Skocz do zawartości

Polecane posty

corrado    243

I kolega wyżej ma rację, a co do oszczędności foli. To tak jak byś powiedział żeby nie robić polską Sipmą bo jak zrobisz Claas-em Rotocat 250 to masz 1,5 beli z Sipmy. To zamiast kupować Sipmę to mówisz że lepiej dozbierać albo kupić używaną Claas-a no bo przecież to oszczędność.

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

corrado    243

Dobrze że chociaż z tym się zgadasz :) a co do bel to każdy ma swoje zdanie chciał kolega porady więc piszę co myślę. A jeśli może odliczyć vat to cena wyjdzie koledze wyjdzie nie podniesiona. Każdy robi jak mu pasuje. :) To tak samo jak kupować paliwożernego zetora czy dołożyć i kupić zachodni ciągnik o wiele oszczędniejszy.

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Wiadomość z agroFakt.pl

Buszido007    46

Witam.

Mam kilka pytań.

Jak jakościowo wygląda sianokiszonka zebrana przyczepą samozbierającą z nożami docinającymi - konkretnie chodzi mi o "jugosłowianke".

Czy ta przyczepa nadaje sie do sianokiszonki?

Czy polecacie jakąś inną przyczepe samozbierającą z nożami do c360?

Lepiej robić na pryzme czy w baloty?

Jak robić na pryzme, to lepiej na tzw. "sterte", czy lepiej do silosa ?

Jeśli zły dział to przepraszam i proszę o przeniesienie.

Pozdrawiam!

Połączone

Edytowano przez razor275

mammut1    20

Buszido jak lubisz się narobić to pryzma bo przyczepą bez wałków =widła czyli musisz rozgartać a to nie jest najlżejsza robota chyba że masz 5ha to jeszcze można ja wożę zielonkę na jesieni potingerem 4 t c-360 ciągnik daję radę

malorolny121    25

Wcale nie jest ciężko rozerwać bele sianokiszonki- Ja kłade ją na boku i ostrą siekierą rozcinam do połowy a potem już od samego środeczka po warstewce się ubiera i nie trzeba sie bardzo szarpać

mammut1    20

Ja robię sianokiszonkę w pryzmie ale czasem zrobię kilka bel to przecinam bele wycinakiem i tak niema porównania z kostką z pryzmy a z tą siekierą to dobre jak na małą ilość

danjon    0

panowie mam kiszonkę z kukurydzy siano wysłodki buraczane mokre i mam pytanie co by do tego dodać zeby było mleko a i witaminy daję

szymi4512    1

Witam Panowie

Mam do Was pytanie odnośnie sianokiszonki, wiele jest opini na temat jaka trawe nalezy zbierac aby sianokiszonka byla dobrej jakosci. Niektórzy mówią że lepiej jest konkretnie podsuszyc, wiec podsuszaliśmy, ale zauwazylem że krowy bardzo mało pobierają takiej sianokiszonki, tzn w paszowóz mało daje bo jak wiecej to nie zjedza( powinnem dawac 320kg a daje max 150), zwolenników mokrej sianokiszonki jest bardzo mało, ale kiedys pogody nie było i zwinęliśmy kilka mokrych balotów to krowy się chciały za tym zabić. W tym roku też pogody nie było to regras znowu robiliśmy w pryzme bo było sporo areału. Ale jak już wspomniałem wiecej ludzi w okolicy podsusza konkretnie sianokiszonki... Co Wy o tym sądzicie, jakie jest wasze doświadczenie w tej sprawie?

Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

reebok    5

Baloty 45% s.m., pryzma 35% s.m.. Mokra lepsza, lepiej się kisi, smakuje. Dziś kosisz, roztrząsasz, jutro zbierasz przy dobrej pogodzie, a jak w pryzme to nawet w ciągu jednego dnia. Takie jest moje zdanie.

Pawel9059    0

Witam,ile po otwarciu sianokiszonki może stać otwarta ? zrobilem w tym roku po raz pierwszy 6 sianokiszonek i ok 400 kostek suchego dla 3 byków wiek 4 miesiace

rafal4610    54

tydzień spokojnie, a nawet i do 2 może stać ;) U mnie raz stała ze 2 tyg. i nic sie z nią nie działo :)

rolstudent    98

U mnie inaczej bo ja mam prawie samą lucerne. Kończę kosiec i prsktycznie zaczynam zbierać. W tym roku zbieralem 36 godzin. I zspowiada sie ekstra pryzma na pół roku mysle ze 21 procent białka

karolr2    180

Wczoraj ograbiłem sianokiszonkę w wałki ale przez noc napadało w nią deszczu. dzisiaj to zbelowałem i ofoliowałem. Z niektórych belek aż się woda sączyła no i ważyły pewnie dość spor. Jak myślicie zakisi się to?

donweter1989    184

@RadekKopczyński- kilka dni, potem pleśń jest już widoczna.

@karolr2 powinna się zakisić, ale bydlaki nosem będą kręcić. Wyjdzie Ci typowe błoto o kwaśnym zapachu. Ale jak to mówią z braku laku i kit dobry. Opasy przebiorą.

donweter1989    184

Czyli powiedzmy, że bela waży około 500-600 kg. Koło tygodnia pewnie im zejdzie. Zależy ile będziesz podawać, jeśli mało to jeszcze dłużej.

aro321    16

po jakim czasie od owijania mogę zacząć dawać bykom sianokiszonkę w belach?

SebQ90    0

Siano w kostkach (2,50 PLN/szt) w rolkach o wadze pow 280 kg (70 PLN/szt i 60PLN/szt), słoma w kostkach (1,50 PLN/ szt) w rolkach o wadze pow 220 kg (40 PLN/szt), Sianokiszonka (80 PLN/szt)żyto

czy to dobre ceny

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez jedrecky
      Witam wszystkich użytkowników forum.

Widziałem na forum, że wielu z Was ma problem z odpadami poprodukcyjnymi.
      Jestem zainteresowany kupnem dużych ilości folii porolniczej (odpad poprodukcyjny). Zapewniam własny transport. 
      Po szczegółowe informacje zapraszam na priv. 
      W swoich wiadomościach proszę zawrzeć ilość folii oraz ocenę stopnia zanieczyszczenia razem ze zdjęciami. 

Ilość i odległości:
      - od 20 ton w górę - cała Polska oraz Europa,
      - kilka ton - 100 km w promieniu od Gubina, zarówno po stronie polskiej jak i niemieckiej.

Pozdrawiam.

• Przez kubica11
      Jaką prasę zmiennokomorową wybrać do ciągnika " Fendt 311 Vario Tms " który ma 115km? 

• Przez agrofoto
      Już czerwiec, a nie ma jeszcze tematu o sianokosach. Sianokiszonka, pryzma, czy zbieracie na siano? Pogoda nie przeszkodziła, jak nawoziliście? Zapraszam do dyskusji.

Trochę zdjęć z galerii z sianokosów

• Przez tedek2
      Witam jestem zainteresowany zakupem bel sianokiszonki tegorocznej po rozsądnej cenie z województw mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. Proszę pisać najpierw na priv.
    • Przez Zdzislaw123
      Witam.
      Odbiorę stare folie po sianokiszonce, folie czarne, worki big-bag, worki po nawozach, stare plandeki w obrębie woj. Wielkopolskiego.
      Duże ilości folii odbiorę z całej Polski i zagranicy.
      Kontakt e-mail'owy lub telefoniczny.

e-mail : klon_art@op.pl
      tel : 793-090-162

Pozdrawiam Zdzisław