Skocz do zawartości
marian20

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetor
Lukaszjarm    4

jak sie ma dobrze dociazony przod ciagnika i blokade wszystkich 4 koł wlaczona caly czas to poslizgu praktycznie nie ma

PawelS    42

Obciążników mamy komplet zarówno przód jak i tył

A co do poślizgu chodziło mi w trudnych warunkach zawsze będzie

Wiadomość z agroFakt.pl

mitolog    0

Moja fotka 11441 z pugiem zagonowym 4x40 19l/ha z agregatem uprawowo-siewnym 3m(biernym) do 10l/ha

roko    0

witam

bardzo ciekawy temat

mam proximę 7441 w pługu obrotowym Akpil 3 skiby 3x 36 w tym roku na glebie 5 klasy (pole 4,81 ha) spaliła ok18 l ha

przyznaję że w tym pługu ciągnik 72 KM ma ciężko a i nogę mam nie lekką w wielu momentach obroty spadały do max momentu

tak więc spalanie spore ale widzę że do przyjęcia

prawdą jest że przy max obciążeniu spalanie rośnie nie proporcjonalnie do wykonanej pracy

wiem bo ten sam ciągnik w agregacie i siewniku 2,7 m spala już tylko 8-9 l ha na świeżej orce ale nie ma już tak ciężko chociaż bez przedniego napędu nie poradzi

co do spalania w starszych naszych ciągnikach to powiem tak orałem ten kawałek c330 i c360-3p oba spalały mniej paliwa na tym polu

ale czas pracy i komfort to już nie na 21 wiek dziś nawet najemnik nie chce słyszeć że miałby nimi orać

a co do zachodnich (ciekawe jaki jest czeski) to napiszę wiosną bo zamierzam kupić coś ok 100 KM

pozdrawiam

ceto77    4

Witam.Dzisiaj sprawdzałem spalanie mojej forterry 135 16v w kultywatorze ścierniskowym silowolf z talerzówką 3 m szerokości,a wiec na 3 klasie ziemi jadąc 1 biegiem,dość głęboko bo bede groch siał na poplon to spalanie wyszło 11,17 l na ha,wydajność 2 ha/godz.Natomiast pracując tym samym kultywatorem na 5 klasy ziemi troche płycej,spalanie wyszło 7,90 l/ha i jeżdziłem na 2 biegu z 2 żółwiami.Orząc pługiem obracalnym ibis lh 3+1 na 160 cm szerokości z wałem podwójnym campbella spalanie wyszło mi 20 l/ha.Pozdrawiam Zetorowców.

ceto77    4

Witam .Sprawdziłem spalanie w jesiennej orce forterra 135 na głębokość 28 cm z wałem podwójnym na szerokość 160 cm, jazda na 1 biegu z dwoma żółwiami, obroty silnika 1800, klasa ziemi 3, orka pod buraki, spalanie wyszło 22 l /ha. Natomiast orka na innym polu o powierzchni 5 ha na głębokość 28 cm ,bieg 1 z jednym zółwiem    spalił dokładnie 101 l/5 ha. Myśle że troche za dużo, może ktoś ma mniejsze spalanie w swojej forterra 135 niech sie wypowie. Pozdrawiam.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się