wycugany! najlepiej wybrac 818, 816 tocalkiem inny typ silnika. wiekszosc maszyn to zamaskowane farba skarbonki , takze przestrzegam!  ale wraz lepsze niz nowe!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MICH4Ł
      Witam.
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje cały EHR do Fendt Farmer 311 turbomatik LSA jeżeli można oczywiście takie coś nabyć ?
       
    • Przez fendzior927
      Witam
      Mam problem z fendtem 927 vario mianowicie ciągnik po rozpędzeniu się do pewnej prędkości rozłącza skrzynie wchodzi w tryb awaryjny i wyrzuca błąd 4.1.A1 po zgaszeniu odczekaniu chwili i ponownemu odpaleniu nie ma błędu ale po ponownym rozpędzeniu to samo. Nie kiedy jednak błąd nie występuje i chodzi normalnie.Dzieje się tak tylko przy jezdzie do przodu obojętnie czy dolna czy górna skrzynia do tyłu brak błędu.
      Błąd jest niby od nastawnika tylko czy na pewno od niego ???
      Z góry dziękuje za jakąkolwiek podpowiedz
      Pozdrawiam
       
    • Przez fendzior927
      Witam
      Mam problem z fendtem 927 vario mianowicie ciągnik po rozpędzeniu się do pewnej prędkości rozłącza skrzynie wchodzi w tryb awaryjny i wyrzuca błąd 4.1.A1 po zgaszeniu odczekaniu chwili i ponownemu odpaleniu nie ma błędu ale po ponownym rozpędzeniu to samo. Nie kiedy jednak błąd nie występuje i chodzi normalnie.Dzieje się tak tylko przy jezdzie do przodu obojętnie czy dolna czy górna skrzynia do tyłu brak błędu.
      Błąd jest niby od nastawnika tylko czy na pewno od niego ???
      Z góry dziękuje za jakąkolwiek podpowiedz
      Pozdrawiam
    • Przez misieka
      mam 9 błędów w ciągniku, co one oznaczają? proszę o odpowiedź
      -0.0.20
      -0.1.59
      -0.1.60
      -0.1.62
      -0.1.63
      -0.1.65
      -5.1.01
      -5.1.72
      -4.1.08
    • Przez pkmasta
      Witam
      posiadam fendta 926 pierwszej generacji od dosyć niedawna, jest to mój pierwszy fendt stad tez pytanie
      czy jest ktoś w stanie podzielić się instrukcja do 926 pierwszej generacji?
      prosze również o pomoc w rozszyfrowaniu kodu błędu:
      8.3.15
      pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj