Polecane posty

matingus    107

jaką zrobiłeś mokrzejszą czy trochę mocniej przesuszyłeś


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

W drugim czy trzecim pokosie nie ma tyle soków roślinnych co w pierwszym , są głównie liście , mało łodyg i mało cukru - dlatego gorzej zakisa, jeśli robić w ogóle to z mocno mokrego materiału

Ja staram się robić z kolejnych pokosów sianokiszonkę tylko z łąk na których mam ponad 20%motylkowych , lepiej zakisa .


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

jeśli po otworzeniu jest sucha to za bardzo ją przesuszyłeś.

tak jak za cytował @mariuszd93 kiszonka powinna być robiona z mokrzejszego materiału.

@marcin2057 po otwarciu zapachu kiszonki nie ma,zapach stęchlizny jest.

do owijania drugiego i trzeciego pokosu stosuj folię zieloną lub czarną

pierwszy pokos biała

drugi pokos zielona

trzeci pokos czarna

tak zalecają


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

być może i była za sucha ale po moich obserwacjach lepiej doją po I pokosie, po otworzeniu nie czuć stęchlizny ani zapachu kiszonki tylko tak jakby zapach siana, tylko na bokach jest trochę pleśni i muszę to odrzucać dobrze, że za wiele potrawu nie zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

zawsze pierwszy pokos jest najlepszy, ma najwięcej składników.drugi i trzeci jest gorszy.

ja też tak miałem, dobrze że też dużo tego nie było , człowiek uczy się na błędach.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Mam pytanie - czy owijacie kiszonkę z kończyny 2 razy [24 obroty przy folii 500mm] jak każdą inną, czy 3 razy ?


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0303    50

lucerne owijalem normalnie 2 razy byla dosc sztywna, juz kwitla ale wczesniej nie dalo sie skosic bo caly czas padalo. tylko nie owijaj sznurkiem a siatka bo wtedy przygladzi stojace lodygi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

ja mam zrobiona z trawy polowej zebrana przed deszczami 15.05 tegoroczna ... zadna roslina nawet nie zaczynala kłosa wypuszczać .... tyle ze bardzo ciezkie jest ale zapach ma rewelacyjny ..... tylko czemu krowy zaczeły zostawiac tj niedojadac kiszonki z kukurydzy ? az ttak wartosciowe to jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowaczek96    3

U mnie kiedyś tak było jak kiszonka w belach była z traw z udziałem około 40% kończyny białej, tak im smakowało że olewały sobie QQ takie było moje zdanie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mustafa    2

witam chciałbym zakupić prase rolującą ale mam takie pytanie bo musiał bym przed oborą widłami siano lub siano kiszonke rozwalać i do obory na widłach dawać moie pytanie brzmi czy łatwo jest taką bele rozerwać ?

 

Połączone

Edytowano przez razor275
Dublowanie tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

zależy od zgniotu. U mnie 1 rozwija sie miodzio, a inną trzeba drzeć porządnie, a na 1 zgniocie zbijane. Ale tragedii nie ma :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mustafa    2

no właśnie się zastanawiam czy jest sens bo dla 20 sztuk to przesrane w małych belkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Najwyżej możesz mniej dobijać podczas prasowania bele co prawda będą trochę krzywe :) ale na pewno będzie lżej rozrywać.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

jak myslicie wyjdzie sianokiszonka w balotach z trawy co była skoszona w poniedziałek 27 maja i do tej pory jest na łące, wyglądu już niestety nie ma bo ciągle padało więc jest sens robić czy prosto na gnój ? Pilne !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

Trudno tak na odległość ocenić jak sie nie widzi tej trawy ale ja bym zwinął może krowy nie będą tak zjadać ze smakiem ale zjedzą raczej i sie nie zmarnuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

a teraz nie wiem czy prase ze sznurkiem czy siatką ?

http://www.agrofoto....rek-czy-siatka/

http://www.agrofoto....s-prasowania/��

Co do pomysłu, żeby robić luźniejsze bele - to jest bez sensu :P w sianokiszonce chodzi o to, żeby materiał był jak najbardziej zagęszczony , bo wtedy jest mało powietrza w beli i dobrze kiśnie a nie pleśnieje .....

Co do rozwijania, to w pasówce zmiennokomorowej bez noży jest problem- jak nie ustawi się miękkiego rdzenia , Materiał na sianokiszonkę nie może być stary , a co za tym idzie długi , to i rozwijać się daje ;)

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

jak myslicie wyjdzie sianokiszonka w balotach z trawy co była skoszona w poniedziałek 27 maja i do tej pory jest na łące, wyglądu już niestety nie ma bo ciągle padało więc jest sens robić czy prosto na gnój ? Pilne !

ja kiedyś też tak miałem.zrobiłem siano co lepsze przejadły reszta na ściółkę.nie było zle.decyzja należy do ciebie.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

na siano to raczej nie za bardzo bo jak się chodzi to woda pryska a co dopiero jakimś traktorem wjechać żeby nie umoczać, i niestety wszystko trzeba ręczno przerzucać, zrobię sianokiszonkę najwyżej byki zjedzą i na przyszłość będę wiedział co robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

http://www.agrofoto....rek-czy-siatka/

http://www.agrofoto....s-prasowania/��

Co do pomysłu, żeby robić luźniejsze bele - to jest bez sensu :P w sianokiszonce chodzi o to, żeby materiał był jak najbardziej zagęszczony , bo wtedy jest mało powietrza w beli i dobrze kiśnie a nie pleśnieje .....

Co do rozwijania, to w pasówce zmiennokomorowej bez noży jest problem- jak nie ustawi się miękkiego rdzenia , Materiał na sianokiszonkę nie może być stary , a co za tym idzie długi , to i rozwijać się daje ;)

 

 

Jeśli jest dobra folia i klej to i mniej zbite bele wychodzą dobre ja jak mam gdzieś słabszy materiał do zbioru zbijam do 200 barów i zawsze jest dobrze :P


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

jeśli komuś zależy na podniesieniu kosztów to całkiem dobry sposób :D . :P

Ja tam wolę zrobić np 100szt dobrze ubitych niż 150 słabo :P , na samej folii oszczędzi się ponad 500zł , i o wiele mniej roboty z robić 100 szt niż 150 B) , tak że pogratulować myślenia @corrado :lol:


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Jesli się nie rozliczasz z VAT to radze znaleźć znajomego który to robi i na niego kupić folie, na folie do kiszki jest 23% stawka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Budzu321
      Witam posiadam w sumie 11ha połowa to pola i połowa to łąki. Hoduję narazie 4 krowy dojne w tym roku w lecie zwieskzy sie do 5 a za rok myślę że do 6 dojnych, trzymam też 2 cielaki. Czy mi opłacało by się wykosić 0,5-1,0ha na sianokiszonke oczywiście pierwszy pokos. Prasy własnej nie mam, sianokiszonka była by w pryzmie. Trawa była by wożona t-25 i rozrzutnikiem, bo m am tylko t-25, ugniutł też bym t-25 jakoś. Czy mi się opłacało by?
    • Przez BIGAGRO
      Najwyższej jakości sianokiszonka w belach 130 cm - prasa Krone Bellima F130. Bele sprzedajemy bezpośrednio z pola w dniu zbioru - są owinięte siatką 125 cm szerokości (zakrycie boków - równe bele, oszczędność folii). Folią owija kupujący u siebie.
       
      Nie jesteśmy handlarzami - nie skupujemy bel - oferujemy materiał z własnej produkcji! Po pierwsze jesteśmy rolnikami więc wiemy "jak to się robi" .
       
      Corocznie produkujemy ponad 3000 sztuk najwyższej jakości bel sianokiszonki - nigdy nie mieliśmy reklamacji na nasz towar!
      Sianokiszonka pochodzi z użytków zielonych obsianych wysokiej jakości nasionami renomowanych producentów. Użytki nawozimy nawozami doglebowymi NPK z wapniem, magnezem, siarką i mikroelementami oraz dolistnie nawozami mikroelementowymi oraz aminokwasami - dzięki temu otrzymujecie Państwo najwyższej jakości paszę z wysoką zawartością białka i wszystkich składników pokarmowych!

      Cena za bele zależna jest od rodzaju materiału z którego są robione bele. 
      Ceny i dostępność na 30.08.2016:
      Lucerna - 90 zł/szt (wolne 1 auto - zbiór początek września, później październik) Koniczyna czerwona 80% z trawami (kostrzewy, tymotka, życice)- 80 zł/szt (kilka aut - zbiór w połowie września i w październiku) Mieszanka motylkowych DSV Country 2057 (lucerna+koniczyny) - 90 zł/szt (wolne 1 auto zbiór na początku września) Mieszanki z koniczyną czerwoną (min. 40% koniczyny) - 75 zł (dostępne kilka aut ze zbioru początek września i kilka w październiku). Mieszanki traw z koniczyną perską Country 2053, Futtertrio, C2050 - 85 zł/szt (dostępne 2 auta ze zbiorów pod koniec września) Mieszanki traw DSV (2012, 2013, 2014, 2401) - 75 zł/szt (dostępne 2 auta ze zbiorów na początku września) Sianokiszonka z podsuszonej koniczyny z trawami owinięta - dostępne 80 sztuk w cenie 89 zł/szt. Możemy owinąć każdy towar i dowieźć owinięte bele - cena +15 zł/szt Pozyskujemy również około 300 bel siana z łąk koszonych pod koniec lipca - są to trawy (brak szuwarów, pokrzyw, samosiewów itp). - ten towar proponujemy po 55 zł/szt.

      Siano wysokiej jakości w cenie 120 zł/szt.
       
      Wszystkie ceny są cenami netto za bele bez folii tj bele w siatce bezpośrednio z pola . Dla zainteresowanych wystawiamy faktury. VAT na pasze wynosi 8%. Na wcześniejsze zamówienie możemy zrobić również wysokiej jakości siano.

      Tylko u nas kupisz bele z najwyższej jakości mieszanek traw marki DSV, które posiadają tzw. milk index (mleczny indeks) - dzięki nim osiągniesz wysoką wydajność mleczną. Nie kupuj niepewnego taniego towaru, z którego nie ma mleka!

      Jeśli jesteś zainteresowany zakupem paszy w roku 2016 - skontaktuj się z nami i zarezerwuj towar - zapraszamy do nas - zobacz z jakich traw zrobimy dla Ciebie bele!
      Bele dostarczamy autami o ładowności 40 szt (bele 130cm), są to zwykle auta kryte więc nie dochodzi do ewentualnych zamoknięć w czasie przejazdu. Przykładowe koszty dostaw:
      - okolice Wydmin - 550 zł
      - okolice Turośli - 750 zł
      - okolice Szczytna - 850 zł
      - okolice Kolna, Mały Płock - 900 zł
      - okolice Przytuł, Wagi - 950 zł
      - okolice Grajewa, Stawisk, Szczuczyna - 1050 zł
      - okolice Przasnysza, Ostrołęki, Łomży - 1100 zł
      Koszt każdej trasy wyceniamy indywidualnie informując kupującego przed realizacją!
       
      Kontakt: PW, big-agro.pl, kontakt@agrivision.pl, biuro@agrivision.pl, 
       

       
       


    • Przez rolnikzlubelskiego
      Witam,
      Panowie mam taki problem. W tym roku późno robiłem sianokiszonkę z trzeciego pokosu (październik) ponieważ wcześniej ciągle padało. Otworzyłem teraz jedną belę i okazało się, że się nie zakisiła. Nie jest popsuta, spleśniała, ale to jest normalnie zielona trawa taka jaką owijałem. Jaka może być przyczyna? Za zimno było? Dodam, że nie była suszona.rano skosiłem, odrazu zgrabiłem i belowałem.
      Czy jak zostawię te bele z 3pokosu do lata to się zakiszą jak zrobi się ciepło?
    • Przez same110
      Witam
      Stoję przed wielkim.dylematem która z pras wybrać między Kverneland A krone
      Która z maszyn będzie lepszym wyborem .Nie znalazłem.żadnej.opinie o.takowym modelu 6250 Kvernelanda.Jesli ktoś.taki posiada lub sąsiad prosiłbym o kontakt na pw
      Z drugiej.strony Fortima to dawny roundpack sprawdzony ale jednak.Fortima to nie też kropka w kropkę
      Dziękuje za rady
      Pozdrawiam

    • Przez Mateusz2121
      Witam chciałbym zacząć robić sianokiszonke dla byków i ma do was takie pytanie czy 6-7 byków da rade zjeść taką bele zanim zacznie sie psuć ? ważne!!!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj