DamianP

2 Ciągniki na 600ha

Polecane posty

DamianP    0

Witam! Proszę o poradę w wyborze 2 ciągników.

Pierwszy o mocy 120-150KM - Przeznaczenie: opryskiwacz

Drugi o mocy 280-350KM -Przeznaczenie: pług 7 skibowy obracany

Dla ułatwienia kilka info.

Powierzchnia gospodarstwa ok. 600ha

Ziemie różne od piachów po ciężkie gliny. Dużo gór.

Większe ciągniki w gospodarstwie to 3xUrsus 1614 i McCormick ZXT 230.

Najlepiej byłoby gdyby ciągniki były używane ale nie starsze niż 4 lata i z małym przebiegiem.

 

Myślałem żeby do opryskiwacza wziąć taki ciągnik co o nim sądzicie. MF 6475

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

bardzo prosty wybor:

http://www.korbanek.pl/spolka/pl/massey_fe...zne_do_160.html - konkretnie 7480, kosztuje praktycznie tyle samo co te mniejsze i jest latwiej dostepny, w takich pieniadzach nic lepszego nie dostaniesz. kosztuje 72-75 tys euro netto i ma na pokladzie wszystko, razem z climatronikiem i lustrami w pradzie ;)

a wiekszy to:

http://www.deere.com/pl_PL/ag/products/tra...pplication.html konkretnie 8530, lub http://www.caseih.com/products/series.aspx...395&RL=PLEU magnum 335 ;)

 

nawet nie chce mi sie zastanawiac czy to jest prowokacja :) odpowiadam bo sie mam przygotowywac do examu - wiec robie wszystko by sie nie uczyc :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianP    0

Do @brzozak2

Wybór może i jest prosty ale my szukamy bardziej ciągnika używanego bo raczej się w cenie nie zmieścimy przy kupnie nowego jelonka. Ten mniejszy to będzie na jakieś 80% nowy MF

 

Do @szpeniek26

Gospodarstwo jest własnością mojego ojca i wuja ja tylko pomagam i się uczę bo za parę lat będzie już w całości moje. Gospodarstwo i ziemie mamy położone w okolicach Choszczna (Zachodniopomorskie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

To nie lepiej kupić mniejszy uzywany a duży nowy? Chyba normalne ze na zachodzie taki ciagnik 280km nie odpoczywa tylko charuje.

A tak ogólnie uzywane ciągniki na taki areał to się chyba nie kalkuluje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawet    0

Na taki areal to powinienes brac nowy ciagnik na tylu ha szybko ci sie zwruci i nawet nie odczujesz tego czy byl nowy czy stary. Bedzie duzo pracowal to liczy sie komfort jazdy starszy ciagnik ci go nie da a w nowym bedziesz mial co chcesz. Ja bym ci proponowal cos z McCormicka masz tego McCormick ZXT 230 chyba dobrze ci sie sprawuje. Albo Fendt to zaufana dobra marka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

kolega Pablo 21 dobrze mówi ten mniejszy nie dostanie tak po d*pie i możę być używka a duży bedzie robić najwięcej i najcięższych robót , no i w nowym masz gwarancję,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90
Witam! Proszę o poradę w wyborze 2 ciągników.

Pierwszy o mocy 120-150KM - Przeznaczenie: opryskiwacz

Drugi o mocy 280-350KM -Przeznaczenie: pług 7 skibowy obracany

Dla ułatwienia kilka info.

Powierzchnia gospodarstwa ok. 600ha

Ziemie różne od piachów po ciężkie gliny. Dużo gór.

Większe ciągniki w gospodarstwie to 3xUrsus 1614 i McCormick ZXT 230.

Najlepiej byłoby gdyby ciągniki były używane ale nie starsze niż 4 lata i z małym przebiegiem.

 

Myślałem żeby do opryskiwacza wziąć taki ciągnik co o nim sądzicie. MF 6475

a moze tak nh t8050 i nh t6070 plus . Mocy nadmiar ale gorki i gliny to lubia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

gdzie wy tam w choszcznie gorki macie???


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

Bylem Tam po kamaza ;p mam tam ciocie niedaleko;] wiec wiem ze gor to tam niema (zalezy co dla kogo to jest góra)


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOKSKOZLOW    0

oni chyba gór nie widzieli po 7%pochyłu u mnie w gminie i gościu c 330 i 3 skiby w podorywke u ciebie pewnie tumek większe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

sam raczej nie będziesz mógł mieć całego gospodarstwa, bo jest ograniczenie 300 ha osobę fizyczną...


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz88    1

Mimo że post powyżej jest stary, chciałbym sprostować, że nie ma ograniczenia co do ilości hektarów, które może posiadać osoba fizyczna. Ograniczenie do 300 ha dotyczy tylko rolników indywidualnych prowadzących gospodarstwa rodzinne, tzn. jeśli przekroczą ilość 300 ha użytków rolnych tracą status rolnika indywidualnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrMetkaJD    0
Napisano (edytowany)

Do @brzozak2

Wybór może i jest prosty ale my szukamy bardziej ciągnika używanego bo raczej się w cenie nie zmieścimy przy kupnie nowego jelonka. Ten mniejszy to będzie na jakieś 80% nowy MF

 

Do @szpeniek26

Gospodarstwo jest własnością mojego ojca i wuja ja tylko pomagam i się uczę bo za parę lat będzie już w całości moje. Gospodarstwo i ziemie mamy położone w okolicach Choszczna (Zachodniopomorskie)

HAHAHAHH! Ja jestem też z choszczna przypadkiem twój ojciec niezna Pawła Kosta? już kupiliście MF prawda pracuje z amazone 5200litrów? a większy ciągnik wzieliście nówkę fendt 936 vario? znam wasze gospodarstwo jeśli tak bo widziałem tego mf i fendta Jeździcie ursusami do skupu ciągacie ify 80.11.

 

ostrzeżenie za off topic i archeologie

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Ostrzeżenia za archeologię ? To lepiej zakładać nowy temat i śmiecić na forum? Skoro jest już stary, to chyba lepiej tam kontynuować hę? Bezsens. Nie chodzi mi o ten temat, ale ogólnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajdzik    0

Witam w przyszłości do 5 lat zamierzam kupić pola o powierzchni 600 ha.Pola to piachy 5 klasa w 6 kawałkach. Chciałbym kupić dwa traktory jeden o mocy około 300 km (9 skibowy obracany pług) drugi 100-150 km (opryskiwacz,rozrzutnik nawozów). Chciałbym na początek dobre używane i w jak najmniejszej cenie.Jakie byście poradzili.Z góry dzięki.

Edytowano przez gajdzik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad004    7

dużo cię ten zakup wyniesie nawet bardzo dużo a z resztą zejdź na ziemie bo to chłopaczku mało realne. ale jak to mówią wszystko zaczyna się od marzeń...

Edytowano przez konrad004

Valtra-Power Partner

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajdzik    0

Mało realne to bedzie wtedy jesli nie bede wierzyc w to że mi sie uda jeśli nie bede codziennie harował a wszystko po to żeby na starosc mógłbym sobie usiąść w fotelu i pomysleć ze dobrze zrobiłem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meer    5

600 ha to nie jest gospodarstwo rolne tylko już przeciebiorstwo rolne .. a to różnica .. najlepiej jedna firma upust wiekszy i serwis taniej wyjdzie

Edytowano przez Meer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj