turbogrocho49

Warchlaki z zagranicy czy z polski??

Polecane posty

krzysztof1987    211

ja kasuje świnie nie bede wiecej dokładał jak będe chciał swienie zobaczyć to pojade do zoo i za bilet mniej zapłace jak mam do hodowli dopłacać troche szkoda bo budynek w pełni wyposażony maszyny też do hodowli trzody ale takie są prawa rynku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

Pierd.olić te zagraniczne świnie!!!!!!! Czy w Polsce nie można wyprodukować warchlaka??? Wszyscy się tak podniecają tymi zachodnimi warchlakami.....

Edytowano przez michal1014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To lepiej byc skoczkiem. ?jest cena to trzymam nie ma ceny to nie trzymam?kolego wyzej kielon dla ciebie!

Edytowano przez janekbender6930P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

oczywiscie w zyciu nie dalbym 150zl wiecej za zachodniego warchlaka tylko dlatego ze jest zachodni.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal150    1

Pierd.olić te zagraniczne świnie!!!!!!! Czy w Polsce nie można wyprodukować warchlaka??? Wszyscy się tak podniecają tymi zachodnimi warchlakami.....

 

Jeszcze mało wiesz.. w Polsce owszem produkują ludzie bardzo dobre warchlaki ale jak się dowiadywałem o cenę to Polski warchlak za 20 kg kosztuje teraz w granicach 180 zł netto + transport a Duński ok 190-210 netto za 30 kg z transportem wiec nie chodzi tu o patriotyzm lecz ekonomię. A czy ktoś nadal chce kontynuować hodowlę czy nie to jego indiwidualna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristof82    1

Ja jakbym miał budynki to włośnie teraz bym pomału rozglądałbym sie za tanimi prosiakami tak żeby w lipcu była odstawa. Mam przeczucie że w lipcu bedzie dużo lepiej z cenami niż teraz. Trzymam sie jednej zasady,jak jest coś drogie to nie wchodzić w ten biznes, a jesli przez dłuższy czas tanie to wtedy zaczynać. PS. nie zawsze sie sprawdza aczkolwiek dużo częściej sie udaje

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

To gdzie ty kupujesz te 180zł za polskiego??? Ja 2 tyg temu kupiłem 18kg~19kg za 150zł brutto mam też parę swoich macior ale też kupuję od mojego stałego dostawcy, ja jestem zadowolony i on też. :) kiedyś rodzice kupowali mniejsze takie 15kg a teraz już kupuję trochę większe już są przystosowane pod tucz. Największe to w zeszłym roku kupiłem 25kg 20szt po 165zł brutto bo nikt nie chciał dużych kupić bo za drogie a tylko 25 zł droższe były ale już większe. A teraz jak piszesz duńskie lepsza opłacalność, i tu nie przyznam ci racji ponieważ także duńskie warchlaki trafiają się droższe i polskie tańsze no i na odwrót tak więc różnie to bywa. ;)

Edytowano przez michal1014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

No tak ale jeśli w Polsce byłaby opłacalność w prod prosiąt to też by mogły powstać duże fermy z maciorami po 500 i więcej loch albo i gospodarstwa same produkowały by wieprze w systemie zamkniętym. Np takie gosp. średnie np 50 loch i rocznie ok 1000 tuczników by było ale jak nie ma stabilności to nie ma się czego spodziewać .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaspersky26    2

Dania 30kg 250zl sredni czas zamkniecia cyklu: 96dni wybicie 59,5-60%

Polska 30kg 210zl sredni czas zamkniecia cyklu: 118dni wybicie 57,5-58%

Mowie o sytuacji u mnie, 7 lat jadę na duńczyku a rok na polskim i sami widzicie jak to wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

nie porownujcie hodowli do tuczenia.... malo ktory kto tuczy umie wyhodowac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

Ale i tak jestem za tym aby zachodnim farmerom nie nabijać kasą kieszeni, jestem za wspieraniem rodzimego Polskiego rynku czy to w produkcji, hodowli świń czy tak samo w dziedzinie mechanizacji itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego kaspersky26 ale nawet nie ma co prównywać wybicia i jakości mięsa między np. pietrenem a tym duńcem, jak dla mnie to zwykła świnia fermowa z 3cm słoniną;/ która nadaje sie tylko na mielonki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

Kupuj duńskie i wykończ Polskie rolnictwo. Niech się wszystko rozwali co Polskie a będzie wtedy płacz i zgrzytanie zębów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

Taa przywiezie taki 1000 warchlaków a znowu inna rzeźnia kupi kolejne mydło z 1000 sztuk i ile tych pieniędzy w Polsce zostanie ? Nie mogę tego zrozumieć jak w Polsce może opłacać się kupić i  przewozić setki km a u nas nie opłaca się wyprodukować ? Jeszcze to gadanie naszego ministra, że w całej unii jest taka sama cena za świnie. Najpierw zginie hodowla zarodowa u nas bo duński prosiak lepszy a później będzie po tucznikach bo duński prosiak będzie taki drogi, że nie będzie opłacało się go tuczyć. Może jeszcze tak by zakłady mięsne zlikwidować, przecież Polska to bogaty kraj, każdy ma prace stać nas przywieść kiełbasę z zagranicy...

Dopóki   my nie przestaniemy wyprowadzać naszych pieniędzy za granicę to nic się nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bezsens, kiedyś kolega który kupuje duńczyka tłumaczył mi jak to jest ze lepiej duńczyka niż polskiego, ra ze warchlak dany w kredyt pasze w kredyt rozliczenie na koniec rzutu, duze partie warchlaka, dowóz do gospodarstwa,;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

I myślisz, że wszystkie kredyty i dowozy są za darmo ? Jakaś firma zamrozi kasę na 3-4 miesiące nic z tego nie mając ? W takim razie na nawet nie mamy o czym pisać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a czy ja napisałem ze ten kredyt jest za darmo? czy jakiś kredyt jest darmowy? chodzi mi o to właśnie ze to jest całkiem inna zabawa niż cykl zamknięty.! o wiele łatwiej bawić sie w kupowanie duńczyka niż pilnowanie macior, ale okej , to nie ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw nazwozicie tego szajstwa z dani a potem płaczecie na forum że cena niska;/ powinni duńca skupować po 2zł/kg i wtedy wzieliby się wszyscy za robote!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj