Polecane posty

kat    113

To jeszcze nie odpowiedziałeś czy macie zieloną folie.

Ta folia ma filtry UV?

To ta przejrzysta ile będzie miała metrów jeśli będzie wagowo taka sama jak od sianokiszonki? Dla grubości 23 i 30 mikronów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Ja używam foli taruup, bardzo dobra jakość. Gość co mi prasuje mówi, że jest dużo lepsza od silotte i sam zaczął jej używać, tylko cena nie rozpieszcza- ok 240zł za rolkę starcza na ok 26 belek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JAREK1975    0

Nasza folia ma filtry UV nie mamy zielonej folii

Maszynówka zwykła bezbarwna 23 mikrony ma długości 1400 metrów, trzydziesto mikronowa ma długości ok.1300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamber820    0

A co powiecie na temat tych worków do sianokiszonki bo się zastanawiam nad tym a nie jest dla mego stada opłacalne kupno owijarki

Edytowano przez andrzej2110
piszemy w górnym oknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Jeśli chcesz się czegoś dowiedzieć na temat akurat tych worków to popraw link bo nie działa ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

@kat to nie był link tylko post napisany w dolnym oknie.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Panowie, tak szczerze, to czy na tej sianokiszonce w belach wydajność bardzo wzrasta, ja rozumiem teraz sianokiszonka bardzo by się sprawdziła bo nie ma pogody do zbioru, albi na sianych łąk gdzie jest duży plon zielonej masy, ale na zwykłych łąkach dawno nie podsiewanych bez kompleksowego nawożenia mineralnego to sianokiszonka to tylko większy koszt produkcji, jak mam dołożyć 15żł do każdej belki to za te pieniądze będę miał po 2kg więcej paszy treściwej dla bydła i jestem pewien że efekt będzie ten sam, wiem że w okolicy duże fermy odchodzą od produkcji sianokiszonek wogóle, a indywidualni rolnicy Ci co produkują sianokiszonki jakoś nie mogą pochwalić się większą wydajnością niż osiągam karmiąc tylko sianem, ale przyznaje pogoda taka jak jest teraz może dużo popsuć strawność siana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikic360    56

Też bym chciał się coś dowiedzieć o zakiszaniu w tych workach. prosił bym o opinie +/-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

@Ferdek07 podczas suszenia zielonki na siano masz bardzo duże straty białka, karotenów i substancji mineralnych. Wg mnie dużo lepsza jest sianokiszonka mniejsze nakłady pracy i jak napisałem lepsza jakość paszy


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Lepsza jakość paszy oczywiscie, ale jak duże nakłady są na to ponoszone, sam koszt folli i najęcia owiarki to 15zł może więcej, do tego dochodzi droższy transport bo bele są ciężejsze i poo mniej trzeba wozić i trzeba zainwestować chociaż by w chwytak do bel o droższym prasowaniu i większym zużyciu paliwa i nie wspomnę, oczywiście kazdy ma prawo do swojego zdania na ten temat, ale ja wychodzą z założenia że pieniądze które miałbym zainwestowac w folię owijanie na moje i tak nienajleposzej jakości trawy wolę przeznaczyć na lepsze pasze treściwe, np. czy dokupująć śrute rzepakową nie zrękomensuje strat białka powstałych w wyniku schnięcia na siano? a tak wogóle jeśli nie jestem w stanie zrobić wszystkiego w sianokiszonki to zmiany żywienia też odbiją się na zdrowotności, w poradniku rolniczym wielokrotnie przewijały się artykuły że szybko wsyszone siano z młodych roślin jest również wartościowe a ma jedną zaletę której nie ma żadna kiszonka, tzn. spożywane w nieważne jakiej ilości nigdy nie zaburzy bilansu pokarmowego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Ferdek trzeba wziac pod uwage ze za duzo paszy tresciwej tez nie dasz. Bo nie chce mi sie wierzyc ze jakies gosp calkiem przestaja robic sianokiszonki i zastepuja to pasz treściwa. A tak po za tym jak jest drogo robic w belach to moze lepiej zrobic w pryzmie, ja tak robie i nie narzekam. Krowa musi cos przezuwac a nie tylko srute i rzepak jeść ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal19    0

