Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mariuszd93    559

witam wszystkich co myślicie o sianokiszonce w workach? to sporo tan iej ale czy warto?


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@mariuszd93 u nas jeden gość zrobił sianokiszonkę w workach. Te worki popękały i sianokiszonka się zepsuła.


Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

U mnie też ludzi nie byli zadowolenie z tych worków i teraz wszyscy normalnie folią owijają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinat    5

Daj spokój z workami - będą straty i na końcu wcale nie wyjdzie taniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik88    0

od poniedziałku planuje robić z lucerki. Ktoś też zaczyna? :) ja owijam bele folią 750mm i robie 24 obroty. Pleśni moje belki nie widzą. no chyba że trafi sie jakaś nie foremna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paszczak    0

@mariuszd93 u nas jeden gość zrobił sianokiszonkę w workach. Te worki popękały i sianokiszonka się zepsuła.

 

a ja kupiłem worki z firmy silobag i jestem zadowolony, co prawda w worki zapakowałem z 80 belek a resztę owinąłem ale nie zauważyłem dużej różnicy pomiędzy jedną a drugą kiszonką,

zamawiałem na www,silobag.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Właśnie ile wołacie za prasowanie słomy/sianokiszonki? przy sianokiszonce bierzecie więcej czy nie?

Ile wołacie za owinięcie beli i piszcie kogo folia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

robił ktoś z was sianokiszonkę z mieszanki owies i jęczmień bo w tym roku mało zrobiłem balotów z I pokosu i mam 0,5ha takiej mieszanki a wyrosła wysoki i już się wykłosiła i tak myślę zrobić sianokiszonkę i po tym jeszcze coś zasiać tak aby było dobre na baloty tylko co tak aby szybko urosło ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

tylko uważaj żeby nie przesuszyć bo słomę zrobisz. Kiszonka ze zboża musi być dość mokra. U nas kosimy i na drugi dzień już prasujemy bez przewracania. A siać będziemy to samo jak pogoda dopisze to jeszcze raz się zbierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Z jęczmienia jest dobra ale z owsa to raz zrobiłem i nic tego jeść nie chciało tak że nie polecam.

Z drugiej strony to z 0,5 ha to nie wyjdzie za dużo ....


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czeladnik    0

Wójek miał wsiewkę kończyny w jęczmieniu ale strasznie zarosła chwastami, i zwineliśmy to na siano kiszonkę. Super była i dużo bardzo polecam takie rozwiązanie, a kończyna jak szczotka odrosła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

Mam czekać aż się ziarno zawiąże czy już teraz mogę kosić i czy krowy więcej mleka dadzą, teraz jest wilgotno to myślę, że jeszcze raz na tym kawałku urośnie do października, a dlaczego nie dawać tego krowom tylko jałówka a z 0,5ha to myślę że ok 10-12szt. wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

krowom sie tego nie daje bo ma mniejszą wartość niż sianokiszonka ale jak im dasz to nic się nie stanie tylko mleka tyle nie dadzą co po sianokiszonce. U nas będziemy kosić za jakieś 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a co proponujecie zasiać po zbiorze mieszanki, może jaką mieszankę z facelia lub saradelą tak aby potem nadawało się to na baloty sianokiszonki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek0909    0

Mam ściętą trawę na łąkach torfowych,tydzień już leży,część przewrócona część jeszcze nie co robić zbierać na siano czy sianokiszonkie ?Jak trochę popada przed zbiorem sianokiszonki to nie szkodzi jej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Budzu321
      Witam posiadam w sumie 11ha połowa to pola i połowa to łąki. Hoduję narazie 4 krowy dojne w tym roku w lecie zwieskzy sie do 5 a za rok myślę że do 6 dojnych, trzymam też 2 cielaki. Czy mi opłacało by się wykosić 0,5-1,0ha na sianokiszonke oczywiście pierwszy pokos. Prasy własnej nie mam, sianokiszonka była by w pryzmie. Trawa była by wożona t-25 i rozrzutnikiem, bo m am tylko t-25, ugniutł też bym t-25 jakoś. Czy mi się opłacało by?
    • Przez BIGAGRO
      Najwyższej jakości sianokiszonka w belach 130 cm - prasa Krone Bellima F130. Bele sprzedajemy bezpośrednio z pola w dniu zbioru - są owinięte siatką 125 cm szerokości (zakrycie boków - równe bele, oszczędność folii). Folią owija kupujący u siebie.
       
      Nie jesteśmy handlarzami - nie skupujemy bel - oferujemy materiał z własnej produkcji! Po pierwsze jesteśmy rolnikami więc wiemy "jak to się robi" .
       
      Corocznie produkujemy ponad 3000 sztuk najwyższej jakości bel sianokiszonki - nigdy nie mieliśmy reklamacji na nasz towar!
      Sianokiszonka pochodzi z użytków zielonych obsianych wysokiej jakości nasionami renomowanych producentów. Użytki nawozimy nawozami doglebowymi NPK z wapniem, magnezem, siarką i mikroelementami oraz dolistnie nawozami mikroelementowymi oraz aminokwasami - dzięki temu otrzymujecie Państwo najwyższej jakości paszę z wysoką zawartością białka i wszystkich składników pokarmowych!

      Cena za bele zależna jest od rodzaju materiału z którego są robione bele. 
      Ceny i dostępność na 30.08.2016:
      Lucerna - 90 zł/szt (wolne 1 auto - zbiór początek września, później październik) Koniczyna czerwona 80% z trawami (kostrzewy, tymotka, życice)- 80 zł/szt (kilka aut - zbiór w połowie września i w październiku) Mieszanka motylkowych DSV Country 2057 (lucerna+koniczyny) - 90 zł/szt (wolne 1 auto zbiór na początku września) Mieszanki z koniczyną czerwoną (min. 40% koniczyny) - 75 zł (dostępne kilka aut ze zbioru początek września i kilka w październiku). Mieszanki traw z koniczyną perską Country 2053, Futtertrio, C2050 - 85 zł/szt (dostępne 2 auta ze zbiorów pod koniec września) Mieszanki traw DSV (2012, 2013, 2014, 2401) - 75 zł/szt (dostępne 2 auta ze zbiorów na początku września) Sianokiszonka z podsuszonej koniczyny z trawami owinięta - dostępne 80 sztuk w cenie 89 zł/szt. Możemy owinąć każdy towar i dowieźć owinięte bele - cena +15 zł/szt Pozyskujemy również około 300 bel siana z łąk koszonych pod koniec lipca - są to trawy (brak szuwarów, pokrzyw, samosiewów itp). - ten towar proponujemy po 55 zł/szt.

      Siano wysokiej jakości w cenie 120 zł/szt.
       
      Wszystkie ceny są cenami netto za bele bez folii tj bele w siatce bezpośrednio z pola . Dla zainteresowanych wystawiamy faktury. VAT na pasze wynosi 8%. Na wcześniejsze zamówienie możemy zrobić również wysokiej jakości siano.

      Tylko u nas kupisz bele z najwyższej jakości mieszanek traw marki DSV, które posiadają tzw. milk index (mleczny indeks) - dzięki nim osiągniesz wysoką wydajność mleczną. Nie kupuj niepewnego taniego towaru, z którego nie ma mleka!

      Jeśli jesteś zainteresowany zakupem paszy w roku 2016 - skontaktuj się z nami i zarezerwuj towar - zapraszamy do nas - zobacz z jakich traw zrobimy dla Ciebie bele!
      Bele dostarczamy autami o ładowności 40 szt (bele 130cm), są to zwykle auta kryte więc nie dochodzi do ewentualnych zamoknięć w czasie przejazdu. Przykładowe koszty dostaw:
      - okolice Wydmin - 550 zł
      - okolice Turośli - 750 zł
      - okolice Szczytna - 850 zł
      - okolice Kolna, Mały Płock - 900 zł
      - okolice Przytuł, Wagi - 950 zł
      - okolice Grajewa, Stawisk, Szczuczyna - 1050 zł
      - okolice Przasnysza, Ostrołęki, Łomży - 1100 zł
      Koszt każdej trasy wyceniamy indywidualnie informując kupującego przed realizacją!
       
      Kontakt: PW, big-agro.pl, kontakt@agrivision.pl, biuro@agrivision.pl, 
       

       
       


    • Przez rolnikzlubelskiego
      Witam,
      Panowie mam taki problem. W tym roku późno robiłem sianokiszonkę z trzeciego pokosu (październik) ponieważ wcześniej ciągle padało. Otworzyłem teraz jedną belę i okazało się, że się nie zakisiła. Nie jest popsuta, spleśniała, ale to jest normalnie zielona trawa taka jaką owijałem. Jaka może być przyczyna? Za zimno było? Dodam, że nie była suszona.rano skosiłem, odrazu zgrabiłem i belowałem.
      Czy jak zostawię te bele z 3pokosu do lata to się zakiszą jak zrobi się ciepło?
    • Przez same110
      Witam
      Stoję przed wielkim.dylematem która z pras wybrać między Kverneland A krone
      Która z maszyn będzie lepszym wyborem .Nie znalazłem.żadnej.opinie o.takowym modelu 6250 Kvernelanda.Jesli ktoś.taki posiada lub sąsiad prosiłbym o kontakt na pw
      Z drugiej.strony Fortima to dawny roundpack sprawdzony ale jednak.Fortima to nie też kropka w kropkę
      Dziękuje za rady
      Pozdrawiam

    • Przez Mateusz2121
      Witam chciałbym zacząć robić sianokiszonke dla byków i ma do was takie pytanie czy 6-7 byków da rade zjeść taką bele zanim zacznie sie psuć ? ważne!!!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj