Skocz do zawartości
marian20

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele.

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetor

rataj    3

nie no panowie 10 litrow na hektar to nierealne jest. 14-15 pewnie wyjdzie... badzmy realistami;) pozdrawiam.

danielhaker    823

Mów co chcesz. Ja swoje wiem. Dobra, skończmy ten spór. Nie wiecie ile palą te małe forterry, szczególnie 8641?

Wiadomość z agroFakt.pl

Dawid777    0

Każdemu ciągnik pali inaczej niektórzy po prostu mają "betonową" noge to się nie dziwie :D Mi też nie wierzą ile mój 7211 pali a złoże się ze wszystkimi żę poniżej 6l na mth w orce pługiem 4x30 lub 3x45 :) Nie wiecie może ile pali 8540? :)

milanreal1    290
forrterry palą tyle ile sie do nich wleje .... a tak na godzine orki pełne obciążenie to model 11441 spali 20 litrów , i jeszcze jedno forterry to najgorsze moim zdaniem traktory za darmo bym go nie chciał

Może kolego jakoś uzasadnisz swoje zdanie? Bo w mordzie to każdy mocny wychodzi. Ja powiem tak każdy ciągnik na powietrze nie chodzi i swoje spalić musi. A zetorowi do jd czy fendta daleko ale w każdym razie te ciągniki są dużo bardziej atrakcyjne aniżeli np ursus.

david85    1

teraz już wszyscy wiedzą ZETORY CHODZĄ NA POWIETRZE (śmieszne ha! ha!) może w piaskownicy orzesz? gdybyś u mnie z pługiem wjechał to wątpie żebyś w 20 l/ha się zmieścił wiem bo widziałem już fortery w akcji

rataj    3

widze ze tu wiekszosc to mocna w gebie jest;) "jakby ktos pojechal swom sprzetem do mnie to by mogl sobie porobic" "ciekawe czy na moich ziemiach tez bys tak kozaczyl" "przyjedz do mnie swoim sprzetem i pokaz co potrafisz" no przeciez takie teksty to w przedszkolu ida... a poza tym kazdy dobiera sprzet do własnych warunkow tzn klasy ziemii, uksztaltowania terenu itd ... kolega wyzej dlaczego nie masz swoich maszyn w galerii?? skoro tak cwaniakujesz to pochwal sie co masz. kazdy ciagnik musi swoje wypalic bez wzgledu na marke model itd...

marcin974    25

Oczywiscie ze nasz rację ze każdy musi spalic, ale w tym poście bede trzymał swojej strony, tzn. Każdy musi spalić ale uważam ze jeden spali wiecej a drugi mniej. Prosty przykład, rechoczacy MTZ na pewno spali mniej niz ekstra wyciszona forterra, dlaczego? Chocby sam tłumik... Zetor ładniej pracuje to i musi miec bardziej wytłumiony wylot spalin... Próbował ktos zatkac tłumik w zwykłej c-360 pracującej na wolnych obrotach? Traktor praktycznie mozna zadusic...

rataj    3

ja uwazam ze jak sie czlowiek nie przekona na wlasnej skorze to wiedzial nie bedzie. mysle tez ze zetor az tak paliwozerny nie jest jak niekotorzy mowia;) i uwazam ze kupujac ten ciagnik nie zrobilismy błedu. chyba tyle w tym temacie...

david85    1

w galerii nie mam zdjęć bo nie mam jeszcze swojego aparatu ale spokojnie się zrobi a w te bajki ze spalaniem nie wierze sąsiad ma zetora kupionego w ubiegłym roku i mówił że na zasianie hektara pola forterrą z agregatem czynnym 3 m zużywa 25 l ropy na ziemi klasa 3b

david85    1

a niby skąd miałbym mieć opinie o zetorze jeżeli nie jeżdże zetorami a wcale nie mówie że zetory dużo palą według mnie to najważniejsze jest dopasowanie maszyny i jej właściwe ustawienie a na pewno zetor nie będzie palił mniej od nowocześniejszych konstrukcji z wtryskiem CR

david85    1

mam i bardzo dobrze się sprawuje nie używam obrotów większych niż 1600 a idzie jak dziki

rataj    3

sasiedzi to rozne rzeczy mowia... skoro nie masz odniesienia to po co wypowiadasz sie w temacie spalanie zetora? troche nie rozumiem tego.

mister    46
a niby skąd miałbym mieć opinie o zetorze jeżeli nie jeżdże zetorami a wcale nie mówie że zetory dużo palą według mnie to najważniejsze jest dopasowanie maszyny i jej właściwe ustawienie a na pewno zetor nie będzie palił mniej od nowocześniejszych konstrukcji z wtryskiem CR

No tak wiadomo że nie mówisz że zetory dużo palą ale wystarczy poczytać twoje posty i już wiadomo do czego pijesz... Sąsiad ci powiedział?? To ja też mogę tu napisać że sąsiad ma zetora i mu pali 30l/ha tylko ile jest w tym prawdy. Ja jak nie zobaczę to nie uwierzę. Gdyby jakiś rolnik napisał że mam zetora i mi dużo pali w galerii mnóstwo fotek to co innego ale ja w takie posty nie wierze typu tak jak @danielhaker pisze "usłyszał, że tamten mówił..."

Kolejny post mówiący o tym że najwięcej do powiedzenia o spalaniu zetora mają ci co go tylko oglądają.

marcin974    25

Bo nigdy nie Slyszalem nawet ''od kogoś tam'' ze sa to oszczędne ciągniki, a ciągnik palący 10l/ha z pewnością powinien zostać uznany jako wlasnie taki :D

rataj    3

10 litrow to faktycznie ciezko uwierzyc. ale mysle ze 14-15 litrow powinno starczyc. zalezy jakie maszymy do niego jakie pola jakie gleby jaki traktorzysta itd. przeciez nikt nie mowi ze na powietrze chodza. wiadomo wypalic wypala. ale duzo zalezy od warunkow w jakich pracuja. reszta to operator.

mister    46

Ja też nie mówię że mało palą forterry, 10l to może i za mało no ale skoro kolega tak mówi że mu tyle pali to pewnie tak jest osobiście mam proxe jeszcze nic ciężkiego nie robiła i sądzę że więcej spali w orce niż 10l w końcu to nie jest 30stka. Swoją drogą to te sto parę/parędziesiąt koników nie będzie chodzić na powietrzu :D

danielhaker    823

Nie wiem czy c330 zaorałaby pole mając wiadro ropy, no nawet 1,5. Dobra skończmy ten spór, jak przyjdzie jesień to postaram się zmierzyć to spalanie, bo wcześniej tato sprawdzał. Najlepiej jest lać aż zgaśnie kontrolka od rezerwy i wtedy nalać 10l i sprawdzić ile na tym zaorze

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez COUNTRYSERVICE
      Mam problem ze wspomaganiem (ciągnik na gwarancji, serwis się tym zajmie, ale może ktoś wie co to). Czasem przy bardzo wolnej jeździe nie da sie skręcać, jest duży opór, zatrzymuję sie sprawdzam co sie dzieje i koła stoją w miejscu, ale kierownicą można pomało skręcać. Podobnie jest w "trasie" : wyjeżdżam z domu, kierownica przy kołach na wprost jest ustawiona prosto, po 10 kilometrach przy kołach na wprost kierownica jest przekręcona o 45 stopni, a wkażdym zakręcie muszę "dokręcać", żeby sie w nim zmieścić. Krótko mówiąć kierownica swoje, koła swoje....
    • Przez 7613farmer
      Witam wszystkich forumowiczow prosze o porade, otoz posiadam od nowosci ciagnik Zetor Proxima 8441 w ktorym problemem jest stale przeciekajaca nagrzewnica.
      Pierwsza oryginalna jak dotad wytrzymała najdłuzej - 4lata. Kupiłem druga,polska- nie chinska,ktora wytrzymala jakies pol roku. Jeszcze na gwarancji ja oddalem i po długim okresie oczekiwania wkoncu wymienili mi na nowa,ktora zamontowalem i działala jakiś miesiac az tu wczoraj wsiadam a tu woda leje mi sie po głowie. Pomozcie co moze byc powodem,czy wszystkie nagrzewnice sa wadliwe, czy to jakas wada konstrukcyjna traktora? Jak narazie wybieram sie zareklamowac ta trzecia -tez jeszcze jest na gwarancji. I co - macie jakis pomysł?
    • Przez tomi382
      Czy ma ktoś informacje co do nowych modeli proximy odnośnie chip tuningu? Nowe Proxy mają pompę wtryskową sterowaną elektronicznie więc wydaje mi się że można poprawić program podnosząc moc o 20-30%.
    • Przez roberti
      Witam Panowie mam taki problem z zetorem forterra hsx 120. 2013r. zaczął rozłączac rewers. na wyswietlaczu Literka ,,N'' myga gdy chce go zapalic. tak jak myga f. dzieje sie tak jak jest gorąco. gdy schłodze cały rewers okładami z lodu wtedy jest na jakis czas spokój az się znów nie nagrzeje i znów rozłącza i nie da się jechać. a jak zgaszę to juz ie można zapalic. nie wiem co zrobic a nowy kosztuje ok. 1500zł