Skocz do zawartości
turbogrocho49

Warchlaki z zagranicy czy z polski??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Hodowco, zadbaj o prosięta!

galeria
Warchlaki
Rolnik1973    1441

racja, ja niewiem jak on nawet wygląda. Ja w życiu nie kupiłem żadnego prosiaka, ani nie sprzedałem. Co się urodzi to się ukarmi i na rzeź.

biznes12    21

witam czy kuowął ktos od firmy agriserwis warchalaki ponoć krajowe i dają kredyty 0,5 % na warchlaki wie ktoś coś więcej na ich temat czy są zdrowe warchlaki?

Wiadomość z agroFakt.pl

freestep    1

Koledzy, ja od prawie 2 lat biore z Danii warchlaczki z najwyzszym statusem zdrowotnosci Blau. jakies 10 dni temu przywiezli mi za 225pln netto. Nie chce Belga lub holendra dlatego ze pracowałęm w belgii i wiem jakie sa tam prosiaki.... pomimo szczepien tak jak nakazują i tak wystepuja problemy ze stereptokokoza itp... wczesniej brałem z polski ale to była porażka... za warchlaka 30 kg zapłąciłem 15 pln mniej niz za dunczyka bo miał byc swietny a było zle... rosły długo bo zamykałem tucz w 5.5 miesiaca, a dunczyka zaczynam sprzedawac w 80-83 dni a koncze w maks 110dni, dodam ze srednia waga  sprzedazy to 135 kg (srednia ciezarówki była i 143kg)  mimo tego trzyma miesnocs bo nie spadła ponizej 58.4 a wybojowosc 80.5.

qba333    9

Kupilem warchlaka od znajomego ale przez omylke wyrzucilem świadectwo od weterynarza. Czy będzie mi ono potrzebne przy sprzedazy czy wystarczy jak wet wystawi na sprzedarz świadectwo?czy jak będzie jakąś kontrol to tamto świadectwo potrzebne mi jest dopuki ich nie sprzedam?

FarmerAdi    2

Kolega chce mi sprzedać 4 warchlaki co maja po 30kg duńczyki po 600zł para.Czy to wysoka cena?

Cena niższa od tej którą płacił jak kupował. Albo bardzo cię lubi albo jakieś odpady chce zepchnąć

hurt1991    2

Koledzy, ja od prawie 2 lat biore z Danii warchlaczki z najwyzszym statusem zdrowotnosci Blau. jakies 10 dni temu przywiezli mi za 225pln netto. Nie chce Belga lub holendra dlatego ze pracowałęm w belgii i wiem jakie sa tam prosiaki.... pomimo szczepien tak jak nakazują i tak wystepuja problemy ze stereptokokoza itp... wczesniej brałem z polski ale to była porażka... za warchlaka 30 kg zapłąciłem 15 pln mniej niz za dunczyka bo miał byc swietny a było zle... rosły długo bo zamykałem tucz w 5.5 miesiaca, a dunczyka zaczynam sprzedawac w 80-83 dni a koncze w maks 110dni, dodam ze srednia waga  sprzedazy to 135 kg (srednia ciezarówki była i 143kg)  mimo tego trzyma miesnocs bo nie spadła ponizej 58.4 a wybojowosc 80.5.

o jakiej linii genetycznej mowa?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Elrond
      Niestety mamy przypadek ASF na wstawce warchlaka. W gospodarstwie było ok 600 warchlaków które przyjechały miesiąc temu, Gospodarz twierdzi że musiał kupić już chore ...
    • Przez bartosz55
      Jak w temacie piszcie ile macie świń na ile hektarów i czy dokupujecie pasze
    • Przez Przemek586
      Witam, jestem młodą osobą lubiącą hodować zwierzęta i mianowicie myślę nad zakupem jednej loszki  na prosięta. Prosiaki odchowywał bym do 8 tygodnia życia,  a następnie sprzedawał. I tutaj moje pytanie,  czy mam szanse coś na tym zarobić?  Dodam,  że muszę kupować zboże za około 650 zł tona,  a do tego szczepionki itp.  W moim regionie za parkę można dostać około 400 zł. Chcę prosić również doświadczonych hodowców o napisanie mi procentowo mieszanki zbożowej dla macior prośnych i karmiących. Za odpowiedzi DZIĘKUJĘ!! 
    • Przez Cichows06
      Witam,
      Zamierzam wybudować chlewnie na 175 macior w cyklu otwartym. 25 macior w cyklu, czyli 300 warchlaków co 3 tygodnie. Genetyka duńska.
      Zastanawia mnie jak organizować sprzedaż warchlaków, jak znaleźć odbiorców. 
      Czy jest możliwość sprzedaży warchlaków po przez firmy paszowe, zakłady mięsne albo dostawców loszek?
      Czy partie po 300 sztuk są na tyle chodliwe ze nie będzie problemy ze zbytem.
      Prosze o wskazówki.
    • Przez AdamBa
      Witam mam do was pytanie odsadziłem dwie lochy po 6 tygodniach i kondycja raczej kiepska mocno wychudzone ale dostawały pasze z koncentratem dla loch luźnych i powróciły do normy. Jedna locha jest 8 tygodni po odsadzeniu a druga 2 tygodnie. I Rui brak <_< .Podczas karmienia dostawały koncentrat z de heaus dla loch karmiących i na podstawie zbóż pszenżyto i mieszanka. Będę wdzięczny za pomoc