Polecane posty

Wacek21    35
Napisano (edytowany)

Trawa nie jest jeszcze zwiedła, dzis nie było za ciepło i słonca nie bylo to nie wiedla. Moze jutro bedzie swiecic slonce to to przejade

Edytowano przez Wacek21

Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

nic jej nie będzie problem jest gdy pada na nią kilka dni wtedy krowy słabo pobierają taką siankoisznkę ma w sobie już grzyby


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

Mam takie jeszcze pytanie odnośnie zbioru trawy na sianokiszonkę a mianowicie skosiłem ok 1ha łąki i w tej skoszonej trawie miejscami sporo jest piachu z ,,kredowin'' i nie wiem czy lepiej zrobić siano w kostkę czy sianokiszonkę w baloty. Proszę o pilna odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiger3952    8

Mam pytanko po ilu dniach lub tygodniach po owinięciu (zakiszeniu) można otworzyć balota i dawać go do skarmienia???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

6 tygodni to musi być żeby dobrze się zakisiła i zakończyły się wszystkie procesy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer11441    0

witam, czy kupuje ktos z was cała palete foli do sianokiszonki jakaś dobra i po ile, może byc 50 lub 70? ja potrzebuje z 2 palety tylko zeby była tania i dobra. W zeszłym roku kupiłem soliette po 215 ale wtym jest po 230-240 a potrzebuje tanszej i wydajnej i tak dobrej jak ta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftmp3    1

Witam mam pytanie zostala mi jedna łaka i chcial bym zrobic na probe kiszonke w workach i kieruje moje pytanie do was czy trawa po przekwitnieciu bedzie dobra na kiszonke ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Po przekwitnięciu trochę za późno, nie o to chodzi aby zbierać drewno. I sianokiszonkę w workach też bym przemyślał, na forum dobrej opinii to nie ma...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może już ktoś zadał takie pytanie w tym temacie, jednak nie mam cierpliwości i czasu aby przeczytać wszystkie posty, więc jeśli dubluje wypowiedź to przepraszam.

Przechodząc do sedna sprawy, mam problem z kotami chodzącymi po belach sianokiszonek. Tak sobie upodobały tam leżeć, biegać oraz drapać pazurami po belach, że już nie daje im rady. Samo to, że chodzą po tych belach powoduje często pozostawienie śladów po pazurach przez co dostaje się powietrze do środka. Z jednej strony to może chociaż wyłapią myszy, jednak mimo wszystko wyrządzają większe szkody.

Miał/ma ktoś podobny problem i jak sobie z nim radził/radzi?

Edytowano przez FlashForward

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad taka siatką podłączana pod prądem, jednak mam pewne obiekcje.

Taka siatka musiałaby być praktycznie przy samej ziemi, więc teren wokół musiałby być pozbawiony zieleni, załóżmy że oprysk załatwił by sprawę(chociaż wątpię bo zawsze coś pozostanie,a kot pod małą przerwą między ziemią a siatką przejdzie) . Jednak co zimą? U mnie koty lubią chodzić także zimą na myszki, między belki sianokiszonki także, a w słoneczne dni wygrzewać się na belkach. Taka siatka byłaby w śniegu, co z pewnością dobrze nie wpływałoby na przewodzenie prądu a co za tym idzie - szybkie wyładowania akumulatora.

Ktoś może stosował taką siatkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Myślisz że kotek zdecydował by się jeszcze raz dotknąć siatki. U mnie pies jak widzi drut na słupkach to albo obniża podwozie, albo częściej woli nadłożyć drogi. Z kotami nie eksperymentowałem, bo nie mam jak dotąd z nimi kłopotu, bele układam ściśle i w 2 piętrach.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Witam

 

 

Mam pytanie odnośnie sianokiszonki. A więc czy coś jej się stanie jak postoi 3-4 lata albo dłużej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

jak jest w belach to się zmarnuje bo folią się rozłoży. A jak w pryzmie dobrze przykrytej to nic jej nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz12a    2

Może zgnić do zjedzenia to napewno nie będzie się nadawać. Sianokiszonka po upływie roku traci sporo swoich właściwości. Nie powinno się porzechowywać kiszonki dłużej niż 1,5 - 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

u nas w pryzmie najdłużej leżała ponad 2lata i była zupełnie dobra. A bele po 12 miesiącach nie są już za ładne. Najdłużej leżały około 18 miesięcy i zaczynały już obłazić z folii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Mi kuzyn mówił że jak ma dwa lata to jest lepsza i lepiej bydłu smakuje lepiej ją jedzą tak mi mówił. Zależy pewnie jaką folią owijane. Ile razy bele owijasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Są folie 50, 70 i 90? czy coś pokręciłem? Czemu akurat tyle razy owijacie a nie więcej albo mniej. Czy wielkość folii ma się jakoś do ilośći owinięć beli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

folii z tego co wiem są dwa rodzaje 50cm i 75cm. 50 owija się około 24 razy a 75 około 16 razy. Chodzi o to żeby w każdym miejscu były minimum 4 warstwy folii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konopek    18

witam

mam pytanie odnośnie sianokiszonki w belach bo w tamtym roku na jesieni miałem 9 bel i kupiłem od sąsiada folię (bo już późno było i sklepy pozamykane) tylko ze podczas owijania folia albo się rwała albo była za luźno i zastanawia mnie czy to może być przyczyną pleśnienia beli?po otwarciu prawie każda bela była zapleśniała a folia na niej się rozklejała(po nocy same pojedyncze paski foli się wiewały)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Budzu321
      Witam posiadam w sumie 11ha połowa to pola i połowa to łąki. Hoduję narazie 4 krowy dojne w tym roku w lecie zwieskzy sie do 5 a za rok myślę że do 6 dojnych, trzymam też 2 cielaki. Czy mi opłacało by się wykosić 0,5-1,0ha na sianokiszonke oczywiście pierwszy pokos. Prasy własnej nie mam, sianokiszonka była by w pryzmie. Trawa była by wożona t-25 i rozrzutnikiem, bo m am tylko t-25, ugniutł też bym t-25 jakoś. Czy mi się opłacało by?
    • Przez BIGAGRO
      Najwyższej jakości sianokiszonka w belach 130 cm - prasa Krone Bellima F130. Bele sprzedajemy bezpośrednio z pola w dniu zbioru - są owinięte siatką 125 cm szerokości (zakrycie boków - równe bele, oszczędność folii). Folią owija kupujący u siebie.
       
      Nie jesteśmy handlarzami - nie skupujemy bel - oferujemy materiał z własnej produkcji! Po pierwsze jesteśmy rolnikami więc wiemy "jak to się robi" .
       
      Corocznie produkujemy ponad 3000 sztuk najwyższej jakości bel sianokiszonki - nigdy nie mieliśmy reklamacji na nasz towar!
      Sianokiszonka pochodzi z użytków zielonych obsianych wysokiej jakości nasionami renomowanych producentów. Użytki nawozimy nawozami doglebowymi NPK z wapniem, magnezem, siarką i mikroelementami oraz dolistnie nawozami mikroelementowymi oraz aminokwasami - dzięki temu otrzymujecie Państwo najwyższej jakości paszę z wysoką zawartością białka i wszystkich składników pokarmowych!

      Cena za bele zależna jest od rodzaju materiału z którego są robione bele. 
      Ceny i dostępność na 30.08.2016:
      Lucerna - 90 zł/szt (wolne 1 auto - zbiór początek września, później październik) Koniczyna czerwona 80% z trawami (kostrzewy, tymotka, życice)- 80 zł/szt (kilka aut - zbiór w połowie września i w październiku) Mieszanka motylkowych DSV Country 2057 (lucerna+koniczyny) - 90 zł/szt (wolne 1 auto zbiór na początku września) Mieszanki z koniczyną czerwoną (min. 40% koniczyny) - 75 zł (dostępne kilka aut ze zbioru początek września i kilka w październiku). Mieszanki traw z koniczyną perską Country 2053, Futtertrio, C2050 - 85 zł/szt (dostępne 2 auta ze zbiorów pod koniec września) Mieszanki traw DSV (2012, 2013, 2014, 2401) - 75 zł/szt (dostępne 2 auta ze zbiorów na początku września) Sianokiszonka z podsuszonej koniczyny z trawami owinięta - dostępne 80 sztuk w cenie 89 zł/szt. Możemy owinąć każdy towar i dowieźć owinięte bele - cena +15 zł/szt Pozyskujemy również około 300 bel siana z łąk koszonych pod koniec lipca - są to trawy (brak szuwarów, pokrzyw, samosiewów itp). - ten towar proponujemy po 55 zł/szt.

      Siano wysokiej jakości w cenie 120 zł/szt.
       
      Wszystkie ceny są cenami netto za bele bez folii tj bele w siatce bezpośrednio z pola . Dla zainteresowanych wystawiamy faktury. VAT na pasze wynosi 8%. Na wcześniejsze zamówienie możemy zrobić również wysokiej jakości siano.

      Tylko u nas kupisz bele z najwyższej jakości mieszanek traw marki DSV, które posiadają tzw. milk index (mleczny indeks) - dzięki nim osiągniesz wysoką wydajność mleczną. Nie kupuj niepewnego taniego towaru, z którego nie ma mleka!

      Jeśli jesteś zainteresowany zakupem paszy w roku 2016 - skontaktuj się z nami i zarezerwuj towar - zapraszamy do nas - zobacz z jakich traw zrobimy dla Ciebie bele!
      Bele dostarczamy autami o ładowności 40 szt (bele 130cm), są to zwykle auta kryte więc nie dochodzi do ewentualnych zamoknięć w czasie przejazdu. Przykładowe koszty dostaw:
      - okolice Wydmin - 550 zł
      - okolice Turośli - 750 zł
      - okolice Szczytna - 850 zł
      - okolice Kolna, Mały Płock - 900 zł
      - okolice Przytuł, Wagi - 950 zł
      - okolice Grajewa, Stawisk, Szczuczyna - 1050 zł
      - okolice Przasnysza, Ostrołęki, Łomży - 1100 zł
      Koszt każdej trasy wyceniamy indywidualnie informując kupującego przed realizacją!
       
      Kontakt: PW, big-agro.pl, kontakt@agrivision.pl, biuro@agrivision.pl, 
       

       
       


    • Przez rolnikzlubelskiego
      Witam,
      Panowie mam taki problem. W tym roku późno robiłem sianokiszonkę z trzeciego pokosu (październik) ponieważ wcześniej ciągle padało. Otworzyłem teraz jedną belę i okazało się, że się nie zakisiła. Nie jest popsuta, spleśniała, ale to jest normalnie zielona trawa taka jaką owijałem. Jaka może być przyczyna? Za zimno było? Dodam, że nie była suszona.rano skosiłem, odrazu zgrabiłem i belowałem.
      Czy jak zostawię te bele z 3pokosu do lata to się zakiszą jak zrobi się ciepło?
    • Przez same110
      Witam
      Stoję przed wielkim.dylematem która z pras wybrać między Kverneland A krone
      Która z maszyn będzie lepszym wyborem .Nie znalazłem.żadnej.opinie o.takowym modelu 6250 Kvernelanda.Jesli ktoś.taki posiada lub sąsiad prosiłbym o kontakt na pw
      Z drugiej.strony Fortima to dawny roundpack sprawdzony ale jednak.Fortima to nie też kropka w kropkę
      Dziękuje za rady
      Pozdrawiam

    • Przez Mateusz2121
      Witam chciałbym zacząć robić sianokiszonke dla byków i ma do was takie pytanie czy 6-7 byków da rade zjeść taką bele zanim zacznie sie psuć ? ważne!!!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj