Skocz do zawartości
jacb

Zewnętrzna hydraulika do wspomagania i do tura

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Thomas2135    1216

Przez ten czas sporo się zmieniło. Pompa była zużyta i nie zassała oleju ze skrzyni. Wywaliłem ją i kupiłem jakiś czas później nową z cyklopa i zrobiłem zbiornik na olej. Pompa była z przodu podłączona przegubem. Wytrzymało to rok i strzelił pasek klinowy. Przy wymianie okazało się, że koło pasowe dostało 0,5 cm luzu na boki. Wywaliłem to w pi..du i kupiłem pompę z multiplikatorem. Olej dalej ciągnie ze zbiornika o zalany jest hydraulicznym olejem h46. Niestety na zimę jest za gęsty i rozdzielacz za mały. Wstawiłem zatem wężownicę(2m rury) w zbiornik i podłączyłem do układu chłodzenia. Kilkanaście minut na wolnych obrotach wystarczy do sprawnej pracy. Dodatkowo, żeby nie palić paliwa dołożył grzałkę przy zbiorniku a krążący grawitacyjnie płyn podgrzewa olej. Pompa ma obecnie 54 l/min przy 540 obr wom. Niestety na zimnym oleju jest tragedia i rozezielacz nie daje rady przepuścić tyle oleju. Jak silnik ma 60° C to tur śmiga bardzo dobrze. Dobra pompa zasysa bez problemu nawet jak jest wyżej. Filtr na powrocie z rozdzielacza wystarczy i jest tańszy od ciśnieniowego.
Zamiast dzielnika strumienia kup regulator przepływu z bizona.

jarecek92    2

Ja zdemontowałem z bługara dv1733 zasada raczej taka sama jak ta z bizona.

hopper5    19

Witam. Jaki powinien być zawór przy pompie hydraulicznej w c 360. 13,5 MPa czy17,5MPa?

Wiadomość z agroFakt.pl

bears    28
Napisano (edytowany)

Zwykła pompa 13,5 wzmocniona 17,5.

Od kiedy to do wydajności pompy dobiera się zawór?

Nie ważne od wydajności pompy zawór powinien być 13,5 MPa ponieważ na takie ciśnienie jest przewidziana instalacja hydrauliczna w tym ciągniku. Pompa "wzmocniona" to pompa o większej wydajności co przekłada się na szybsze działanie hydrauliki. W przypadku pompy normalnej jak i wzmocnionej ciśnienie minimalne to 12 MPa, nominalne to 13 MPa, ciśnienie maksymalne to 15 MPa. 

Edytowano przez bears

hopper5    19

Co może być przyczyną słabego podnoszenia np. big baga. Podniesie na wysokość maski i koniec. Słychać jak by się jakiś zawór otworzył i przeciskał się przez niego olej. Pompa, zawór 13,5MPa nowe. Dodatkowo założony rozdzielacz dwusekcyjny. 

corrado    217
Napisano (edytowany)

Tylko że wydajniejsza pompa musi przepchnąć więcej oleju przez rurki które nie są do tego przystosowane więc założenie standardowego zaworu przy wydajniejszej pompie w tym wypadu mija się z celem. W dodatku wydajniejsza pompa utrzymuje większe ciśnienie i montując mniejszy zawór jest mocno zduszona co powoduje jej szybsze zużycie. I jeszcze jedno zwiększać ciśnienie zwiększa się udźwig, a o to też chodzi gdy ktoś montuje wydajniejszą pompę.

Edytowano przez corrado

seweryn20    582

Wydajniejszą pompę w 60- ce tak mało różni że żadne przekroje nie odgrywają tu roli. Tym bardziej że wydajność tych pomp opisywana przez sprzedawców jest po zamontowaniu do ciągnika nieosiągalna.

bears    28

Tylko że wydajniejsza pompa musi przepchnąć więcej oleju przez rurki które nie są do tego przystosowane więc założenie standardowego zaworu przy wydajniejszej pompie w tym wypadu mija się z celem. W dodatku wydajniejsza pompa utrzymuje większe ciśnienie i montując mniejszy zawór jest mocno zduszona co powoduje jej szybsze zużycie. I jeszcze jedno zwiększać ciśnienie zwiększa się udźwig, a o to też chodzi gdy ktoś montuje wydajniejszą pompę.

Więc po co zakładać większy zawór i pompę skoro "rurki" nie są do tego przystosowane? Nagła zmiana zaworu zwiększy przepustowość układu hydraulicznego w tym ciągniku? Pompa wydajniejsza nie utrzymuje większego ciśnienia ponieważ pompa normalna jak i wzmocniona osiągają swoje parametry nominalne w przedziale pewnych obrotów a różni je tylko wydajność a nie ciśnienie. Zawór nic nie zdusza a jedynie zabezpiecza pompę jak i układ hydrauliczny przed uszkodzeniem. A montowanie wydajniejszej pompy żeby zwiększyć udźwig podnośnika... 

Wydajniejszą pompę w 60- ce tak mało różni że żadne przekroje nie odgrywają tu roli. Tym bardziej że wydajność tych pomp opisywana przez sprzedawców jest po zamontowaniu do ciągnika nieosiągalna.

Zgadza się, aczkolwiek widać różnicę w TUR czy w działaniu podnośnika  z zamontowanymi siłownikami wspom.

seweryn20    582

Różnicę na pewno widać chodzi bo mimo wszystko trochę szybciej pompuje. Ale parametrów jakie podają w tym ciągniku nie osiągnie. Gdzieś to komuś w jakimś temacie wyłączyłem dla czego.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez misiael7745
      chciałbym się dowiedzieć od czego będzie pasować pompa do c-360.Musi być b.wydajna .Myślałem nad taką zetorowską albo normalną polską ale żeby była wzmocniona.Może kupowaliście już kiedyś takie coś.Także prosiłbym o namiary i cenę oraz o opis wydajnośc w litrach pozdrawiam.OO i jeszcze jedno czy da rade założyć pompe np od 385 i pochodnych bez przeróbek pozdrawiam i czekam na wasze odpowiedzi
    • Przez qaz123
      Witam
      mam c-360 i belarke sipma bez haków mam problem tego typu ze otwiera mi sie klapa podczas pracy.
      Nie wiem czy jest to wina rozdzielacza czy pompy . Może ktoś mi podpowie jak rozwiązac problem ?
      Pozdrawiam
    • Przez versus
      jak mozna wzmocnic podnosnik w 60-ce????
    • Przez bartek1992
      Siema. Dzisiaj kopałem trochę ziemniaki C-360 i anna Z-644 i nie wiedziałem za bardzo jak ustawić dźwignie hydrauliki zewnętrznej w położeniu pływającym. Proszę o pomoc
    • Przez aezakmi666
      Witam posiadam dziwny przypadek w c360. Po wymianie plecaka poniewaz pekl zalozylismy nowy na stole wszystko chodzilo jak nalezy te sprezynki w rozdzielaczu itp. Po zlozeniu podnosnik dziala ok ale problem zaczął sie jak przy wywrotce. Mam 2 wyjscia wczesniej pod kazdym dzialalo bylo ok . No i jak pisalem przy wywrotce na 1 podnosilo na 2 nie ale kij niemartwilem sie tym problem nastal jak zalozylem pod dobre gniazdo koncowke z euro i sytuacja na polu zmusila mnie do uzycia 2 gniazda i tak podczepilem prubuje ta wajche rozruszac slysze jak by chciala zatrybic ale cos ja boli i przygiolem troche na opor wajche o wlaczyl sie kiper ale teraz ta wajcha jest luzna i ten kiper trzeba trzymac bo jak nie to odrazu opada przyczepa dodam ze wczesniej opuszczalo sie wajcha no i teraz mnie to wkurza przy orce jak uzywam podnosnika wajcha tez ta lata d*pa cala uwalona bo z gniazd gdzies siknie co tam moglo pujsc bo wiadomo plecak trzaba sciagnac a mial ktos taki przypadek ?