W belach jest drożej i owszem ale wygodniej bo jak robisz bele to możesz stopniowo kosić trawę a na pryzmę trzeba skosić już te wszystkie przeznaczone ha, a teraz ciągle pada i u mnie w wiosce dla wielu już osób to co skoszone zgnije po prostu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Ferdek trzeba wziac pod uwage ze za duzo paszy tresciwej tez nie dasz. Bo nie chce mi sie wierzyc ze jakies gosp calkiem przestaja robic sianokiszonki i zastepuja to pasz treściwa. A tak po za tym jak jest drogo robic w belach to moze lepiej zrobic w pryzmie, ja tak robie i nie narzekam. Krowa musi cos przezuwac a nie tylko srute i rzepak jeść :P

Nie koniecznie zwiększą akurat na konto sianokiszonki pasze treściwe, no ale w tych gospodarstwach jest kiszonka z kukurydzy, rozmawiałem z osobami pracującymi w tych gospodarstwach i wogóle sianokiszonek już od kilku sezonów nie produkują a gospodarstwa po 100-900 sztuk bydła, powstałe po byłych pgr-ach ja się temu nie dziwie bo znam specyfikę łąk torfowych po pgr-ach w okolicy i plon trawy nie jest duży a gat traw prawie że naturalne,

Ja rozumiem jak ktoś doi po 7-8 tyś to oczywiście bez sianokiszonek może było by trudne ale poziom 5-6 tys na sianku jest do zrobienia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

Co do sianokiszonek w balotach to ten sposób konserwacji jest na prawdę drogi i czasochłonny. Ja sianokiszonkę robiłem zawsze w pryzmie i będę robił pomimo nawet że mam swoją prasę. Z rolki folii owiniesz (jeśli się nie mylę) coś ok 27 bel cena ponad 300zł to za taką kwotę duuużo więcej zielonki w pryzmie przykryjesz ;) Po zastosowaniu odpowiedniej dla siebie technologii produkcja sianokiszonki wcale nie musi być taka kosztowna!! A jakość ma lepszą jak siano


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Zgadzam się z przedmówcą. Sianokiszonka w belach obecnie wychodzi bardzo drogo. Parę dni temu wpadł do mnie znajomy i mówił że ma 3 ha trawy na sianokiszonkę ale skąd ma wziąć na bele. Koszt 1 belki to w mojej okolicy 40zł i spodziewając się plonu w granicach 30 bel/ha to wychodzi że za zbelowanie zapłaci 3600zł. A za mleko dostał ost 4 tys zł. No i dziś widziałem jak woził wszystko w pryzmę...

No i u mnie chyba zacznę przekonywać ojca do sianokiszonki bo przy obecnej pogodzie zbiór siana graniczy z cudem.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

3600 zł za jeden pokos. To mam przyczepę samoznierająco. Za drugi pokos wycinak.

 

W poniedziałek kupiłem rolkę foli za 130 zł. Będzie na kilka pryzm.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Oj coś mi się nie chce w te przekonania że w pryzmie sie nie psuje. Kit wciskacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

No nie wiem @andrzej czy ferdkiem i taką zbieraczką z nożami zbierzesz 1 ha w ciągu dnia z łąki gdzie było by 30 bel ;), no ale 3,6 tyś to ostre przegięcie, rozumiem że to kompleksowa usługa i bele ułożone na podwórku tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Tak. W cenie tego jest sprasowanie, owinięcie, załadunek i rozładunek z przyczep.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Niby czemu miało by się nie zebrać?? Tylko potrzebny drugi ciągnik do gniecenia pryzmy.

W mojm przypadku:

3512 + przyczepa + ja

330+tur+tata


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

@macin87 czasem na wierzchu się zdarzy że troszkę odejdzie ale to sporadycznie. Jeśli pryzma jest dobrze ubita i przykryta szczelną folią to nie ma co żeby się psuło. 40zł/szt to raczej już z transportem pod oborę ;) a przecież jak bela jest źle dobita czy nawet kot się po niej przespaceruje i podziurawi folię to balot jest do wywalenia także nic nie jest idealne


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Śmiejesz się z tej ceny co podałem, ale u mnie w okolicy tak sobie cenią. I nic na to nie poradzi. No chyba że zmieni sposób zakiszania na pryzmę.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

Nie to że się śmieję ale takie ceny są nie wiem jak jest u mnie bo nigdy to mi nie było potrzebne. To zależy jak dla kogo jest wygodniej i praktyczniej na moje warunki to lepiej jak mam kiszonkę/sianokiszonkę w pryzmie no i co najważniejsze koszty dużo mniejsze ;)


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Folie to i na pryzmie kot podziurawi. U mnie akurat jak jest jakaś dziurka (rzadko się zadaża) ale bela psuje się tylko w promieniu tej dziury i jakieś 10cm w głąb reszta jest ok. (zależy od zbicia beli). Ja nie robiłem w pryzmie sianokiszonki więc niewiele wiem ale porównując kukurydze to widzę że spasanie zimo jest ok ale jak przyjdą ciepłe dni to "kaplica". Jak już w pryzmie jest pleśń to już jej nie dogonisz, a jak masz jedną bele zepsutą to żadna strata ważne że nie zaszkodziło to innym. Bela z sianokiszonką z drugą belą sianokiszonki nie ma kontaktu więc jedna nie zaszkodzi drugiej, a w pryzmie jest wszystko co zebrałeś.

Porównują QQ w tym roku odrzuciłem rozrzutnik 3,5t (zimo było niewiele ale teraz to sporo zwłaszcza boki) z ok 3ha, a sianokiszonki w belach to ledwie taczkę z ok.250 sztuk

 

Spytam jak tam u was muszkami w pryzmach? Są?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

Wszystko musi mieć swoje uzasadnienie - jasne trzeba ciąć koszty, pryzma tańsza - lecz sprzęt też potrzebny. Sianokiszonki z łąki nie robię, tylko z dobranych pod sianokiszonkę traw w uprawie polowej. Znajomy robił w bele, w pryzmę - przyczepą, a teraz też w pryzmę ale sieczkarnią samojezdną. Mnie dalej podobają się bele - robię je sam. Folia rzeczywiście jest w tym najdroższa, muszę wypróbować tańszego strecza. A zaletą przy takiej pogodzie jest możliwość etapowego "łapania" kolejnych kawałków. A 30 bel z ha jeszcze nigdy nie zrobiłem - w pięknej trawie to max. 20 ;) . 1200 za ha to ok. 100 zł/tonę, duużo!!! ( za dużo ) Ale - tak jak napisał kolega - zależy czy doimy 5-6, czy 7-8 tys. od krówki.

Taka cena to nasza rzeczywistość - mi wychodzi że nie dobija ktoś i belki na sztuki robi. Za 20 bel kompleksowo, przy Twoich cenach, policzyłbym 800 zł.


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Budzu321
      Witam posiadam w sumie 11ha połowa to pola i połowa to łąki. Hoduję narazie 4 krowy dojne w tym roku w lecie zwieskzy sie do 5 a za rok myślę że do 6 dojnych, trzymam też 2 cielaki. Czy mi opłacało by się wykosić 0,5-1,0ha na sianokiszonke oczywiście pierwszy pokos. Prasy własnej nie mam, sianokiszonka była by w pryzmie. Trawa była by wożona t-25 i rozrzutnikiem, bo m am tylko t-25, ugniutł też bym t-25 jakoś. Czy mi się opłacało by?
    • Przez BIGAGRO
      Najwyższej jakości sianokiszonka w belach 130 cm - prasa Krone Bellima F130. Bele sprzedajemy bezpośrednio z pola w dniu zbioru - są owinięte siatką 125 cm szerokości (zakrycie boków - równe bele, oszczędność folii). Folią owija kupujący u siebie.
       
      Nie jesteśmy handlarzami - nie skupujemy bel - oferujemy materiał z własnej produkcji! Po pierwsze jesteśmy rolnikami więc wiemy "jak to się robi" .
       
      Corocznie produkujemy ponad 3000 sztuk najwyższej jakości bel sianokiszonki - nigdy nie mieliśmy reklamacji na nasz towar!
      Sianokiszonka pochodzi z użytków zielonych obsianych wysokiej jakości nasionami renomowanych producentów. Użytki nawozimy nawozami doglebowymi NPK z wapniem, magnezem, siarką i mikroelementami oraz dolistnie nawozami mikroelementowymi oraz aminokwasami - dzięki temu otrzymujecie Państwo najwyższej jakości paszę z wysoką zawartością białka i wszystkich składników pokarmowych!

      Cena za bele zależna jest od rodzaju materiału z którego są robione bele. 
      Ceny i dostępność na 30.08.2016:
      Lucerna - 90 zł/szt (wolne 1 auto - zbiór początek września, później październik) Koniczyna czerwona 80% z trawami (kostrzewy, tymotka, życice)- 80 zł/szt (kilka aut - zbiór w połowie września i w październiku) Mieszanka motylkowych DSV Country 2057 (lucerna+koniczyny) - 90 zł/szt (wolne 1 auto zbiór na początku września) Mieszanki z koniczyną czerwoną (min. 40% koniczyny) - 75 zł (dostępne kilka aut ze zbioru początek września i kilka w październiku). Mieszanki traw z koniczyną perską Country 2053, Futtertrio, C2050 - 85 zł/szt (dostępne 2 auta ze zbiorów pod koniec września) Mieszanki traw DSV (2012, 2013, 2014, 2401) - 75 zł/szt (dostępne 2 auta ze zbiorów na początku września) Sianokiszonka z podsuszonej koniczyny z trawami owinięta - dostępne 80 sztuk w cenie 89 zł/szt. Możemy owinąć każdy towar i dowieźć owinięte bele - cena +15 zł/szt Pozyskujemy również około 300 bel siana z łąk koszonych pod koniec lipca - są to trawy (brak szuwarów, pokrzyw, samosiewów itp). - ten towar proponujemy po 55 zł/szt.

      Siano wysokiej jakości w cenie 120 zł/szt.
       
      Wszystkie ceny są cenami netto za bele bez folii tj bele w siatce bezpośrednio z pola . Dla zainteresowanych wystawiamy faktury. VAT na pasze wynosi 8%. Na wcześniejsze zamówienie możemy zrobić również wysokiej jakości siano.

      Tylko u nas kupisz bele z najwyższej jakości mieszanek traw marki DSV, które posiadają tzw. milk index (mleczny indeks) - dzięki nim osiągniesz wysoką wydajność mleczną. Nie kupuj niepewnego taniego towaru, z którego nie ma mleka!

      Jeśli jesteś zainteresowany zakupem paszy w roku 2016 - skontaktuj się z nami i zarezerwuj towar - zapraszamy do nas - zobacz z jakich traw zrobimy dla Ciebie bele!
      Bele dostarczamy autami o ładowności 40 szt (bele 130cm), są to zwykle auta kryte więc nie dochodzi do ewentualnych zamoknięć w czasie przejazdu. Przykładowe koszty dostaw:
      - okolice Wydmin - 550 zł
      - okolice Turośli - 750 zł
      - okolice Szczytna - 850 zł
      - okolice Kolna, Mały Płock - 900 zł
      - okolice Przytuł, Wagi - 950 zł
      - okolice Grajewa, Stawisk, Szczuczyna - 1050 zł
      - okolice Przasnysza, Ostrołęki, Łomży - 1100 zł
      Koszt każdej trasy wyceniamy indywidualnie informując kupującego przed realizacją!
       
      Kontakt: PW, big-agro.pl, kontakt@agrivision.pl, biuro@agrivision.pl, 
       

       
       


    • Przez rolnikzlubelskiego
      Witam,
      Panowie mam taki problem. W tym roku późno robiłem sianokiszonkę z trzeciego pokosu (październik) ponieważ wcześniej ciągle padało. Otworzyłem teraz jedną belę i okazało się, że się nie zakisiła. Nie jest popsuta, spleśniała, ale to jest normalnie zielona trawa taka jaką owijałem. Jaka może być przyczyna? Za zimno było? Dodam, że nie była suszona.rano skosiłem, odrazu zgrabiłem i belowałem.
      Czy jak zostawię te bele z 3pokosu do lata to się zakiszą jak zrobi się ciepło?
    • Przez same110
      Witam
      Stoję przed wielkim.dylematem która z pras wybrać między Kverneland A krone
      Która z maszyn będzie lepszym wyborem .Nie znalazłem.żadnej.opinie o.takowym modelu 6250 Kvernelanda.Jesli ktoś.taki posiada lub sąsiad prosiłbym o kontakt na pw
      Z drugiej.strony Fortima to dawny roundpack sprawdzony ale jednak.Fortima to nie też kropka w kropkę
      Dziękuje za rady
      Pozdrawiam

    • Przez Mateusz2121
      Witam chciałbym zacząć robić sianokiszonke dla byków i ma do was takie pytanie czy 6-7 byków da rade zjeść taką bele zanim zacznie sie psuć ? ważne!!!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj