marian20

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krystek1992    20

Niektórzy chyba nie wiedzą co to MAX znaczy... I @marcin974 masz racje! To dobrze że Ci tyle pali, znaczy że silniczek tylko tyka a nie ryczy z obciążenia.


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Do mnei ta aluzja?? Ty mi chłopaku nie musisz mówic co to jest "max" obciążenie, mam ten ciągnik i wiem....a że Ci znajomy powiedział, a ty głupi we wszystko wierzysz...załosne. 12 ton i max obciążenie ? <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz4512    4
Sie zdaje bak jeszcze cały był... 1700 obrotów gazu i nie idzie... A ta 11441 to przy 6 skibowym pługu pracuje i pali tyle ile się zaleje. I gaz idzie do samej podłogi i to przez cały czas. No nie wiem, nie musisz w to wierzyć ale sprawdzałem i tak wyszło. A pozatym to Zetory najmniej palą ze wszystkich zagranicznych ciągników. KAŻDY silnik strasznie obciążony DUŻO spali, ale nie będe się kłócił... I nie warto tak jeździć! Pozdrawiam.

 

 

hahaha, najmniej z zagranicznych ciagników <_< a np. massey ferguson to nie jest zagraniczny??? napewno spali mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
Do mnei ta aluzja?? Ty mi chłopaku nie musisz mówic co to jest "max" obciążenie, mam ten ciągnik i wiem....a że Ci znajomy powiedział, a ty głupi we wszystko wierzysz...załosne. 12 ton i max obciążenie ? <_<

Na ładunek 12t to c-360 ma co robić. Ale nie porównujmy takiego ładunku do takiej Proximy bo nawet go wiele nie odczuje.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj że nie odczuje.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nie mówię że nie odczuje w ogóle tylko mówię że wiele takiego ładunku nie odczuje.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

ooo obciązenie max to właśnie będzie taka C-360 z przyczepą 12t <_<

 

 

Na traktorek 80KM obciążenie max będzie przy 25t Masy Całkowitej, a DMC u nas w dowodzie jest wbite 17t...

Wiem jak sie naładuje 17t na zestaw i do tego dojdzie masa przyczep to pod lekkie góreczki już ma co robić :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

No może to nie jest max obciążenie ale i tak tyle pali jak gaz do podłogi idzie. @dyczkowski zerknij w tabele spalania np do instrukcji obsługi to zobaczysz ile potrafi maxymalnie spalić!


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

10 na hektar? Co to za orka i co to za ziemia?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chyba juz był taki temat o spalaniu zetorów... teraz docieram forterrę 11441 . Wożę drewno: 20km generalnie w dół na pusto, ok 1,5 godz. ładowania drewna turem, powrót (na haku ok. 10t - 7t drewno i 3t przyczepy) z nowu 20km raczej pod górę (w najstromszym miejscu jdę na "3" z pierwszym żółwiem, żeby go nie zarzynać od samego początku, pół godziny rozładunku turem, i tak w kółko..... Wyszło mi dokładnie 5,6l na mth - tankowane pod korek - pomiar dokładny


KOSZENIE ŁĄK I NIEUŻYTKÓW, ROZDRABNIANIE ŚCIERNISK, KARZCOWANIE UGORÓW
WWW.COUNTRYSERVICE.PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To gratuluje takiego wyniku. Ale lepiej się nim nie chwal bo jeszcze ktos w to uwierzy.

 

10l/ha w glebokiej orce...


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

He Forterra...., w 10litrów w głębokiej to też mi się nie chce wierzyć, chyba, że pole proste z minimalną ilością nawrotek i do tego większy pług zagonowy, ale mimo wszystko nie wierzę, koledze Forterra 11441 w głębokiej z 4ką obracaną łyka 14-16litrów. Moja Proxima spaliła 10litrów ale w płytszej orce pod jęczmień jary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

no rzeczywiscie kolega przedstawil bardzo optymistyczna wizję spalania forterry;) racjonalnie rzecz ujmujac to chyba jest niemozliwe.


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

forrterry palą tyle ile sie do nich wleje .... a tak na godzine orki pełne obciążenie to model 11441 spali 20 litrów , i jeszcze jedno forterry to najgorsze moim zdaniem traktory za darmo bym go nie chciał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

Tak tak, nie wierzcie. Jeździjcie sobie case'ami, fendt'ami i jd. One nic nie palą. Nawet w zbiorniku przybywa :D Mój kolega mówi, że w forterze w zbiorniku robi się wir, choć jej nie ma i nigdy w niej nawet nie siedział za kierownicą. Mam 2 znajomych, którzy mają forterry. Jeden mówi że mu pali jak smok a drugi woli robić wszystko zetorem niż df k110 bo forterra dużo mniej mu spali. Nie chce mi się z wami kłócić, bo napewno case, fendt i jd nic nie palą. A co do orki to chodziło mi o zwykłą a nie podrzutkę, bo gdybym napisał tylko "w orce" to zaraz fani "zielonych" pisaliby że orząc na kilka cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
forrterry palą tyle ile sie do nich wleje .... a tak na godzine orki pełne obciążenie to model 11441 spali 20 litrów , i jeszcze jedno forterry to najgorsze moim zdaniem traktory za darmo bym go nie chciał

Ocho! Zaraz bedzie nagonka posiadaczow na Ciebie jaka to dobra maszyna, i znów ta sama teoria ze najwięcej mają Ci do powiedzenia którzy go nie mają albo zazdroszcza... Ja tam jestem bezstronny heh


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54
forrterry palą tyle ile sie do nich wleje .... a tak na godzine orki pełne obciążenie to model 11441 spali 20 litrów , i jeszcze jedno forterry to najgorsze moim zdaniem traktory za darmo bym go nie chciał

 

Za darmo to byś nawet samoróbkę chciał ! Kolego ty sobie nie na za dużo pozwalasz przeczytałem teoje posty to głowa mała to wyrzucić, to ciaparstwo, zetor dużo pali, prasę do bagna wrzucić... to co w takim razie jest ,,ideałem''

Co do tematu to również będę bezstronny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40
Mi w orce forterra 11441 pali 10 litrów na hektar, więc to nie jest tak dużo. Czasem nawet mniej spali. Nie wiem kto puścił taką bujdę, że zetory dużo palą. Gdybym miał kupować jeszcze jeden ciągnik to bez wahania wziąłbym zetora.

Hoho mniej jak 10l powiadasz? Ja Ci powiem że nie dasz rady do takiej ilości zjechać. Nie będę się wypowiadał o forterach bo nie mam ale w bajkę że mniej jak 10l spali to nie uwierzę.

Zdaje mi się że te wszystkie odpowiedzi o zetorach które palą nie wiadomo ile to opowieści ludzi którzy mieli stare zetory a przy nowych nie robili i mówią że palą jak te stare...


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

No może masz rację, że mniej nie spali ale trzyma się w granicy 10 litrów. Wiadomo, że przez cały dzień pracy na różnych polach nie będzie paliła tak samo z dokładnością co do 0,1. Ja nie mierzyłem w niej spalania ale tato jak robił to mówił że wiadro na hektar. A co do twojego ostatniego zdania to też mam takie wrażenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak tak, nie wierzcie. Jeździjcie sobie case'ami, fendt'ami i jd. One nic nie palą. Nawet w zbiorniku przybywa :D Mój kolega mówi, że w forterze w zbiorniku robi się wir, choć jej nie ma i nigdy w niej nawet nie siedział za kierownicą. Mam 2 znajomych, którzy mają forterry. Jeden mówi że mu pali jak smok a drugi woli robić wszystko zetorem niż df k110 bo forterra dużo mniej mu spali. Nie chce mi się z wami kłócić, bo napewno case, fendt i jd nic nie palą. A co do orki to chodziło mi o zwykłą a nie podrzutkę, bo gdybym napisał tylko "w orce" to zaraz fani "zielonych" pisaliby że orząc na kilka cm.

 

Chioćby był to i Fendt to i tak nie uwieże w 10l/ha.

 

 

No może masz rację, że mniej nie spali ale trzyma się w granicy 10 litrów. Wiadomo, że przez cały dzień pracy na różnych polach nie będzie paliła tak samo z dokładnością co do 0,1. Ja nie mierzyłem w niej spalania ale tato jak robił to mówił że wiadro na hektar. A co do twojego ostatniego zdania to też mam takie wrażenie

 

Wiadro wiadru nierówne...


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj