marian20

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele.

Polecane posty

rataj    3

najlepiej to jest nalac do pelna przerobic dokladnie jedna mth i znowu dolac do pelna i wtedy tyle ile wlales po jednej mth to ci wychodzi ile pali na mth;p jesli masz dystrybutor;p no albo zamiast mierzyc na mth monza mierrzyc na ha;) pozdrawiam


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

lepiej mierzyć zużycie paliwa na hektar. Co z tego ze c330 spali 30 litrów na cały dzień ale ile w ciągu tego dnia pola zaorzesz?

Poza tym wiadomo mocniejszy ciągnik - większe spalanie na mth ale zazwyczaj przy odpowiednich maszynach mniejsze na ha, co innego lekkie prace tam sie liczy spalanie na mth. Mając dane zużycie paliwa na ha jakichś ciągników można obiektywnie policzyć ekonomikę ich stosowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

no z tym ze przy liczeniu spalania na ha prosty czlowiek ma ciezko oszacowac ten hektar dokladnie;p wszystko tak na oko;] no ale mozna dokonac pomiaru z dokladnoscia do pol litra wg mnie;) to w zupelnosci wystarczy. no i nie najezdzajmy tak na poczciwe trzydziestki;] one na to wszystko zapracowaly;) pozdrawiam


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Można się załamać ile mam pisać....... Forterra 11441 orka pługiem obrotowym Voegl@noot gleba 2klasy orka na 30cm spalanie16 litrów, Proxima model 85 pług 4*30 Grudziąc orka na podobną głębokość-30cm troszkę mieszana gleba glinka i łąka 10-11litrów. Dla porównania dodam, że koledze na podobnym kawałku MFem 3125 (bodajże 130km) w pługu 4*40 zagon wyszło 13-14litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

no taki wynik jest realny. bo w 10 litrow to tez nie uwierze;p pozdrawiam


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2
Można się załamać ile mam pisać....... Forterra 11441 orka pługiem obrotowym Voegl@noot gleba 2klasy orka na 30cm spalanie16 litrów, Proxima model 85 pług 4*30 Grudziąc orka na podobną głębokość-30cm troszkę mieszana gleba glinka i łąka 10-11litrów. Dla porównania dodam, że koledze na podobnym kawałku MFem 3125 (bodajże 130km) w pługu 4*40 zagon wyszło 13-14litrów

a te spalanie to na godzine zegarową, mth czy ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890
Zetor forterra 9641 w orce 4 skiby kverneland o szerokości 4#50 cm i obroty 1700-1900 ok 10- 12 litrów. Lekka ziemia i silnik obciążony koło 60 -75%.

Zetor forterra 11441 w orce 6 skib o szerokości łącznej 2.40 przy bardzo wysokich obrotach kolo 25 litrów na godzine. Tylko że silnik jest obciążony 95-100%!

Zetor forterra 10641 w orce 4 skiby kverneland 4#50 cm obroty koło 2000 to pali koło 15- 17. Lekka ziemia. Silnik obciążony gdzieś tak tez 50-70%.

 

Pozdrawiam... W razie pytań postaram się pomóc. :D

 

Post użytkownika krystek1992 (pierwsza strona)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

dalej nie wiem czy te wartości odnoszą się do spalnia na hektar czy na motogodzine, tylko w jednym przypadku napisane ze 25 litrów na godzine. Ale ile hektatrów w godzine zaorze ten ciagnik z takim pługiem? bo może lecz nie musi wyjść to bardziej ekonomicznie niż mniejszy pług. to trzeba przeliczyc na hektary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2
Można się załamać ile mam pisać....... Forterra 11441 orka pługiem obrotowym Voegl@noot gleba 2klasy orka na 30cm spalanie16 litrów, Proxima model 85 pług 4*30 Grudziąc orka na podobną głębokość-30cm troszkę mieszana gleba glinka i łąka 10-11litrów. Dla porównania dodam, że koledze na podobnym kawałku MFem 3125 (bodajże 130km) w pługu 4*40 zagon wyszło 13-14litrów

 

Dodam że wskaźniki spalania podałem na hektar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890
Nie chce sie czepiać ale troche sam sobie przeczysz :)

 

Poza tym 5211 i 7211 zużywają praktycznie jednakowe ilości paliwa na "wyprodukowanie" 1KM mocy, z tym że 5211 produkuje jej mniej i proporcjonalnie mniej spala :) Dlatego podstawowa sprawa to odpowiednio wykorzystać możliwości jakie daje ciągnik, jak zapniesz 7211 do roboty którą może wykonać 5211 to oczywiste że zrobi przepał (tu zapewne zmartwią sie zwolennicy tzw. zapasu mocy :D)

 

Wnioski na podstawie danych w instrukcji serii 52-7211 :)

 

Ale policz sobie na palcach ile cylindrów ma 5211 a ile 7211.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik-k    0

Ciekawie sie czyta ten temat ;] ja swoim 11441 na ciężkich gliniastych glebach to orka lemken opal 120 ażurowy szerokosc robocza 180cm głemboko 25cm to na ha idzie ok 15 l/ha a agregat wirnikowy lemken zirkon 9 3m i do tego naciagana amazonka D-8 (ta najwieksza) w zetorze mam 1t obciazników to tak ok 20l/ha wśiorbie ale max wykorzystuje ten sprzet ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

Mój zetor forterra 10641 spalił mi teraz w orce pod oziminę ok 12-13 l/ha ziemie ogólnie lekkie lecz kawałkami trafia ło się ziemii łąkowej podmokłej i tam miał trochę ciężej, pług kverneland AB 100 4x50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

orka ok 15-17 litrow na godzine pracy<zegarowa> plug UG IBIS LS 3+1. szerokosc na skibe 42cm. głebokosc 25cm. pozdrawiam


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawe11    0

Mam zetora 3011 z 1962r i mowa że stare zetory wiele palą to bzdura .Traktor chodzi codziennie i mniej się psuje nirz nowsze ursusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalu    0

koledzy witam:)wiem ze temat dotyczy spalaniu w zetorku ale nie to mnie niepokoi lecz temperatura płynu w forterze...gdyz wiatrak włącza sie w chyba wszystkich modelach od 95stopni ...czy 90 servisanci mowia ze tak musi być i nic sie nie stanie silnikowi...jednak na moj rozum to taka wysoka temp moze mu zaszkodzić...pozdrawiam i licze na odp uzytkownikow tego modelu czy u nich tez wystepuje takie rozwiazanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

U mnie Forterra 10641 z 4 obracano Bessona teren górzysty ziemie raczej nie za ciężkie i nie za lekkie takie srednie pali jakieś na 1 hektar oczywiście jakieś 14-17 litry zależy jak mu się ciśnie ;)


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelS    282

Ja powiem na swoim przykładzie

Zetor Proxima 8441 + pług agro-masz 4x40 teren płaski ziemie III-IV klasa pali 9-11L na godzinkę z załączonym przednim napędem i blokadą tylnego mostu do 13L

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

chłopaku jakie ty fajne Ty takie bajki opowiadasz..... 5*48......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

Ja powiem na swoim przykładzie

Zetor Proxima 8441 + pług agro-masz 4x40 teren płaski ziemie III-IV klasa pali 9-11L na godzinkę z załączonym przednim napędem i blokadą tylnego mostu do 13L

A mnie tutaj wyśmiano gdy podałem taki sam wynik przy takim samym pługu ale orząc 11441, a przecież ma dużo lżej od 8441.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Paweł S to co podajesz jest co najmniej dziwne bo z tego co zauważyłem pracując a właściwie orząc właśnie przy włączonych napędach (w moim pługu i na mojej glebie bez przedniego napędu właściwie orka nie istnieje... ;) ) to właśnie jest mniejszy poślizg kół , szybsza orka i czas pracy przez co mniejsze spalanie. Nawet te obserwacje poparte są wszelakimi testami jakie widziałem i czytałem z prac typu orka.... jestem zdziwiony tym co piszesz bo według mnie im lepsza przyczepnośc tym lepsza wydajnośc i ekonomika. I nie zaobserwowałem tez żeby przy włączonym przednim napędzie i blokadzie ciągnik miał ciężej na silniku bo właśnie wydaje mi się że wyłączony przedni napęd a co za tym idzie bezwładna cała przekładnia stawia większy opór niż włączony...

A więc wnioski są takie włączone napędy to mniejszy poślizg kół, szybsza praca, większa wydajnośc w czasie, co za tym idzie mniejsze spalanie nadany areał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelS    282

Ja powiem na swoim przykładzie że u nas podczas normalnej orki nie ma potrzeby włączania przedniego napędu ponieważ u nas ziemia to IV klasa wiec ta ziemie nie jest zbyt zwięzła ;/ I nie ma zauważalnego poślizgu kół podczas orki , mamy 2 kawałki konkretnej gliny jakieś 5ha to tam by nie było orki gdyby nie przedni napędu , i na tej glinie zawsze wychodzi około 2L więcej .

A co do przedniego napędu i blokady tylnego mostu to już wiadomo że warunki na polu muszą być fatalne i ten poślizg kół zawszę będzie . Powiedziałem to na swoim przykładzie i jak to u mnie występuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SPECO
      WITAM !
       
      Mozna powiedzieć że jesli chodzi o ciagniki to jestem "zielony" zakupiłem w ostatnich 5latach 2szt. pierwszy to zetor 5320 2002rok w tym roku zakupiłem model POKAZOWY od zetora z KALISZ-a jest to 2006 z przebigiem 5 Mth - a jeśli chodzi o jego obsługę to jestem ciemny ! Ale powoli sie uczę ! Będą mi słuzyć do odśnieżania zimą no i jakiś lekkich prac leśnych w innych porach - zwożenie dębiny itd. . .
       
       
      Zwracam się z prośbą o jakąś podpowiedz jakich oleji i płynów uzuwacie ?! Czy tylko te podane w książce serwisowej czy może jakiś inne ?? ?? ??
       
       
      Pozdrawiam Radek
    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj