Zaloguj się, aby obserwować  
Adamb91

SAME SOLARIS 55 DT -Czy nadaje się do uprawy ziemi.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Adamb91    0

SAME SOLARIS 55 DT - NOWY !!!

Będzie on pracował na areale 18 ha (mój URSUS C-330 nie daje już rady)
Maszyny które planuje do niego kupić to NOWY pług 2 obrotowy z UG (dzwoniłem do dealera SAME i powiedział że jeden rolnik który kupił od niego 55 DT pracuje z takim zestawem i sobie chwali ;) ) do tego agregat 3,0m z podwójnym wałkiem i z moja przyczepa (zdjęcia w galerii) na resztę już chyba nie starczy Funduszy ;).
Bardzo Mi i tacie ten Same sie spodobał ale chciałem sie doradzić Fachowców z AF,czy da radę z tymi maszynami :)

 


Proszę oceniać w galerii moją przyczepę po remoncie kapitalnym ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

Kolego ten ciagnik jest waski i malutki. na pewno niezle by zastapil c 330 ale na tyle ziemi lepiej zastanow sie nad czyms wiekszym niekoniecznie drogiej marki lub uzywanym ciagnikiem. ten ciagnik jak na moje oko to jest do sadu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten model to wersja ogrodnicza. M.in. ma krótkie ramiona tylnego podnośnika więc do pługa i oólnie maszyn rolniczych musiał bys przedłurzyć. Ciagnik też jest nisko zawieszony. Raczej radził bym ci poszukać jskiegoś "normalnego" ciągnika. Wiem bo u nas dużo osób zajmuje sie ogrodnictwem w tym nasze gospodarstwo.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

czy ja dobrze rozumiem chcesz kupić ciągnik sadowniczy na zwykłe gospodarstwo bez sadów, bez urazy ale robisz błąd!

 

przeciez ten ciągniczyna kosztuje z 80 kafli, no i po co Ci 2jka w obrocie? jak chcesz same to tylko dorado 55 za 95 tyś kupisz ale jak na 18 ha to takie dorado 55km to jest stanowczo za małe sam mam c 330 i wiem że żadne inne nawet 40km nie zastąpi ciapka a jak chcesz z przodem to koniecznie 70km to minimum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz możesz popytać ludzi którzy mają takie ciągniki, sadowników. Zazwyczaj w gospodarstwach sadowniczych maja większy ciągnik do upraw. No a ten do uprawy się niestety nie nadaje.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adamb91    0

Niby czemu jest za wąski?? moje pola wyglądają jak koryta wisły sa wąskie ale bardzo długie ( i dla tego myślałem o wąskim małym ciągniku i pługiem 2 obrotowym bo większość granic mam przy płotach sąsiadów, wnerwia mnie to trochę ;) kumpel z okolicy ma Lamborghini LAMPO 55 i jest nie wiele szerszy do SAME 55 DT a ma trochę ha więcej ode mnie ha i sobie radzi ;)


Proszę oceniać w galerii moją przyczepę po remoncie kapitalnym ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

wiesz co rob jak chcesz jak nie masz co z pieniedzmi robic. ten ciagnik jest drogi pozadnego sprzetu do niego nie zapniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Niby czemu jest za wąski?? moje pola wyglądają jak koryta wisły sa wąskie ale bardzo długie ( i dla tego myślałem o wąskim małym ciągniku i pługiem 2 obrotowym bo większość granic mam przy płotach sąsiadów, wnerwia mnie to trochę ;) kumpel z okolicy ma Lamborghini LAMPO 55 i jest nie wiele szerszy do SAME 55 DT a ma trochę ha więcej ode mnie ha i sobie radzi ;)

Kolwgo a miaeś chociaż okazję posiedzieć w tym solarise? przecież ten ciągnik dzieli przepaśc z lampo/dorado w solarie masz biegi między nogami podłoga jest jak w c 330 tzn most w kabinie wogóle ten ciągnik est tak mały jak jakiś quad, i co z tego że lampo nie jest szersze jeśli jest 2 razy ciężejsze i dłuższe, rób co chcesz ale będziesz żałował bo praca z obrotówką tak lekkim ciągniiem to będzie masakra, tak samo transport efekt taki że będziesz lżejszy o 100 kafli a będziesz się męczył tak samo jak byś ciapkiem ryrał, jak już to bym wolał farmtraca 555dt w tej cenie wyjdzie, ten ciągniczek jest lżejszy i krótszy od ciapka i mniej od ciapka zrobi, fakt te 2jki uciągnie bo ma napęd ale same nawroty cię wykończą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Siedziałem , w tym ciągniku , to masakra , ja łokciami o boczne szyby się odbijałem , i tak jak poprzednik mówi , to jak troche większy QUAD , i z tom obrotówką to może sobie poradzi , bo moge ci zaświadczyć , że będzie to śmiesznie wyglądało , jak będzie się ślizgał , i z bylami ciągnoł ten płóg , w takiej orce , to można normalnie boki zrywać . A o nawrotach to już nie wspomne , jak będziesz chciał wykonać szybki manewr , i jak masz więcej jak 180 cm wzrostu , to chyba będziesz łokciami szyby wybijał , bo sam jak w nim siedziałem , to zero swobody , to sobie lepiej tego lampo kup , i będziesz bardziej zadowaolony , bo lampo powiesicz 200kg naprzód , i i z płógiem , to mażenie , a nie wszystykona siłe , a różnica cenowa jest niewielka , wręcz na wet , to sam szukałem , rollera , i za 60 000 zł już można fajną używke kupić . Ale to w przyszłości , bo teraz inne wydatki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez mamjuzdosc
      Witam, Jaki powinien być luz zaworowy w silniku Deutz 1000.6 AT 130KM, traktor Same Antares II 130 Turbo?
      Nie znalazłem nigdzie konkretnych informacji na ten temat. Pozdrawiam.
    • Przez JasiekAgriculture
      Witam mam problem z ciagnikem same Explorer 60 88r mam spory luz na pedale sprzęgła przez co rewers wchodzi ciezkawo z lekkim zgrzytem wie ktoś może jak podregulowac pedał lub co innego zrobić? 
       
    • Przez gogo500
      witam posiadam ciagnik same laser 90 i mianowicie co uzupełnie olej w silniku do stanu max pojezdze pare dni i oleju  nie  ma ciagnik  nie kopci a zauwazułem ze zwieksza sie stan w tylnich zwolnicach co moze sie dziac??
    • Przez Kargul652
      Witam. Mam problem z ciągnikiem same iron 150s a mianowicie sam w czasie jazdy, pracy przy wyłączonym napędzie i blokadach, z balastem i bez, oś sama podnosi się i opuszcza,co to może być za przyczyna? 
    • Przez Rafał11
      Witam, otóż dziś zauważyłem w moim Same że kopci na niebiesko. Gdy wyciągam bagnet oleju na odpalonym silniku nie wygania oleju po odkręceniu nakrętki od wlewu oleju też nie wygania oleju. Jak dodam gazu ciągnik ma normalny dźwięk chodzi ładnie równo pracuje. Czym może byc spowodowane że kopci na niebiesko??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj