Skocz do zawartości
Adam2940

Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawlus224    1475

Zamierzam kupić ciągnk farmtrac 555dt. Ma on służyć do oprysku czarnej porzeczki, koszenia traw, siewu nawozów idt itp. Proszę o opinie na temat tego ciągnika z uwzględniem wymienionych przeze mnie wymagań i awaryjności ciągnika.

Jeśli miałby pracować też z kombajnem do porzeczek , to nie polecam - za szybki ;)

Do reszty prac jak najbardziej polecam :)

wojtoon    8

Zamierzam kupić ciągnk farmtrac 555dt. Ma on służyć do oprysku czarnej porzeczki, koszenia traw, siewu nawozów idt itp. Proszę o opinie na temat tego ciągnika z uwzględniem wymienionych przeze mnie wymagań i awaryjności ciągnika.

Niestety nie mam zielonego pojęcia z jakimi prędkościami pryska się porzeczki, ale faktycznie - jedynka polowa jest odpowiednikiem powiedzmy 2 polowej w C-330. Bardziej w tym wypadku obawiałbym się o promień skrętu który znacznie ogranicza oś napędzana (w wersji bez napędu bez problemu zawrócisz na średniej wielkości gazecie :D ). Trawy? Ciągnik jak na swoją moc jest dosyć ciężki - w polu to świetne, ale na podmokłych łąkach trudno powiedzieć. Z nawozem myślę, że będzie ta sama sytuacja - zależy od ziemi i rodzaju rozsiewacza.

Do lekkich prac polecam jak najbardziej - na pusto pali mi nieco ponad 2l na godzinę, przy głębokiej orce w pługu trójce nie przekracza 4,5l.

No i ta awaryjność. Awaryjność wg mnie nie odchodzi od standardów zachodnich. Problemem jest natomiast montaż. Zanim wsiądziesz do niego to przez dwa dni bez przerwy będziesz dokręcał jakieś śrubki. U mnie był standard - odkręcona pompa wtryskowa (co ciekawe pękł jeden przewód wysokiego ciśnienia, a mimo to ciągnik jeździł i palił na dotyk) i odwrotnie założona uszczelka w przedniej lampie co skutkowało zbieraniem się w niej wody. Ponadto odpływ oleju z fabrycznego ładowacza został podłączony pod zwolnicę co po pierwszych 200kg wypluło uszczelniacz (bez problemu przelew założono bezpośrednio na skrzynię). No i pod kabiną, na baku leżał sobie jebitny śrubokręt - w sam raz czekając na moje opony :D

stop    91

Mam kilka pytań do użytkowników FT 555DT:

1. Jakiej szerokości bronę talerzową podpinacie do takiego ciągnika? 

2. Jaką klasę gleby uprawiacie talerzówką (lekka, średnia, ciężka) no i w jakim ukształtowaniu terenu. 2m bez wałka będzie OK? Tak aby dał radę na 4 biegu :/ 

3. Czy w ogóle do "zrywania" ścierniska po zbożach. - na glebach cięższych, II-III kl. - teren miejscami falisty zda egzamin brona talerzowa przy tak słabym ciągniku (48KM)?

Proszę o jakieś porady, mile widziane foto z pracy takim zestawem.

Edytowano przez stop

Wiadomość z agroFakt.pl

pawlus224    1475

Niestety nie mam zielonego pojęcia z jakimi prędkościami pryska się porzeczki, ale faktycznie - jedynka polowa jest odpowiednikiem powiedzmy 2 polowej w C-330. Bardziej w tym wypadku obawiałbym się o promień skrętu który znacznie ogranicza oś napędzana (w wersji bez napędu bez problemu zawrócisz na średniej wielkości gazecie :D ). Trawy? Ciągnik jak na swoją moc jest dosyć ciężki - w polu to świetne, ale na podmokłych łąkach trudno powiedzieć. Z nawozem myślę, że będzie ta sama sytuacja - zależy od ziemi i rodzaju rozsiewacza.

Do lekkich prac polecam jak najbardziej - na pusto pali mi nieco ponad 2l na godzinę, przy głębokiej orce w pługu trójce nie przekracza 4,5l.

No i ta awaryjność. Awaryjność wg mnie nie odchodzi od standardów zachodnich. Problemem jest natomiast montaż. Zanim wsiądziesz do niego to przez dwa dni bez przerwy będziesz dokręcał jakieś śrubki. U mnie był standard - odkręcona pompa wtryskowa (co ciekawe pękł jeden przewód wysokiego ciśnienia, a mimo to ciągnik jeździł i palił na dotyk) i odwrotnie założona uszczelka w przedniej lampie co skutkowało zbieraniem się w niej wody. Ponadto odpływ oleju z fabrycznego ładowacza został podłączony pod zwolnicę co po pierwszych 200kg wypluło uszczelniacz (bez problemu przelew założono bezpośrednio na skrzynię). No i pod kabiną, na baku leżał sobie jebitny śrubokręt - w sam raz czekając na moje opony :D

Kolego wymieniales uszczelniacz na zwolnicy ? Dużo roboty ? U mnie notorycznie cieknie prawa strona pomimo rzekomej wymiany uszczelniacza przez serwis . U mnie uszczelka była źle założona w lewej pozycyjno kierunkowej . Masę od akumulatora przykreciles do korpusu ? Ze sprzęgłem nie masz problemów ?

wojtoon    8

Kolego wymieniales uszczelniacz na zwolnicy ? Dużo roboty ? U mnie notorycznie cieknie prawa strona pomimo rzekomej wymiany uszczelniacza przez serwis . U mnie uszczelka była źle założona w lewej pozycyjno kierunkowej . Masę od akumulatora przykreciles do korpusu ? Ze sprzęgłem nie masz problemów ?

Uszczelniacz przy kijowym odpowietrzaniu mostu będzie leciał cały czas. Warto pomęczyć serwis o jakieś corteco i więcej....

Czy dużo roboty? No niby nie bo tak naprawdę tylko koło i kilka śrub półosi, ale jak sam poruszysz to mogą Ci nie uznać gwarancji....

U mnie chyba prawa lampa mijania/drogowe.

Z masą nic nie ruszałem - narazie jest ok, ale ciągle o tym myślę.

Pierwsze słyszę o problemach ze sprzęgłem w FT (nie mówię o wiekowcach z ładowaczem)

pawlus224    1475

Moj farmtraczek jest z 2012 roku wiec juz po gwarancji , dlatego pytam . A powiedz co zaradzić na to słabe odpowietrzenie tylnego mostu ?

stop    91
Napisano (edytowany)

Miałem przeciek z przewodu paliwowego idącego do  świecy płomieniowej bo przewód sobie pękł przy pompie. Przy okazji jestem ciekaw jak wygląda silnik w nowszych 555DT gdy posiadają już zamiast jednej świecy płomieniowej 3 świece żarowe. Bardzo proszę o fotografie takiego silnika gdzie zamontowane są świece na każdy cylinder bo może jakoś w starszej wersji dało by radę to przerobić. Raz na zawsze skończył by się problem słabego palenia w zimie. Co o tym sądzicie będzie to opłacalne?

Edytowano przez stop

Witam, mam prośbę do użytkowników Farmtraców 555, szczególnie modeli najnowszych. Chodzi mi o awaryjność, serwis, dostępność części, plusy i minusy tego modelu. Z góry dzięki.

stop    91

Z mojej strony na bieżąco recenzuje ten ciągnik w tym temacie post nr 91:

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/12598-opinie-z-użytkowania-farmtraca-555545-awarie-połączone/?p=1302516.

W razie pytań chętnie pomogę. Wiadomo pewne rzeczy dla jednych będą plusami, a dla innych minusami i na odwrót, ale faktem jest, że ciągnik ten jest na szczęście na bieżąco udoskonalany i jest w produkcji od lat. Ja użytkuję model z 2011r. (jak dobrze pamiętam) jeszcze na świecy płomieniowej i z mechanicznymi licznikami.

Edytowano przez stop

Kamil525    0

Witam wie ktoś może jak sprawdzić stan oleju w tylnym dyfrze w farmtrac 555

pawlus224    1475

Stan w skrzyni biegów sprawdzisz miarka nieopodal lewarka zmiany biegów , taka duza zaslepka w podlodze . A stanu oleju w tylnym moscie nie mozna sprawdzic a pierwszym objawem ze jest za malo oleju będzie zapowietrzony podnosnik i brak mozliwosci jego dzialania .

Ja zmienilem olej w moscie na agrol-u ale chyba jest on tez winowajcą opoznionego dzialania hamulca noznego (tarcze w kąpieli olejowej).

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pati
      Jak wszystko to wszystko. Ile pali, z jakim pługiem i maszynami, Jaka cena za jakie wyposażenie. I oczywiście jak się sprawuje. (pytanie dla posiadaczy agrotronów)
    • Przez przemek7652
      mam okazje kupic ciagnik DEUTZ FAHR AGROPLUS 70 z 1997 wraz z turem 3 sekcyjnym samopoziomujacym r 5700mtg . pracował w oborze przy wypychaniu obornika . wygląda ładnie ma 4 nowe opony a TUZ wygląda na nieużywany .Ciągnik wraz z turem miałby kosztować 50 000zl. prosze o opinie na temat ciągnika z tej serii (chodzi o apetyt na paliwo i awaryjność) ten ciągnik miałby u mnie robić wszystko (agregat 3 metry , plug 4 skiby i prasa john deer 550 no i praca z turem )
    • Przez mariuszSie
      Witam

Proszę o wszelkie informacje na temat tego ciągnika wszystkich uzytkowników. Chodzi mi głównie o to jak sie sprawuje, w jakich pracach jest wykorzystywany i czy daje rade. Interesuje mnie równiez jesli ktos moglby mi przedstawic koszty przegladow gwarancyjnych.

Mile widziane są również opinie użytkowników innych modeli DOrado

Pozdrawiam
    • Przez karolllllll
      jak myslicie dobry sprzet?? jak sie sprawuje?? odp
    • Przez winkelried
      Panowie, proszę użytkowników jak i osoby mające wiedzę w temacie o opinie, informacje. Mianowicie planuje zakup ciągnika 115 - 130 km. Mam na oku Valmet / Valtra 8150 Mega. Napiszcie proszę jak z awaryjnością, jak z silnikiem, przede wszystkim skrzynią bo tutaj spotkałem się z negatywnymi opiniami, oraz ogólnie co o nim sądzicie. 
      specyfikacja ciągnika który zanlazłem: 2001 rok, 6300 mth, pochodzenie: Niemcy, pracował w żwirowni.
      Wiem, że temat Valmet seria 8xxx był już jednak nie ma tam zbyt wiele informacji.